Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #1

Ultimate Comics Avengers #1

Ultimate Comics Avengers #1

"The Next Generation" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Ujawnienie pewnej ściśle tajnej informacji stanowi zagrożenie dla Kapitana Ameryki i tylko Nick Fury, świeżo po powrocie z Ziemi 31916, może mu pomóc. A żeby to zrobić, musi zebrać Avengers.

Cytat

Carol Danvers: "You're insane. You know that?"
Hawkeye: "I believe you mean awesome."

Streszczenie

Triskelion, trzy tygodnie po wydarzeniach Ultimatum. Nick Fury narzeka, że jego dawna baza została zniszczona i że obecne kierownictwo S.H.I.E.L.D. jest zbyt miękkie. Hawkeye mówi mu, iż jest mu przykro, że Fury stracił robotę, ale z powodu jego wcześniejszych działań nie może już grać pierwszych skrzypiec w organizacji. Carol Danvers ma jednak dla niego propozycję: chce, aby Nick stworzył tajną grupę, która zajmie się schwytaniem Kapitana Ameryki, który się zbuntował. Fury pyta, dlaczego Rogers to zrobił, na co Barton mówi mu, że dowiedział się o Red Skullu.

Chicago, wczoraj. Hawkeye trzyma się helikoptera A.I.M., który ucieka z Budynku Baxtera. Z pomocą przybywa mu Kapitan Ameryka, który wyjeżdża z budynku na motorze i wpada do wnętrza śmigłowca. Szybko rozprawia się z agentami A.I.M. i pomaga Bartonowi wejść do środka, mówiąc mu, że powinien mieć ze sobą spadochron. Clint odpowiada, że tylko by mu przeszkadzał w ruchach, po czym przystawia pistolet do głowy pilota i każe mu utrzymać kurs. Rogers powiadamia centrum dowodzenia, że zneutralizowali jeden śmigłowiec i zbliżają się do drugiego.

Triskelion. Carol Danvers każe odnaleźć Tony'ego Starka. Jej ludzie lokalizują go w klubie na South Side. Dyrektor S.H.I.E.L.D. pyta się go, jak mógł zapomnieć o misji w Chicago. Tony przyznaje, że wypił parę drinków i postanowił się zabawić, ponieważ wciąż czuje się przybity częściowym udziałem w śmierci Wolverine'a [Ultimatum #5]. Danvers odpowiada, że Fury mógł tolerować jego dziwne zachowanie, ale jej ono się nie podoba.

Chicago. Po zbliżeniu się na odpowiednią odległość, Kapitan przeskakuje z jednego helikoptera do drugiego. Tam szybko wyrzuca wszystkich agentów z pojazdu, ale chwilę później napotyka nieoczekiwany opór w postaci Red Skulla. Złoczyńca bez żadnych problemów obija Rogersa, nie dając mu absolutnie żadnych szans. Mówi, że Steve z pewnością się zastanawia, kim jest i czemu tak łatwo go pokonał, więc szepcze mu coś na ucho, a następnie wyrzuca go z helikoptera. Hawkeye, widząc to, wyskakuje z drugiego pojazdu, dociera w powietrzu do Kapitana i otwiera jego spadochron, dzięki czemu obaj bezpiecznie lądują na ulicach Chicago. Barton pyta, z kim Rogers walczył, na co ten odpowiada, że ze swoim synem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1 Ultimate Comics Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.