Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four Annual » Ultimate Fantastic Four Annual #1

Ultimate Fantastic Four Annual #1

Postacie
Cytat

Reed Richards: "If anybody's got any brilliant ideas, right now's probably the time to share them, guys."

Ben Grimm: "Yeah, I got one, but you might'a heard it before... IT'S CLOBBERIN' TIME!"

Streszczenie

Dwaj alpiniści wspinają się na jeden z himalajskich szczytów. Ich dwaj towarzysze poddali się wcześniej, ale im udaje się dotrzeć do celu. Ale chwilę po wejściu na szczyt zauważają dwie, niezupełnie ludzkie, postacie stojące przed nimi: Karnaka i Gorgon. Alpiniści zastygają w bezruchu, znajdując się pod wpływem mocy Gorgon. Karnak zauważa, że ludziom prawie udało się wejść do ich miasta, Attilanu, co byłoby pierwszym takim wydarzeniem od wielu lat. Gorgon, lekko zdenerwowana, odpowiada, że cały czas miała alpinistów na oku, a poza tym i tak ich wspomnienia zostaną wymazane, więc nie ma się czym przejmować. Karnak mówi do towarzyszki, że się tylko z nią drażni.

W Budynku Baxtera trwa niezwykła operacja prowadzona przez Sue Storm. Pacjentem jest jej ojciec, a pomagają jej Reed Richards i Ben Grimm, którzy zminiaturyzowani niszczą komórki rakowe wewnątrz ciała doktora Storma. Sue dzwoni do Johnny’ego, który poszedł do nocnego klubu, i mówi mu, że z ojcem jest wszystko w porządku, ale niezbyt podoba się jej, że bawi się na mieście, zamiast być przy nim. Johnny w swoim stylu odpowiada, że ciągłe podpisywanie się na pępkach ładnych dziewczyn wcale nie jest takie zabawne. Sue mówi mu, żeby wracał jak najszybciej do domu.

Johnny z kilkoma dziewiczymi wychodzi z klubu tylnym wyjściem, gdzie czeka już limuzyna. Nagle po dachu samochodu przebiega młoda kobieta w pomarańczowym stroju, a chwilę później ścigające ją dwa stwory. Towarzyski Johnny’ego mówią mu, że chyba powinien jej pomóc. Chłopak przyznaje im rację, po czym zapala się i rusza za biegnącymi postaciami. Dogania ich i każe zostawić kobietę w spokoju. Dwaj napastnicy odwracają się w jego kierunku i zaczynają go atakować. Płomienie Johnny’ego nie robią nich większego wrażenia i szybko powalają chłopaka na ziemię. Storm strzela ogniem w niebo. Na uwagę o braku celności odpowiada, że właśnie wezwał pomoc i jego przyjaciele zajmą się napastnikami. Jeden mówi do drugiego, żeby wykończył szybko chłopaka, zanim Crystal znów ich zgubi. Crystal natomiast siedzi na dachu budynku i obserwuje całe zajście. Wzywa na pomoc swojego olbrzymiego psa, Lockjawa, który teleportuje się na ulicę. Na jego widok dwaj napastnicy uciekają w popłochu. Crystal nie może się nadziwić, że wszyscy boją się Lockjawa, który tak naprawdę jest miłym pieskiem. Dziewczyna pochyla się na Johnnym i rozpoznaje w nim członka Fantastycznej Czwórki.

Później w Budynku Baxtera dzięki pomocy Crystal Johnny szybko zdrowieje. Dziewczyna mówi, że pochodzi z Attilanu, miasta jej rasy, którego lokalizacja jest tajemnicą strzeżoną od dziesięciu tysięcy lat. Sue pyta się jej, czy wie, kim byli ci, którzy ją zaatakowali. Crystal odpowiada, że to pałacowi strażnicy, którzy mieli ją sprowadzić na powrót do Attilanu po tym, jak uciekła, nie chcąc dopełnić swoich obowiązków. Należy ona bowiem do rodu królewskiego, wraz z kuzynami – Karnakiem i Tritonem, siostrami – Medusą i Gorgon, oraz Black Boltem, mężem Medusy i królem Attilanu. Miasto jest zamieszkiwane przez sto tysięcy ludzi, którzy obdarzeni są mocą. Crystal uciekła z Attilanu, ponieważ musiała wyjść za mąż za młodszego brata Black Bolta, Maximusa, którego nie kocha. Lockjaw mógł przenieść ją w dowolne miejsce na Ziemi, ale wybrała Nowy Jork, ponieważ miasto to stanowi przeciwieństwo doskonałego Attilanu. Nagle Crystal zostaje wyciągnięta przez okno i przyssana do pojazdu, w którym siedzą dwaj strażnicy, którzy ją wcześniej ścigali. Johnny zapala się i leci jej na pomoc, ale w tym momencie pojazd znika. Chłopak zaczyna rozpaczać, bo właśnie stracił miłość swojego życia (którą znał od dwóch godzin) i nigdy jej nie odzyska, bo nie uda im się znaleźć Attilanu. Przyjaciele uspokajają go, mówiąc, że to będzie łatwiejsze, niż mu się wydaje. Johnny zauważa Lockjawa i rozumie, o co im chodzi.

