Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 3 » The Ultimates 3 #1

The Ultimates 3 #1

The Ultimates 3 #1

"Sex, Lies & DVD" - part 1: "Improbable Cause"

Postacie
Zapowiedź

Odliczanie do Ultimatum rozpoczyna się w tym numerze, a kiedy się zakończy, już nic w świecie Ultimate nie będzie takie samo. Rok po zerwaniu więzów z S.H.I.E.L.D. bazą operacyjną Ultimates jest nowojorska posiadłość Tony'ego Starka. Nagle coś się zaczyna dziać: jeden z największych bohaterów ginie, a podejrzanych jest wielu. Nowi członkowie! Nowe przygody! Nowe tajemnice! I na dokładkę: Venom!

Cytat

Wasp podczas ataku Venoma: "Tony... if you're sober enough, armor up."

Streszczenie

Rezydencja Starka. Wczorajsza noc. Na wielkim ekranie członkowie Ultimates oglądają Tony'ego i Natashę radośnie baraszkujących w łóżku. Okazuje się, że film krąży w internecie, pokazują go także wszystkie stacje telewizyjne. Pietro i ubrana w nowy kostium Wanda zbierają się do wyjścia. Nagle przez ścianę budynku, zawalając ją, wpada uderzony Thor. Przez wyrwę widać sprawcę, którym jest Venom. Wściekły, każe Ultimates powiedzieć, gdzie jest kobieta której szuka. Jeżeli nie uzyska odpowiedzi, grozi, że zabije każdego z nich. Ultimates jednak są gotowi do walki.

Pierwszy atakuje Hawkeye, mimo zakazu Wasp każącej mu poczekać na wsparcie. Strzela do Venoma, jednak ten nic sobie z tego nie robi. Po chwili jednak na jego szczęce ląduje cios Black Panthera. Także Wasp strzela swoimi żądłami. Panther nie odpuszcza i okłada pięściami napastnika. Zirytowany Venom łapie go i odrzuca daleko, aby się od niego uwolnić. Następnie potwór łapie Wasp i pyta się jej, jako dowodzącej, gdzie jest tajemnicza kobieta. Jan zostaje uwolniona przez Hawkeye'a. Venom trafia Clintona w twarz swoim kostiumem, oślepiając go. Na szczęście dla mężczyzny na placu boju pojawia się Valkyrie. Uzbrojona w miecz kobieta tnie Venoma. Ten jednak nic sobie z tego nie robi i rozbraja ją. Wznosi go do góry jej miecz i ma zamiar ją zabić, ale nagle pada rażony piorunem. Na pomoc ukochanej pospieszył Thor. Venom pada na ziemię i rozpływa się na ulicy.

Hawkeye podchodzi do ciała napastnika i strzela do niego dla pewności. Jan, nazywając go po imieniu, pyta się, co wyprawia. Strzały mogą odbić się rykoszetem i trafić jakiegoś przechodnia. Hawkeye odwraca się do kobiety i mierzy w jej głowę. Mówi, aby nigdy więcej publicznie nie mówiła do niego Clint. Jan jest wściekła. zastanawia się czemu mężczyzna chce zginąć. Hawkeye idzie szukać Panthera.

Dziś. Wanda i Pietro wychodzą z budynku, trzymając się za ręce. Zatrzymuje ich Captain. Zwraca uwagę na strój Wandy i prosi ją, aby ubierała się mniej wyzywająco. Pietro staje w obronie siostry. Zdziwiony reakcją Quicksilvera Cap rozmawia z Jan. Ta tłumaczy mu, że rodzeństwo jest w sobie zakochane i bynajmniej nie chodzi o niewinną miłość. Hawkeye stwierdza, że gdy dowiedzą się o tym media, będzie większa afera niż ta z erotycznym filmem z Tonym i Natashą, chyba, że coś się z tym zrobi. Mężczyzna wychodzi dalej szukać Panthera, który jeszcze nie wrócił, a który jest mu potrzebny do wytropienia Spider-Mana w celu uzyskania infomacji o Venomie. Cap zbywa Jan i również odchodzi.

Kobieta schodzi do piwnicy. Jest tam Hank, oglądajacy coś przez mikroskop. Jan mówi o Hawkeye'u, który przestał być Clintonem Bartonem, o Thorze spotykającym się dziewiętnastoletnią dziewczyną, pijącym bez opamiętania Tonym. Nagle zwraca uwagę na brak reakcji Hanka i łapie go za ramię. Okazuje się, że mężczyzna najprawdopodobniej nie żyje. Na stole jest pełno rozsypanych tabletek.

Pietro i Wanda wychodzą na miasto. Wanda jest zachwycona pogodą, bowiem zaczyna padać śnieg. Pietro łapie siostrę i chce jej powiedzieć, że nigdy jej nie zostawi. Nagle pada strzał, Quicksilver odsuwa siostrę z linii strzału i rusza za pociskiem. Jednak ten zaczyna zakręcać i znów kieruje się w stronę Wandy. Pietro próbuje złapać go tuż przed ciałem siostry. Jednak kula przebija mu dłoń i trafia Wandę. Z tłumu wychodzi mężczyzna mówiąc, że jest lekarzem i próbuje reanimować Wandę, ale okazuje się, że jest bezradny. Po chwili mówi do Quicksilvera, że jego siostra nie żyje.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 3 #1 The Ultimates 3 #1 The Ultimates 3 #1 The Ultimates 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.