Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Final Adventure » Spider-Man: Final Adventure #1

Spider-Man: Final Adventure #1

Postacie
Streszczenie

Szczęśliwy Peter Parker siedzi nad pewnymi próbkami w laboratorium firmy Garid, w której pracuje od dwóch tygodni. Parker jest bardzo zadowolony, że przed trzema tygodniami udało mu się znaleźć tak interesującą pracę w Portland. Dzięki niej będzie mógł przygotować się na możliwe problemy w trakcie dorastania dziecka, którego spodziewa się z MJ. Do tego firma ta, choć pod inna nazwą, sponsorowała eksperyment, który stworzył Spider-Mana.

Przeglądając dane w komputerze, Peter natrafia na interesującą informację dotyczącą prac nad sztuczną skórą. Nagle odzywa się jego pajęczy instynkt, który uruchomili przybyli doktor Eric Schwinner oraz doktor Monica Staphos. Dochodzi między nimi do sprzeczki, gdyż doktor Schwinner zabrania doktor Staphos kontynuowania prac nad zastosowaniem sztucznej skóry, która nie jest jeszcze przetestowana, u pacjenta, który umiera bez jej braku. Po krótkiej rozmowie z doktorem Schwinnerem Peter wraca samochodem do domu. W między czasie wspomina wydarzenia ostatnich miesięcy. Rozradowany Peter wita swoja małżonkę. Ta nie jest w zbyt dobrym humorze, gdyż znów przypaliła ich obiad. Peter pociesza ją i proponuje zamówienie obiadu. Mary Jane zastanawia się, czy są gotowi na dziecko. Peter stwierdza, że on dobrze zarabia, a MJ jest cudowną modelką od ubrań dla kobiet w ciąży - nic nie powstrzyma ich przed wychowaniem najszczęśliwszego i najzdrowszego dziecka na świecie.   

Peter nie może spać nocami. Gdy MJ usypia, on chodzi po ścianach i spogląda na kostium Spider-Mana, o którego zatrzymanie poprosiła go MJ.

W redakcji Daily Bugle Ken Ellis rozmawia z Philem Urichem. Widząc, iż do redakcji wszedł Ben Urich, zmierza w jego kierunku. Pyta go, czy może zapoznać się z jego materiałami dotyczącymi sądu nad Parkerem, by odnaleźć związek między Spider-Manem i Scarlet Spiderem. Rozmowie przysłuchuje się Joe Robertson. Stara się wyperswadować Ellisowi zajmowanie się sprawą Parkera. Jednak ten nie zamierza porzucać tematu.

W laboratorium firmy Garid doktor Staphos kontynuuje badania nad sztuczną skórą. Po krótkiej chwili dzwoni do niej szef ochrony Calvin Falconer. Mówi jej, iż są problemy z pacjentem Riverem Verisem, któremu zaaplikowano sztuczną skórę.  Na miejscu okazuje się, że lek powoduje u niego nadpobudliwość. Gdy doktor Staphos wychodzi, mija Petera, u którego znów odzywa się pajęczy instynkt. Parker postanawia sprawdzić, czym zajmuje się pani doktor. Odkrywa, że jeden z pacjentów ma podobną do niego strukturę komórkową, co może być spowodowane leczeniem go poprzez śladowe napromieniowanie. Peter postanawia odwiedzić tego pacjenta. Okazuje się, że ten jest więźniem, który zgłosił się na ochotnika, by znaleźć lekarstwo na swoją przypadłość. W tym momencie z oddziału wychodzi właściciel firmy Garid Bill Galannan. Jest oburzony informacjami o badaniach, jakich podjęła się doktor Monica Staphos. Peter, oszukując szefa ochrony, ma możliwość zobaczenia pacjenta. Okazuje się, iż ten cierpi na chorobę, która powoduje u niego zanik skóry na całym ciele. Jest umierający. Peter eksperymentuje z próbką sztucznej skóry. Dodaje do niej swoje komórki, co skutkuje przyspieszeniem rozwoju sztucznej skóry. Parker jest zadowolony, że znalazł sposób na uratowanie życia temu człowiekowi. Postanawia poczekać do rana, by mieć absolutną pewność, że ta skóra będzie dobrze działać.

Doktor Schwinner w bardzo ostrych słowach ostrzega doktor Staphos, że kolejna samowolka z jej strony będzie skutkowała jej zwolnieniem. Po chwili pani doktor otrzymuje informację od szefa ochrony o jego wcześniejszym spotkaniu z Parkerem. Staphos jest zaintrygowana.

Peter i Mary Jane odwiedzają szkołę rodzenia. Po radosnym zakończeniu ćwiczeń wychodzą do domu. Peter opowiada małżonce o swojej pracy. Kolejny raz zapewnia MJ, że kostium Spider-Mana pozostanie w pudle.

Doktor Staphos sprawdza komputer Parkera. Jest pod wrażeniem, że Peterowi udało się dopracować jej formułę sztucznej skóry. Dzięki niej może uratować życie Rivera Verisa. Kobieta udaje się do pacjenta, by zaaplikować mu sztuczną skórę. Nagle ciało Rivera zaczyna się gwałtownie zmieniać. Więzień rozwala drzwi od swojej celi i atakuje ochroniarzy. Veris przypomina teraz istotę o wyglądzie pająka. Zaczyna ścigać doktor Staphos. Kobiecie udaje się uciec i zadzwonić do Petera. Opowiada mu o tym, co właśnie zrobiła. Błaga go o pomoc. Rozmowę przerywa jej krzyk. Peter wyskakuje z łóżka, by przywdziać kostium Spider-Mana. Mary Jane jest wściekła. Peter prosi ją, by mu wybaczyła, ale nie ma innego wyjścia. Spider-Man wyskakuje z okna i rusza do laboratorium.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Final Adventure #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.