Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Daughters Of The Shadow » Shadowland: Daughters Of The Shadow #1

Shadowland: Daughters Of The Shadow #1

Postacie
Zapowiedź

Prosto z mroków Shadowland... dziedzictwo narodzone we krwi zostaje ujawnione. Co łączy Colleen Wing z tajemniczą organizacją The Hand? Jaka tragedia z przeszłości połączyła ją z mrocznym imperium Daredevila i doprowadziła do przewodnictwa nowej, kobiecej grupy uderzeniowej? Prawo pierworództwa Colleen zmusi ją do wypełnienia krucjaty Matta Murdocka, by pozbyć się korupcji w Nowym Jorku wszelkimi możliwymi środkami. Czy jest w stanie wypełnić swoje przeznaczenie, by nie zostać pochłoniętą przez jego ciemną stronę?

Cytat

Daredevil: "Coleen Wing, welcome to your destiny. Welcome to the Nail."

Streszczenie

Nowy Jork, Chinatown. Colleen Wing zmierza do salonu masażu, w którym, wbrew ich woli, trzymane są kobiety-niewolnice. Bohaterka szybko obezwładnia ochronę i uwalnia dziewczyny śpiące w strasznych warunkach. Następnym celem jest biuro, gdzie znajdują się paszporty. Kolejnych paru ochroniarzy pada po zgrabnych ciosach Colleen. Gdy już ma wtargnąć do biura, zatrzymuje ją policja. Na zewnątrz oficerowie wyjaśniają jej, że nie może tak po prostu atakować czyjegoś biznesu i mieli rozkaz zatrzymania jej, gdy tylko tam wkroczyła. Uwolnione kobiety, płacząc, wracają do salonu.

W swym mieszkaniu na Bronxie Colleen, zła z powodu swej bezsilności, biega na elektrycznej bieżni. Odwiedza ją natrętna koleżanka Tig, która świętuje dostanie pracy w biurze radnego Shake'a.

O drugiej w nocy Colleen budzi się, gdyż słyszy kroki. Wie, że to ninja, lecz po chwili już ich nie ma. Nic nie zrobili w mieszkaniu, więc prawdopodobnie chcieli jej zostawić wiadomość. Bohaterka wchodzi do łazienki i odkręca prysznic z gorącą wodą. Po chwili na lustrze osiada para i pojawia się napis, który głosi: "Twoje ręce nie muszą być związane. Twojej matki nie były." Później, dziewczyna siedzi na łóżku oglądając w telewizji doniesienia o fortecy Daredevila i o jej nieudanej akcji. Wie, że Matt chce, by go odwiedziła i teraz ma powody, by to zrobić.

Po drodze Colleen spotyka w ciemnej uliczce swą byłą partnerkę i przyjaciółkę Misty Knight. Shroud widział ninja opuszczających mieszkanie panny Wing i Misty wie, że ta zmierza do Shadowland. Odradza jej to mocno, lecz wtedy Coleen wybucha twierdząc, że gdy były partnerkami, to Misty zawsze mówiła, co mają robić. Bohaterka ma tego dosyć i odchodzi na spotkanie z Murdockiem.

Po chwili dziewczyna jest już przed fortecą. Po rurze wchodzi na górę, gdzie już czekają ninja. Colleen rozprawia się z nimi w pięknym stylu, aż przychodzi White Tiger i zaprasza do komnaty Matta.

Daredevil oferuje bohaterce wino, które ta akceptuje. Gdy dziewczyna pyta o swą matkę, Murdock z kartoteki Hand opowiada jej historię. Azumi, tak jak później jej córka, przez lata uczyła się sztuki walki mieczem pod okiem swego ojca. Podczas gdy on był samurajem wiernym swemu krajowi, ona, ku jego rozczarowaniu, wstąpiła do Hand. Tam przewodziła The Nail, czyli grupie pięciu zabójczyń mordujących dla Hand. Niestety wrogowie organizacji odkryli ich tożsamości i zabili je wszystkie. Teraz Daredevil przedstawia cztery nowe członkinie Nail, które Colleen ma poprowadzić.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Shadowland: Daughters Of The Shadow #1 Shadowland: Daughters Of The Shadow #1 Shadowland: Daughters Of The Shadow #1 Shadowland: Daughters Of The Shadow #1 Shadowland: Daughters Of The Shadow #1 Shadowland: Daughters Of The Shadow #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.