Attilan. rodzina mówi Crystal, że postąpiła bardzo nierozważnie, sprzeciwiając się ich woli, przez co naraziła ich na publiczny skandal. Dziewczyna odpowiada, że nie obchodzi jej utrzymywanie doskonałego obrazu przed resztą społeczeństwa i że nie wyjdzie za Maximusa. Medusa mówi siostrze, że w końcu nauczy się kochać męża, tak jak ona nauczyła się kochać Black Bolta, pomimo że nigdy nie powiedział do niej ani słowa. Crystal mówi, że ich sytuacja wygląda inaczej, ponieważ król Attilanu jednym słowem mógłby zniszczyć pasmo gór, więc nie może się odzywać. Pyta, czy Black Bolt był wściekły z powodu jej ucieczki. Karnak odpowiada, że tylko zaniepokojony i wyruszył na jej poszukiwania. Jest pewien, że król wybaczy szwagierce, jeżeli szczerze go przeprosi, a teraz ma ku temu okazję, bo Black Bolt właśnie wraca.

Na obrzeżach Attilanu pojawia się Lockjaw i Fantastyczna Czwórka. Ben uważa, że to jest zły pomysł, bo jeżeli wszyscy w mieście mają nadludzkie moce, to bardzo łatwo sobie z nimi poradzą. Johnny odpowiada, że nie mogą opuścić Crystal, a Reed bardzo chce zobaczyć zupełnie dotąd nieznane zaawansowane społeczeństwo. Sue mówi im, żeby się uciszyli, bo właśnie obok przechodzi pochód mieszkańców Attilanu. Johnny chce ich zaatakować, ale jego siostra uważa, że lepiej będzie, jeżeli staną się niewidzialni i pójdą za nimi. Pochód dochodzi do miejsca, w którym znajdują się Mgły Terrigu, źródło mocy attilańczyków. Młoda dziewczyna została wystawiona trzynaście dni temu na ich działanie i proces jej przemiany ma się właśnie zakończyć. Attilanka została obdarzona trzecim okiem i mocą „wszechwidzenia". Jest w stanie dostrzec wszystko, co dzieje się na całej Ziemi. Zauważa również, że ktoś obcy pojawił się w Attilanie. Pole siłowe Sue znika. Fantastyczna Czwórka, nie mając innego wyjścia, zaczyna atakować setki attilańczyków.

Tymczasem w pałacu Crystal przeprasza Black Bolta, że uciekła z miasta, ale mówi, że nie ma zamiaru przeprosić Maximusa. Nagle wśród zebranych pojawia się Lockjaw. Medusa pyta się siostry, kogo ona sprowadziła do Attilanu.

Fantastyczna Czwórka radzi sobie całkiem udanie ze zwykłymi attilańczykami, ale teraz do walki wkraczają członkowie rodziny królewskiej. Karnak zauważa słabe punkty pola siłowego Sue i poraża ją gromem. Triton atakuje Reeda, a Gorgon zaczyna walczyć z Benem. Johnny chce pomóc Reedowi, ale ten sam obezwładnia Tritona. Sue udaje się powalić na ziemię Karnaka. Ben natomiast taranuje Gorgon i w efekcie niszczy podstawę pomnika, który zaczyna się przewracać na walczących. Sue uważa, że jest w stanie utrzymać spadające skały swoim polem siłowym, i rzeczywiście wygląda na to, że się jej udało. Johnny jest pod wrażeniem, ale Medusa, która wraz z pozostałymi członkami rodziny królewskiej zdążyła przybyć na miejsce walki, mówi, że to Crystal utrzymuje pomnik. Dziewczyna mówi do Johnny’ego, że nie powinien był tu przybywać, bo teraz mieszkańcy Attilanu będą musieli się przenieść. Maximus wyjaśnia ludziom, że to z powodu ich obecności, która skaziła miasto. Medusa mówi Black Boltowi, że budynki są już opuszczone, więc może rozpocząć czyszczenie. Król otwiera usta i siła jego szeptu niszczy całe miasto. Maximus pyta się Crystal, czy słyszała, że Black Bolt powiedział, iż to jej wina. Johnny mówi do niej, że nie musi odchodzić z rodziną, ale królewna całuje go na pożegnanie i mówi, że narobił z przyjaciółmi już wystarczająco dużo bałaganu. Medusa ogłasza, że Black Bolt wyznaczył nowy dom dla attilańczyków w miejscu, w którym ludzie nigdy ich nie znajdą, po czym wszyscy odlatują.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.