Avalon » Serie komiksowe » World War Hulks: Spider-Man vs. Thor » World War Hulks: Spider-Man vs. Thor #1

World War Hulks: Spider-Man vs. Thor #1

Postacie
Zapowiedź

Jedna z ostatnich bitew tuż przed zakończeniem wojny, a wszystko w ramach World War Hulks. Gamma Gromowładny oraz zmutowany Pająk rozdzierają stolicę na strzępy i obracają wszystko dookoła w perzynę. Lecz czy uda mi się poskromić swoje miażdżące żądze, nim naprawdę będzie za późno?

Cytat

Mighty Thorr: "Thor is the strongest one there is."
Angry Spider-Thing: "Thor is the bluest one there is..."

Streszczenie

Waszyngton, niedaleko Kapitolu. Zmutowani gamma energią Thor oraz Spider-Man wpadli akurat na siebie w samym centrum chaotycznej potyczki AIMarines z między innymi Skaarem i A-Bombem. Gromowładny dzięki nowej mocy czuje się niepokonany i chce zakończyć tę walkę, lecz Pająk ma zupełnie inny pomysł. Widząc nieopodal muzeum, w którym był za młodu, wyrusza na zwiedzanie. Ta dezercja z pola walki strasznie irytuje Thora, który podąża za nim.

Obydwaj zmutowani herosi nie myślą trzeźwo i są targani wspomnieniami z dalekiej przeszłości. Spider-Man przypomina sobie, jak właśnie w tym muzeum dokuczał mu większy i silniejszy kolega, a Thor przywołuje w pamięci chwilę, kiedy to w czasie dziecięcych zabaw i zmagań Loki zostawiał go samego i nie pomagał. Te wspomnienia tylko dodatkowo zaogniają i tak już napiętą i buzującą testosteronem sytuację. W końcu zhulkowaceni superbohaterowie rzucają się sobie do gardeł.


"Personal Wreckage" - part 1

Postacie:
* Icehulk, Hulklops

Waszyngton, niedaleko Kapitolu. Cyclops nawet we zmutowanej gamma energią formie nie traci powagi i poczucia obowiązku. Próbuje przywołać do porządku Icemana i namówić go na dołączenie do bitwy, lecz temu tylko figle w głowie. Zupełnie jak za starych studenckich czasów w Instytucie Xaviera, gdzie Summers się mocno starał i przykładał do wszystkiego, a Drake zajmował się głównie robieniem innym psikusów. Wówczas nie raz dochodziło między nimi do spięć. I te wspomnienia, jak i obecna sytuacja, podsycona ogłupiającym promieniowaniem gamma, szybko prowokują mordobicie, podczas którego obydwaj mutanci nie mają zamiaru się hamować.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulks: Spider-Man vs. Thor #1 World War Hulks: Spider-Man vs. Thor #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.