Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Fairy Tales » Spider-Man: Fairy Tales #1

Spider-Man: Fairy Tales #1

Spider-Man: Fairy Tales #1

"Off the Beaten Path"

Cytat

Wilk: "Sugar tends to rot my teeth. I much prefer to eat raw meat"

Streszczenie

W trakcie rady wioski Betty Brant opowiada zebranym o swojej przygodzie. Kiedy, przemierzając las, została napadnięta przez złodziei słodyczy, uszła cało tylko dzięki pomocy lokalnej legendy - Spider-Mana. Drwal Jameson nie daje wiary tej opowieści twierdząc, że nie znaleziono w lesie żadnych dowodów zajścia i przekonuje wszystkich, że żadnego Spider-Mana nie ma, a nawet jeśli w okolicy działa jakiś zamaskowany osobnik, to stanowi zagrożenie dla ich małej społeczności. Podobnie jak rozpuszczanie takich bajek, które dają mieszkańcom tylko poczucie złudnego bezpieczeństwa, podczas gdy wokół wioski grasują wilki, które niedawno pożarły Gwen Stacy. Następnie dodaje, że ten tajemniczy Spider-Man może być z nimi w zmowie. Po jego wystąpieniu wśród zebranych podnoszą się głosy, że należy schwytać Pająka.

W ostatnim rzędzie Mary Jane uspokaja zdenerwowanego Petera. Chłopakowi nie podoba się, że Jameson dokłada wszelkich starań, by utrzymać ludzi w strachu. MJ odpowiada, że nie boi się żadnego Spider-Mana, bo wie, jak o siebie zadbać. Madeline Watson tłumaczy im, że Jonah po prostu dba o bezpieczeństwo ludzi, po czym zmienia temat na związek młodych. Córka wyjaśnia jej, że nie mogą planować ślubu, kiedy Peter musi się zajmować ciocią. Madeline wyraża zaniepokojenie stanem May i proponuje, by MJ zaniosła jej odrobinę słodyczy, co na pewno poprawi jej humor.

Następnego dnia MJ zwierza się swojej kotce, Felicji. Ma wątpliwości, czy po ślubie zyska wreszcie niezależność, czy po prostu zmieni rolę z posłusznej córki na podporządkowaną żonę. Zadumę przerywa jej matka, która, przynosząc koszyk i czerwony kapturek, mówi, że przed każdym istnieje ścieżka, którą musi podążyć.

Tymczasem w lesie Jameson obstawia Parkera, która obija się, zamiast rąbać drewno. Na pytanie, czemu wybrał pracę drwala Peter odpowiada, że do obowiązków drwali należy również bronienie ludzi i utrzymywanie bezpieczeństwa, a w tym widzi swoje przeznaczenie. Jameson ironizuje i kpi z planów chłopaka. Stwierdza, że każdy ma marzenia, ale trzeba zaakceptować to, co przynosi los.

W trakcie drogi MJ napada wielki, zły wilk. Udaje jej się uciec i w końcu dociera do domku May, ale wilk doskonale wiedział, dokąd zmierzała i przygotował zasadzkę. Związał ciotkę a sam, przykryty kołdrą, oczekiwał w łóżku na ofiarę. Zgodnie z jego planem, dziewczyna pojawia się w domu, a kiedy podchodzi do łóżka, rzuca się na nią. W trakcie szamotaniny wilk oczekuje od Mary Jane ostatniego krzyku, ta jednak nie zamierza się poddać. Kiedy potwór chce odgryźć jej głowę, z kominka dochodzi dziwny dźwięk, a po chwili pojawia się Peter uzbrojony w drwalski topór. Niestety w trakcie walki upuszcza go i narzędzie wbija się głęboko w deski podłogi. Parker odwracając uwagę wilka prosi dziewczynę, by pomogła mu odzyskać broń i dodaje jej wiary, mówiąc, że są w stanie to zrobić. W tym samym momencie skacze i zarzuca wilkowi na oczy czerwony kaptur, by chwilę później wraz z narzeczoną podnieść topór i pokonać potwora.

Kiedy zakochani są znów razem MJ wyraża swoją dumę z Petera. Peter odpowiada, że bez jej wsparcia on sam nic nie znaczy. Ciocia May stwierdza, że ich miłość jest największą potęgą jaką mogliby zdobyć, a dziś poznali odpowiedzialność, która idzie z tym w parze. Potem dodaje, że Peter nie powinien się tak o nią martwić. Jego wujek Ben poślubił silną kobietę, tak samo jak wkrótce uczyni on. Wychodząc Peter podnosi kapturek układający się w znajomy wzór i razem z MJ wraca do domu, by żyć długo i szczęśliwie.

Autor: Jackson, The Amazing Gungan

Galeria numeru

Spider-Man: Fairy Tales #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.