Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan » Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #1

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #1

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #1

“Legend of the Spider-Clan” part 1: “Spider-Sense tingling”

Postacie
Cytat

Octavius: “If there’s anything I’ve lerned Osborn, it’s that if you really wants something done, you put the kids on a yellow bus and call it a field trip.”

Streszczenie

[Info: Przed przeczytaniem tego streszczenia radzę zapoznać się z one-shotem Marvel Mangaverse: Spider-Man]

 

Późną nocą samotna dziewczyna staje na środku zaułka i radzi facetom, którzy ją śledzą, aby wreszcie wyszli z ukrycia. Nie robi na niej większego wrażenia, gdy grupa dziwnie ubranych ninja wychodzi z portalu, jaki otworzył się w… graffiti. Nie robi też na niej wrażenia Spider-Man, który ich zauważa i zaskakująco szybko pokonuje. Wprost przeciwnie - gdy młody ninja stwierdza, że wybawił ją od prześladowców, dziewczyna uznaje go za takiego samego świra jak oni i nokautuje metalową rurą.

 

Sensei Ben stwierdza, że Peter poczynił postępy, ale jego trening jest daleki od ukończenia. Dlatego zawiązuje mu na oczach opaskę i raz za razem uderza drewnianym kijkiem. Chce go nauczyć kontroli nad techniką Pajęczego Zmysłu, która pozwala wyczuwać niebezpieczeństwo. Teraz Peter odczuwa go bardzo słabo, jak kiedy wyczuł jego śmierć. Za radą mistrza chłopak skupia się, jednak wówczas wszystko wokół niego rozpada się i otaczają go potwory.

 

Peter budzi się z krzykiem w autobusie szkolnym. Rozłoszczony profesor Octavius każe Flashowi Thompsonowi pilnować, aby chłopak był cały czas przytomny, po czym kontynuuje przerwany wątek - przedstawia nową uczennicę. Dziewczyna nazywa się Felicia Hardy i w swoim pierwszym dniu pojedzie z całą resztą na wycieczkę, na której wszyscy pomogą w odbudowie miejskiego akwarium. Felicia siada koło Petera, a on rozpoznaje w niej dziewczynę, która znokautowała go poprzedniej nocy.

 

Na ruinach zniszczonego przez Hulka Hell’s Kitchen tajemniczy, ślepy mężczyzna wyczuwa mroczne siły. Rozbiera się od pasa w górę, rozkłada wokół ekwipunek i zaczyna przygotowania przed polowaniem.

 

Octavius wścieka się, widząc, w jakim stanie jest akwarium. Uspokaja go dopiero pojawienie się sponsora odbudowy - Normana Osborna. Ten jednak zmywa się, zanim Otto swoim zwyczajem zaczyna gadać o ośmiornicach, które go fascynują. Chwilę później Norman odbiera od swoich ludzi informacje o przebiegu poszukiwań. Cieszy się, że wkrótce będzie miał to, czego pragnie. A wraz z tym też i pewną kobietę.

 

Peter próbuje nieudolnie zacząć jakąś rozmowę z Felicią, ale ta go nie słucha. Zamiast tego ciągnie go na inną część ruin, schodzi do zapadniętego głębiej pomieszczenia i otwiera znajdujący się tam sejf, w którym jest dziwny amulet. Woła do Petera, aby rzucił jej swój plecak, ale gdy ten to robi, nagle nakrywa go Norman Osborn. Chłopak szybko kłamie, że chciał iść do toalety, a gdy zostaje odeskortowany, Norma pyta swoich ludzi, czy to, po co przyszli, na pewno jest na dole, razem z dziewczyną. Gdy uzyskuje potwierdzenie, każe dostarczyć mu i dziewczynę, i przedmiot. Peter tym czasem dostaje od Octaviusa reprymendę. Nauczyciel każde Flashowi pilnować chłopaka, ale gdy tylko odchodzi, Thompson każe koledze się wynosić, zanim skopie mu tyłek.

 

Gdy zapada noc, ubrany w swój strój ślepy mężczyzna zaczyna nasłuchiwać. Devil Hunter poprzysięga, że powstrzyma moce amuletu.

 

Peter rozmyśla o tym, że nie udało mu się znaleźć Felicii i martwi się, co będzie, jak w plecaku dziewczyna znajdzie jego kostium. Nagle słyszy pukanie w okno pokoju, za którym zauważa Felicię wraz z jego plecakiem. Dziewczyna zaczyna uciekać po dachach, więc Peter rusza za nią w pogoń.

 

Ubrany w fioletowe szaty Osborn jest niezadowolony z tego, że dziewczyna uciekła z amuletem. Na szczęście jego ninja-grafficiarze zlokalizowali ją. Zakładając zieloną maskę potwora, każe im się nią zająć.

 

Goniąc Felicię, Peter stara się wmówić jej jakąś bajeczkę na temat kostiumu, ale nagle gzyms, na którym zawisł, urywa się, a on spada w dół. Na szczęście Felicia go łapie, a zaraz potem całuje. Wyjawia mu, że skończyła liceum dawno temu, a tu była tylko po to, aby zdobyć amulet, który zaginął po aferze z Hulkiem. Zakładając mu na chwilę przedmiot na szyję, wyjaśnia, że chciała mu tylko oddać jego rzeczy, zanim odejdzie. Nagle Petera alarmuje jego Pajęczy Zmysł. Krzyczy, aby Felicia uważała, ale jest już za późno - Devil Hunter strąca go z dachu, a dziewczynę przecina na pół! Peter ląduje w śmieciach, a napastnik każe mu oddać amulet. Nagle w graffiti naprzeciw wojownika otwiera się portal, z którego wyskakują ninja-grafficiarze i atakują go. Tymczasem kropla krwi z rozciętego policzka Petera skapuje na amulet. Wówczas z wisiorka wystrzeliwuje gęsta, czarna maź, która obejmuje chłopaka. Ninja chcą zatrzymać transformację, ale jest już za późno - następuje wielka eksplozja fali krwi, która odrzuca ich do tyłu. Gdy ustaje, Peter ma teraz na sobie dziwny, czarny kostium.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Man: The Legend of Spider-Clan #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.