Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 6 » The Punisher vol. 6 #1

The Punisher vol. 6 #1

Postacie
Zapowiedź

• Przez lata Punisher walczył z przestępczością w Nowym Jorku.
• Dlatego jeden z mafijnych przywódców skierował swój wzrok na zachód.
• Frank Castle w Mieście Aniołów wraz z grupą wysoce wyszkolonych żołnierzy, którzy polują na niego.

Streszczenie

Togo. Niedaleko granicy z Ghaną. Grupa komandosów odbija z rąk przeciwnika ich zakładnika. Chwilę później, będąc już na pokładzie helikoptera, zostają wezwani na kolejną misję.

Meksyk. Punisher wynurza się z wody i zabija kolejnych członków kartelu. Gdy zostaje już tylko jeden z nich, wypytuje go, dokąd docierają narkotyki. Mężczyzna nie chcę odpowiedzieć, ale gdy traci rękę, w końcu mówi, że to Hector Suarez z Los Angeles jest ich pośrednikiem. Wtedy Punisher wrzuca go do wody, gdzie pływają aligatory.

Następnego dnia. Los Angeles. Frank siedzi w jednej z knajp i rozmawia z Lou, właścicielem lokalu i Sam, miejscową policjantką. Kobieta zauważa, że Castle trzyma w ręce pierścień w kształcie czaszki, który zabrał członkowi kartelu i pyta go, czy wie co on oznacza. Gdy ten zaprzecza, mówi mu, że to symbol "memento mori". Chwilę później Frank wychodzi z lokalu, zostawiając pierścień policjantce - nie chce, by cokolwiek przypominało mu o śmierci.

Niedaleko Yucca Valley. Frank spotyka się ze swoim przyjacielem Tuggsem. Mężczyzna przekazuje mu broń, o którą prosił i parę informacji dotyczących kartelu Dos Sols. Jednocześnie ostrzega Castle'a, że to co zamierza zrobić nie jest bezpieczne. Punisher jakoś się tym nie przejmuje i odjeżdża.

Później. Frank obserwuje mieszkanie Suareza, a następnie śledzi jego auto. Gdy zatrzymują się w korku, Punisher nie ma zamiaru dłużej czekać i atakuje samochód kartelu. Rani ochroniarzy Suareza a jego samego zabiera ze sobą do auta, gdzie rozpoczyna się przesłuchanie. Frank chce wiedzieć dokąd przekazuje on narkotyki. Gdy w końcu docierają we wskazane przez Suareza miejsce, mężczyzna ostrzega Franka, że gdy wejdzie do środka, nie wyjdzie stamtąd żywy. Punisher nie zamierza jednak nigdzie wchodzić. Wysiada z auta, a następnie wyciąga z bagażnika bazookę, którą wystrzela ładunek w kierunku budynku. Gdy całe miejsce zaczyna płonąć, Frank odchodzi, wysadzając w międzyczasie samochód, w którym zostawił Suareza.

Później. Lou proponuje Frankowi coś do jedzenie, a gdy ten odmawia nalewa mu jedynie kawy. Wspomina, że oficer Sam pytała o niego wcześniej, ale nie mogła zaczekać aż przyjdzie, bo otrzymała zgłoszenie o kolejnym ataku Punishera. Lou cieszy się, że ktoś wreszcie robi porządek w mieście. Tym bardziej, że jest to Punisher, bo jego, w przeciwieństwie do Avengers, złoczyńcy się boją. 

Miejsce ostatniej akcji Punishera. Pracy policji przygląda się trójka Howling Commandos, których kolejną misją jest schwytanie Punishera.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1 The Punisher vol. 6 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.