Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #1

Ultimate X-Men #1

Ultimate X-Men #1

"The Tomorrow People"

Postacie
Cytat

Hank McCoy: "Who the heck are you?"
Jean Grey: "The best thing that's happened to you since they started doing Reebok in a size 42, handsome."

Streszczenie

Los Angeles. Wieczór. Nad miasto nadciąga grupa Sentineli - potężnych, kilkunastometrowych robotów, których celem jest poszukiwanie i eksterminacja mutantów. Kilka osób zostaje niespodziewanie zaatakowanych wystrzeliwanymi przez nich promieniami. Tymczasem jeden z androidów ląduje na środku ulicy i zbliża się w kierunku przerażonego, czarnoskórego chłopca, u którego jego czujniki wykryły geny mutacyjne. Chwilę później Sentinel rozgniata dzieciaka na miazgę.


"Wiadomości" na Kanale Dziewiątym podają, że polowanie na "odmieńców" w Mieście Aniołów zakończyło się sukcesem a żadni cywile przy tym nie ucierpieli, natomiast poparcie dla projektu wyłapywania mutantów deklaruje publicznie sam prezydent Stanów Zjednoczonych. W dalszej części informacji jeden z najpotężniejszych homo superior na świecie, Magneto, ostrzega ludzkość, że ataki terrorystyczne z jego strony będą trwały dopóty, dopóki nie ugną się oni przed jego rasą. Z kolei twórca Sentineli, profesor Bolivar Trask, oznajmia, iż akcja w Los Angeles to dopiero początek kłopotów mutantów i wszyscy oni zostaną schwytani w ciągu najbliższych tygodni.


San Diego. W małym barze mężczyzna znany jako Henry McCoy z zaniepokojeniem ogląda "Wiadomości" na Kanale Dziewiątym. Chwilę później wdaje się on w bójkę z człowiekiem, który zaczepił go z powodu jego odmienności. Hank też należy do homo superior i dzięki swoim nadludzkim zdolnościom akrobatycznym z łatwością rozprawia się z napastnikiem. Zostaje jednak "wyproszony" z lokalu przez samego właściciela baru, mierzącego do niego ze strzelby. Na zewnątrz McCoy spotyka rudowłosą dziewczynę, Jean Grey, która wydaje się znać rozwiązanie jego kłopotów.


Miasteczko Ateny w stanie Texas. Na miejskim komisariacie policji kobieta podająca się za agenta F.B.I. domaga się od oficera widzenia z czarnoskórą mutantką, którą złapali ostatnio tutejsi funkcjonariusze. Aresztowana dziewczyna nazywa się Ororo Munroe i posiada zdolność kontrolowania zjawisk atmosferycznych, natomiast osobą, która przychodzi jej z pomocą jest wspomniana już Jean. Ona właśnie, wykorzystując swoje telepatyczne moce, przekonuje strażnika, że ma do czynienia z agentem federalnym a następnie umożliwia Ororo ucieczkę. W zamian oczekuje, że "władczyni pogody" będzie z nią współpracować.


Nowy Jork. Na nadbrzeżu dochodzi właśnie do pewnej transakcji. Rosjanin Peter Rasputin dostarcza człowiekowi zwanemu Ahmedem towar, za który ma otrzymać milion dolarów amerykańskich. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, ponieważ w pewnym momemcie na niebie pojawia się helikopter, z którego zostaje otwarty ogień w kierunku Piotra oraz jego towarzyszy. Ci giną na miejscu, podczas gdy Rasputin, wykorzystując swoją mutacyjną zdolność, zmienia się w opancerzonego kolosa o stalowej skórze, którego taka amunicja nie jest w stanie nawet skaleczyć. Ahmed i jego ludzie, zaskoczeni sytuacją, uciekają w popłochu i mężczyzna zostaje sam. Wtedy znajduje go panna Grey i oferuje swą pomoc, proponując mu przyłączenie się do grupy mutantów zwanej X-Men.


