Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: With Great Power... » Spider-Man: With Great Power... #1

Spider-Man: With Great Power... #1

Postacie
Zapowiedź

Po ugryzieniu przez pająka, ale przed wielką odpowiedzialnością - dzięki tej mini-serii będziecie mieli okazję się przekonać, jak szczęśliwy z ciocią May i wujkiem Benem, ale dręczony przez szkolnych osiłków i złośliwe dziewczyny nerdowaty Peter Parker wykorzystywał swe nowozyskane moce. Sława? Pieniądze? Piękne samochody i szybkie dziewczyny? Oczywiście nic nie będzie takie proste, jak się wydaje...

Cytat

Zapaśniczka o Caabashu: "If he were a woman they'd have a name for him. Rhymes with door."

Streszczenie

Spider-Man po raz kolejny bez problemu pokonuje na ringu Crushera Hogana. Po walce przyjmuje gratulacje od fanów, po czym udaje się do szatni. Tam zastaje managera, Monty Caabasha, który miesza z błotem resztę zapaśników, przypominając im, że jedyną gwiazdą tutaj jest Spider-Man. Następnie Monty próbuje przekonać Pajączka do założenia czapki z reklamą, jednak ten szybko uświadamia mu, że bez swojej "gwiazdy" manager byłby nikim. Spidey grożąc odejściem wymusza także na nim, by lepiej traktował swoich zapaśników, którzy zresztą podsłuchują tę rozmowę. Gdy wychodzi od Caabasha, Crusher Hogan proponuje mu wyjście z resztą drużyny do knajpy. Spidey jednak odmawia, tłumacząc, że musi dbać o to, z kim się pokazuje. Po chwili porusza się na swojej sieci nad miastem, upajając się tym, jak mu się powiodło w życiu.

Nie zawsze jednak było tak dobrze. Peter Parker, chłopak lichy i mizerny, był od zawsze ofiarą szkolnych osiłków, pośród których prym wiódł Flash Thompson. Dziewczyną Flasha była Liz Allan [tutaj "Liz Allen" - często popełniany błąd, nawet przez scenarzystów - Jaro], która bardzo-bardzo podobała się Peterowi. Chłopak słyszał zresztą, że ostatnio pomiędzy parą nie było najlepiej, zaczął się więc zastanawiać, czy nie spróbować umówić się z dziewczyną.

Gdy po kolejnym dniu pełnym upokorzeń Peter wrócił do domu, czekała na niego niespodzianka - wujek Ben kupił mu samochód. Na dźwięk słowa "auto" chłopakowi natychmiast stanęły przed oczami tabuny lasek, jakie będzie mógł wyrwać dzięki nieoczekiwanemu prezentowi, jednak gdy udali się razem do garażu, zachwyt szybko minął. Samochód był w takim stanie, że mógł tylko bardziej pogrążyć Petera w jego (nie)sławie szkolnego nieudacznika.

Wkrótce potem chłopak został ugryziony przez radioaktywnego pająka i zyskał nadludzkie moce. Dzięki nim mógł wprawdzie poradzić sobie z fizycznym prześladowaniem ze strony Flasha, lecz przez to ciemiężyciel przerzucił się na bardziej wyrafinowane sposoby dręczenia - zaczął naśmiewać się z nieszczęsnego samochodu od wujka Bena. W związku z tym Pete postanowił za wszelką cenę zdobyć pieniądze na nieco bardziej wypasioną furę.

Okazja trafiła się bardzo szybko, gdy w lidze wrestlingu ogłoszono konkurs na to, kto poradzi sobie z zapaśnikiem Crusherem Hoganem. Nagrodą było 5000 dolarów, zatem Petey dla niepoznaki ubrał rajstopki na twarz i dzięki swoim pajęczym mocom z łatwością pokonał Hogana. Zainkasował nagrodę, przy okazji słysząc od managera Caabasha, że z takimi zdolnościami mógłby zostać prawdziwą gwiazdą.

Na razie jednak myśli Petera zajmowała wyłącznie zjawiskowa Liz. Chcąc zwiększyć swoje szanse u niej, spieniężył auto od wujka, dołożył do tego wrestlingową wygraną i kupił za wszystko porządny samochód. Z powiększonym w ten sposób ego mógł wreszcie spróbować umówić się z obiektem swoich westchnień. Gdy siedział w swym zacnym nowym wozie, czekał na dziewczynę pod jej domem i rozmyślał nad tym, czy mądrym posunięciem nie byłoby jednak zostawienie sobie chociaż paru dolarów na jakieś kwiaty dla niej, pod dom Allanów przybył Flash. Osiłek zdziwił się, widząc mizernego Parkera w tak niemizernym samochodzie, wówczas jednak przed dom wyszła Liz, pytając Thompsona, po co tu przyjechał, skoro ona nie chce go nawet widzieć. Flash, chcąc wybrnąć z tego jakoś, zyskać parę punktów u dziewczyny i przy okazji jeszcze sprowadzić Petera na jego dawne miejsce, oznajmił wówczas, że Peter wyzwał go na pojedynek wyścigowy. Nie myślał nawet, że chłopak potwierdzi jego wersję i zdecyduje się ścigać z nim. Parker jednak, podbudowany tym, że Liz w ogóle odezwała się do niego, postanowił udowodnić, że nie jest takim nieudacznikiem i pokonując Flasha zaimponować dziewczynie.

Zaczęli się ścigać. Początkowo Pete nie mógł dać sobie rady, później jednak zaczął wykorzystywać swój pajęczy zmysł i dzięki niemu jeździć na granicy bezpieczeństwa. Udało mu się wygrać z Flashem, lecz gdy wracał szybko do Liz, tuż przed jego autem wyskoczył szop pracz. Peter, wiedziony pajęczym zmysłem, zareagował instynktownie i zjechał na bok, ratując tym samym niewinne zwierzątko od niechybnej śmierci. Niestety, nie zdołał uratować swego nowego samochodu przed poślizgiem i rozbiciem.

Kiedy ozdobiony trzydziestoma szwami wrócił do domu, okłamał wujka Bena, że samochód od niego zepsuł się, a ten, którym przyjechał, pożyczył od kolegi. Aby uniknąć dalszych pytań, po prostu wściekł się i zaszył się w swoim pokoju. Później przez pewien czas siedział tam załamany, lecz ostatecznie postanowił w końcu coś zmienić w swym życiu. W jego ręku znalazła się wizytówka managera ligi wrestlingowej.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man: With Great Power... #1 Spider-Man: With Great Power... #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.