Avalon » Serie komiksowe » Thanos Quest » Thanos Quest #1

Thanos Quest #1

Thanos Quest #1

"Schemes and Dreams"

Postacie
Streszczenie

Twierdza Pani Śmierć. Thanos wpatruje się w Infinity Well. Złoczyńca zdaje sobie sprawę, że z niej zdobędzie nieprawdopodobną uniwersalną wiedzę. Dzięki niej ziszczą się plany jego Pani Śmierć. Służący jego Pani nakazują wyjaśnić przed jej obliczem dlaczego nie wymordował jeszcze połowy populacji Wszechświata. Thanos wyjaśnia Śmierci, iż posiadł już wiedzę, która umożliwi mu zrealizowanie planu, tak by odbyło się to szybko i nie miało zbyt wielu oponentów. Musi jedynie spotęgować moc otrzymaną od Śmierci dziesięciokrotnie, a aby tego dokonać musi wyruszyć na poszukiwanie sześciu Soul Gems. Tłumaczy jednemu ze sług Śmierci, iż kiedyś ich użył bez powodzenia, ale nie znał prawdziwej ich natury. Zamiast wykorzystać je jak narzędzie chirurga, działał jakby korzystał z młotka. Pierwszy z kamieni jest w posiadaniu zaciekłego oponenta Śmierci, In-Betweenera. Słysząc te słowa Śmierć zgadza się na misję poszukiwawczą, by tylko jej przeciwnik cierpiał.

Thanos przemierza wymiary by dotrzeć do Nexusa Rzeczywistości. Dotarcie do punktu stykowego chaosu i porządku, gdzie więźniem jest In-Betweener, zakończyło się powodzeniem. Wszystko dzięki temu, że Thanos jest agentem Śmierci i niczego się nie lęka. Pokonawszy pilnujące In-Betweenera kosmiczne stwory, Thanos zbliża się do kuli, w której więziony jest oponent Śmierci. Umiejętnie przekonuje go, że chce go uwolnić i stać się jego niewolnikiem, byle nie zginął po odejściu od Śmierci. In-Betweener postanawia wykorzystać Thanosa byle się wydostać z więzienia, a później się go pozbyć. Thanos atakuje pełnią mocy kulę z zewnątrz, a jego rozmówca od wewnątrz. Po chwili kula rozbija się w drobny mak.

In-Betweener zaczyna dziękować Thanosowi, ale równocześnie stwierdza, że nigdy nie zaufa zdrajcy Pani Śmierć. I w tym momencie dostaje potężny cios pięścią od przeciwnika. Thanos pochyla się nad zszokowanym oponentem i zdejmuje z czoła Soul Gem. Dodaje przy tym, że w tym miejscu moce In-Betweenera nie działają, jedynie wewnątrz kuli, w której był więziony. Lord Chaos i Master Order nie mogą wykryć Thanosa, dlatego nie mogli przewidzieć jego działań. Gdy Thanos znika, pojawiają się te dwie potęgi i zaczynają wymierzać bolesną karę In-Betweenerowi.

Przemierzający kosmos Thanos stwierdza, że jedynie pierwszy z sześciu Soul Gems, który właśnie nabył, zasługuje na swoją nazwę ponieważ tylko on ma wgląd w dusze istot. Po chwili u jego boku pojawia się Pani Śmierć ze służącym. Złoczyńca kolejny raz składa hołd swej Pani, zapewniając ją, iż wszystko co robi ma za cel zrealizowanie jej planu.

Planeta Tamarata. Champion, jeden z nieśmiertelnych należących do Starszych, toczy kolejną bitwę z siłami wroga. Robi to często, dając wrogim siłom chcącym opanować planetę, przekonanie, że jest po ich stronie w danej bitwie. I tak od wielu lat. Planeta przechodzi z rąk do rąk, a Champion może ćwiczyć się w tym co lubi. Prawda jest taka, że nigdy nie przegra bitwy, do momentu gdy nosi na czole kamień. Daje on mu moc, choć Champion nosi go jako talizman szczęścia, a łączy się z nim podświadomie. Nie ma pojęcia co tak naprawdę on mu daje.

Nagle przed Championem pojawia się Thanos, który wyzywa go na pojedynek o władanie nad planetą Tamarata. Ten podejmuje wyzwanie i rozpoczyna się walka. Thanos wykorzystuje wszystkie sztuczki taktyczne i technologiczne, denerwując Championa, iż jego oponent unika honorowej walki kryjąc się za polem siłowym. Gdy w końcu jego wściekłość sięga zenitu robi dokładnie to co chciał Thanos: wzbija się w powietrze i atakuje go z wyciągniętą pięścią z ogromną prędkością. Tuż przed dosięgnięciem celu Thanos korzysta z teleportera. Champion wbija się z wielką siłą w powierzchnię planety, której efektem jest eksplozja o mierze kilku bomb atomowych. Po chwili planeta przestaje istnieć, a Champion rozradowany ze zwycięstwa trzyma się latających w kosmosie resztek planety.

Pojawia się Thanos, który znów prowokuje przeciwnika. W końcu mężczyźni dogadują się: Thanos zabierze Championa na najbliższą planetę, a ten w zamian odda mu kamień z czoła. Drugi z mężczyzn zgadza się, bo jest przekonany, że jego talizman szczęścia i tak nie działa. Gdy oponenci docierają w pobliże najbliższej planety, Thanos niespodziewanie wyłącza wiązkę trakcyjną i Champion zaczyna spadać na powierzchnię planety z orbity. Mówi do spadającego mężczyzny, iż nie obiecał mu, że dostarczy go na powierzchnię. Zastanawia się czy nieśmiertelny wyjdzie z tego upadku bez szwanku nie mając już Gem of Power. Ma już dwa z sześciu Infinity Gems. Ostatni nabyty przysłuży się bardzo do zdobycia trzeciego.

Nieznana planeta. Tu ma swój piękny ogród Gardener. Kiedyś jego celem było stworzenie cudownie pięknej flory. W tym celu chciał posiąść jeden z Infinity Gems. Nawiązał współpracę ze Starszymi i dopiął celu. Spacerującego po ogrodzie Gardenera odwiedza Thanos. Podziwia i szanuje jego pracę w tym miejscu. Mężczyźni siadają na ławeczkach naprzeciw siebie. Gardener mówi do złoczyńcy, iż wie, że posiada on już dwa Infinty Gems i przybył po jego. Thanos odpowiada, że nie chce go krzywdzić, ale musi wypełnić misję. Gardener stwierdza, że ich marzenia są sobie przeciwnymi i rozpoczynają walkę. Thanos błyskawicznie wyzwala się z oplatających go roślin i wykorzystuje Gem of Power do przeładowania mocy Time Gem, dzięki któremu Gardener kontrolował rozkwit kwiatów w swoim ogrodzie. Thanosowi jest trochę przykro, że wykorzystał rośliny przeciwko swojemu oponentowi, z którego wszystkich otworów w ciele wychodzą pnącza umierających roślin. Mówi po chwili, że dał mu szansę na poddanie się. Zmusił go do tego co się stało. Musiał być wierny swojej naturze. W końcu on jest Thanosem.

Uśmiechnięty zasiada na swoim latającym fotelu i wyrusza w kosmos by zdobyć trzy brakujące Infinty Gems.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Thanos Quest #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.