Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Captain America Annual » Ultimate Captain America Annual #1

Ultimate Captain America Annual #1

Ultimate Captain America Annual #1

"Favorite Son" / "Training Day"

Postacie
Zapowiedź

Kim jest Black Panther? Jaki sekret z przeszłości łączy go z Captainem America? Na czym polegała ich umowa, która zakwestionuje lojalność Capa w stosunku do Ultimates?

Streszczenie

Wakanda, kilkanaście lat temu. Młody T’Challa podejmuje się przejść "próbę pantery", która decyduje o tym, kto zostanie bohaterem i obrońcą królestwa. Mierzy się z drapieżnikiem, ale zwierzę okazuje się silniejsze i poważnie go rani kłami i pazurami. Poszarpanego T’Challę znajduje jego starszy brat, M’Baku. Rano o zajściu dowiaduje się ich ojciec, król T’Chaka. Jego starszy syn obarcza go winą za to, co się stało, ponieważ pozwolił T’Challi na podjęcie wyzwania, które należało do niego. Młody książę trafia pod opiekę lekarzy, którzy operują go przez kilkanaście godzin. T’Chaka decyduje się oddać syna naukowcom z Weapon X w zamian za podzielenie się wakandysjką technologią. M’Baku przypomina mu, że obiecał nigdy tego nie robić i nie powinien łamać swojego słowa. Wie jednak, że król poświęci wszystko, aby uratować swojego ulubionego syna.

Po kilku miesiącach w Weapon X rany T’Challi zostają wyleczone – jedynie jego strun głosowych nie dało się uratować. W wyniku eksperymentów chłopak staje się silniejszy, szybszy, wytrzymalszy, potrafi widzieć w nocy, posiada zdolność regeneracji, a z jego dłoni wysuwają się pazury. Niedługo potem Weapon X zostaje przejęte przez Nicka Fury’ego [Ultimate Origins #5], który powiadamia T’Chakę, że Black Panther, jak obecnie nazywany jest jego syn, stał się własnością rządu Stanów Zjednoczonych. Król żałuje, że M’Baku opuścił Wakandę, ponieważ zdał sobie sprawę, że może pogodzić się ze stratą T’Challi, ale nie z odejściem, swojego starszego, ulubionego syna.

Triskelion, kilka miesięcy temu. Na prośbę Nicka Fury’ego Kapitan Ameryka sprawdza umiejętności Black Panthera w walce wręcz. Po trzech godzinach zmagań Steve przyznaje, że jego przeciwnik jest bardzo dobry, ale on jest lepszy, i pokonuje go. Później w rozmowie z Nickiem pyta się go, dlaczego T’Challa się nie odzywa, ale ten odpowiada wymijająco i stwierdza, że informacje o Black Pantherze są utajnione. Fury chce, aby dołączył on do Ultimates, zwłaszcza że drużyna ma deficyt członków po śmierci Black Widow i tymczasowym odejściu Hawkeye’a. Rogers stwierdza, że ta decyzja nie należy do niego i nie jest pewien, czy T’Challa jest już gotowy. Nick prosi więc go, aby go trenował, i jest pewny, że pod jego okiem Black Panther stanie się równie dobrym żołnierzem jak Kapitan, a może nawet lepszym.

Nowy Jork, kilka tygodni później. Kapitan Ameryka i Black Panther obserwują, jak przestępca o pseudonimie Thunderball napada na skład złota. T’Challa bez słowa wykonuje polecenie Steve’a i rusza do walki. Dosyć szybko rozprawia się z przeciwnikiem, który zostaje oddany w ręce S.H.I.E.L.D. Rogers mówi, że pracują razem od kilku tygodni, a Panther nie odezwał się do niego nawet słowem, ani nie pokazał swojej twarzy. T’Challa ściąga maskę, a Kapitan zauważa blizny na jego gardle. Natychmiast udaje się do Fury’ego i każe mu opowiedzieć wszystko o Pantherze. Nick mówi, że T’Challa jest mutantem, który pochodzi z małej wioski z Afryki. Kiedy jego ojciec odkrył, że nie jest on zwykłym człowiekiem, wyrzucił go z domu, a S.H.I.E.L.D. go przygarnęło. Nick dodaje, że nie wie, skąd się wzięły blizny, ale podejrzewa, że to również mogłaby być sprawka ojca Panthera.

Tydzień później. Hank Pym zostaje wypuszczony z więzienia i przewieziony do posiadłości Starka. Steve jest przeciwny temu, ale Tony mówi mu, że naukowiec nie będzie mógł opuszczać nowego domu, a poza tym przyda się drużynie. Ma również nadzieję, że Rogers nie mu za złe tego, że poparł kandydaturę Wasp jako nowej liderki Ultimates. Wieczorem Kapitan udaje się do Triskelionu, aby zabrać Black Panthera na kolejny trening. Widzi, że ten czyta w Internecie artykuł o królu Wakandy. Używając klawiatury, T’Challa wyjaśnia, że to jego ojciec. Zdziwiony Steve dowiaduje się również, że Panther nie może wrócić do domu, ponieważ Fury powiedział mu, że to niemożliwe. Rogers prosi go, aby opowiedział mu wszystko o sobie.

Tydzień później. Kapitan melduje Nickowi, że Black Panther jest gotowy, aby dołączyć do Ultimates. Fury zgadza się i przypomina, że nikt nie może poznać przeszłości T’Challi. Mówi, że Wasp na pewno zgodzi się przyjąć do drużyny nieznajomego jej człowieka, jeżeli tylko Kapitan Ameryka za niego poręczy. Trzy dni później Steve przedstawia Janet Panthera. Ta ma wątpliwości, ponieważ niewiele o nim wie, a poza tym, Thor również ma kandydatkę do drużyny. Rogers dziwi się, że Wasp nie ufa mu, ale kobieta się zgadza i mówi, że T’Challa może zacząć działać w Ultimates od poniedziałku.

Niedziela. Tony dostarcza Kapitanowi kostium z umieszczonymi w nim pazurami, dzięki któremu Rogers będzie mógł udawać Black Panthera. Później w nocy Steve i T’Challa lecą śmigłowcem do Wakandy. Kapitan mówi przyjacielowi, że będzie mógł zostać w rodzinnym kraju tak długo, jak zechce, a on w tym czasie zajmie jego miejsce, aby nikt się nie zorientował.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Captain America Annual #1 Ultimate Captain America Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.