Westchester, Nowy Jork. Szkoła Dla Młodych Talentów. Scott Summers, zwany także Cyclopsem, pełniący obowiązki lidera X-Men, dokonuje "przeglądu" zespołu przed ich pierwszym spotkaniem z założycielem instytutu, profesorem Charlesem Xavierem. Od tej pory członkom grupy zostają również przypisane pseudonimy, których używać będą w czasie akcji. Ororo przyjmuje imię Storm, Peter staje się Colossusem, Jean nazywać się będzie Marvel Girl a Hank McCoy to od tego momentu Beast, z czego sam zainteresowany nie jest zbytnio zadowolony. Cała piątka zmuszona jest także nosić specjalne, lateksowe uniformy, dzięki którym Sentinels nie zdołają rozpoznać w nich mutantów. Chwilę później X-Men wchodzą do biblioteki, gdzie oczekuje na nich profesor Xavier. Charles wyjaśnia im, że on i Magneto byli kiedyś najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie stworzyli w miejscu zwanym Savage Land fortecę, w której każdy homo superior mógł znaleźć schronienie. Z czasem jednak Mistrz Magnetyzmu doszedł do wniosku, że rasa mutantów nie powinna ukrywać się przed ludźmi, a wręcz przeciwnie, powinna mieć nad nimi władzę. Xavier był odmiennego zdania i właśnie dlatego założył tę szkołę, aby z pomocą zorganizowanego przez siebie zespołu przeciwstawić się Magneto i nie dopuścić do wojny pomiędzy ludźmi a homo superiors. Do odnalezienia poszczególnych członków grupy profesor X użył Cerebro, urządzenia, które w połączeniu z jego telepatycznymi umiejętnościami jest w stanie zlokalizować każdego mutanta na Ziemi. Cerebro właśnie odszukało kolejną osobę o nadludzkich umiejętnościach, piętnastoletniego Bobby'ego Drake'a, który uciekł z domu w obawie przed Sentinels. X-Men wyruszają na Times Square, gdzie dzieciak obecnie przebywa. Odnajdują go w miejskim autobusie w momencie, w którym pojawiają się również roboty. Jeden z nich podnosi pojazd z przerażonym Robertem w środku, ale w porę pojawia się Beast i wybawia chłopaka z opresji. Tymczasem Storm, pomimo że nie potrafi jeszcze w pełni kontrolować swojej mocy, wytwarza burzę z piorunami, za pomocą których niszczy trzy spośród kilku przybyłych na miejsce Sentinels. Wspólne wysiłki całego zespołu doprowadzają do unicestwienia reszty napastników, lecz jeden z uszkodzonych robotów zaczyna przewracać się w kierunku przechodniów. Mimo chęci Marvel Girl nie jest w stanie utrzymać czegoś tak ciężkiego za pomocą telekinezy i wydaje się, że nic nie jest w stanie ocalić tych ludzi. W tym momencie Bobby Drake zupełnie niespodziewanie korzysta ze swoich nadludzkich umiejętności i pokrywa potężnego androida grubą warstwą lodu, unieruchamiając go przy tym i ratując życie przerażonemu tłumowi. Jednak mieszkańcy Nowego Jorku nie tylko nie okazują swojej wdzięczności, ale wręcz atakują młodzieńca rzucając w jego kierunku butelkami, cegłówkami i czym tylko się da, ponieważ pałają nienawiścią do wszystkich mutantów. X-Men wycofują się zabierając rannego w głowę Bobby'ego ze sobą.


Tymczasem w Savage Land Magneto po zapoznaniu się z wydarzeniami, które miały miejsce na Times Square w Nowym Jorku, uświadamia sobie, że za tym wszystkim stoi jego dawny przyjaciel - Charles Xavier. Chwilę później w fortecy pojawia się Ahmed, informując złego mutanta, że stracił broń nuklearną, którą miał mu dostarczyć. Mistrz Magnetyzmu postanawia ukarać go śmiercią i używając swej mocy wyrywa z piersi Ahmeda znajdujący się w niej stymulator serca. Następnie Magneto dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na pozbycie się kłopotów, jakie niesie z sobą ponowne zetknięcie z profesorem X, jest zlikwidowanie go raz na zawsze. Zadania zamordowania Xaviera ma podjąć się mutant o imieniu Wolverine...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.