Avalon » Serie komiksowe » Thanos: A God Up There Listening » Thanos: A God Up There Listening #1

Thanos: A God Up There Listening #1

Postacie
Zapowiedź

• Pod koniec INFINITY Thane odkrył iż jest synem Thanos,a a jego dotyk jest śmiertelny. 
• Teraz, w towarzystwie szepczącego doradcy Ebony Maw, chce odkryć historię ojca i własną przyszłość.

Streszczenie

Wśród ruin Orollanu Thane wspomina swoje życie w mieście. Nim Terrigeneza go przemieniła, był lekarzem, lecz w momencie, gdy wszedł w kontakt z Chmurą Terrigenu, zabił wszystkich mieszkańców. Ebony Maw stwierdza, że jest to jego dziedzictwo jako dziecko śmierci samej w sobie, Thane jednak zaprzecza, że tym jest i ciska w rozmówcę zniszczoną ścianą, stwierdzając, że jest dobrym człowiekiem. Maw bez problemu unika ataku i stwierdza, że być może właśnie dlatego Thanos się go obawiał. Stwierdza, że jego ojciec jest postrachem galaktyk i ujawnia zamaskowany statek kosmiczny, oświadczając, że może pokazać Thane'owi jego biografię.

Jakiś czas później. Opuszczając orbitę ziemską, Thane jest zachwycony widokiem Ziemi, wtedy jednak zostają zaatakowani przez statki S.W.O.R.D.. Inhumanin pyta, czy mogą zwrócić ogień, Maw stwierdza jednak, że przemoc nie zawsze jest rozwiązaniem i ponownie uruchamia kamuflaż.

Jakiś czas później docierają do planety Malady, której atmosfera wypełniona jest alkoholem. Ebony Maw prowadzi Thane'a do jednego z barów, gdzie jednak ochroniarze zagradzają mu drogę, oświadczając, że ich goście płacą spore sumy, by nie zostać odnalezionymi. Thane jest gotów ich zaatakować, Maw jednak powstrzymuje go, stwierdzając, że nie ma na to potrzeby. Następnie zakrada się do strażników i ujawnia im, że stoi przed nimi syn Thanosa. Słysząc to, strażnicy schodzą Thane'owi z drogi, a Maw prowadzi go do Trynki, biografii Thanosa. Wyjaśnia, że kosmita pochodzi z rasy, która rejestruje czas w swoim DNA, i że to on, nie Thanos, zlecił kronikowanie jego działań. Tymczasem zataczający się Trynka wpada na Thane'a, a rozpoznając w nim jego ojca zaczyna krzyczeć o śmierci i ego – zobaczył bowiem sekret Thanosa, który został wyjawiony lata temu, gdy Szalony Tytan wypowiedział wojnę Ego, the Living Planet.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos: A God Up There Listening #1 Thanos: A God Up There Listening #1 Thanos: A God Up There Listening #1 Thanos: A God Up There Listening #1 Thanos: A God Up There Listening #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.