Avalon » Serie komiksowe » S.H.I.E.L.D. » S.H.I.E.L.D. #1

S.H.I.E.L.D. #1

S.H.I.E.L.D. #1

"Chapter One: The Unholy Resurrection of Leonardo da Vinci"

Postacie
Zapowiedź

Leonardo Da Vinci był agentem S.H.I.E.L.D.. Tak samo jak Isaac Newton, Imhotep, Zhang Heng, Galileusz i wielu innych geniuszy. Byli pierwszymi bohaterami, którzy powstrzymali Galactusa, Brood i Celestials. Ratowali swiat długo przed Iron Manem czy Captainem America. Jakie to ma jednak znaczenie dla dzisiejszych bohaterów? Jakie ma znaczenie dla Nicka Fury'ego?

Cytat

Imhotep, Zhang Heng, Leonardo da Vinci, Galileusz: "This is not how the world ends."

Streszczenie

Nowy Jork, rok 1953. "Mój ojciec zawsze powtarzał, że po mnie przyjdą."

Dwóch agentów prosi Leonida, by udał się wraz z nimi. W samochodzie mówią mu, że nie musi się ukrywać, wiedzą bowiem, kim jest. Skóra chłopaka wygląda teraz jak nocny nieboskłon pełen gwiazd. Razem udają się do Rzymu.

Na miejscu chłopak zastanawia się, gdzie jest prowadzony. Okazuje się, że udaje się do Wiecznego Pałacu, ku swojej przyszłości. Trafia do Urbis Immortalis - "Nieśmiertelnego Miasta" (ang. The Immortal City). Leonid dziwi się, że to miasto jest w tak doskonałym stanie, pomimo tego, że znajduje się wiele metrów pod ziemią. Jego przewodnik informuje go, że to zasługa technologii i magii. Jest to miejsce ukrytej historii świata, dom dla Nieśmiertelnych, dom Najwyższej Rady Tarczy. Leonid zostaje postawiony przed Radą, która przedstawia mu odrobinę historii.

Egipt, dwa tysiące sześćset dwadzieścia lat przed naszą erą. Na niebie pojawia się blask, a po chwili statek kosmiczny rozbija się na Ziemi. Faraon Khasekhemwy Khasekhemui, syn Horusa i Seta, Władca Górnego i Dolnego Państwa, próbuje walczyć z nieznanym przeciwnikiem. Ponosi jednak śmierć. Jeden człowiek prowadzi innych do walki. Jego imię brzmi Imhotep. Wśród wielu, którzy podążyli za nim, są En Sabah Nur oraz wojownik Khonshu. Najeźdźcą okazują się być Brood. Imhotep zabija królową, rozpędza rój i ratuje wszystkich.

Siedziba Zhang Henga z dynastii Han, Luoyang, rok sto czternasty naszej ery. Zhang Heng przestrzega podwładnego, że ten musi zająć jego miejsce, gdyby jemu się nie udało i by za pomocą Włóczni pokonał nieprzyjaciela. Mężczyzna nie jest przekonany o magicznych właściwościach Włóczni, żałuje, że nie posiadają innego daru od Imhotepa. Zhang Heng tłumaczy, że zawsze tak było. Tarcza znajdowała się na Zachodzie, a Włócznia na Wschodzie. Według niego to wystarczy. Kiedy dociera na szczyt wieży, oddaje cześć kobiecie z rasy Celestian.

Florencja, rok tysiąc czterysta dziewięćdziesiąty piąty. Lorenzo stwierdza, że dzieje się coś niedobrego, wyczuwa to w coraz zimniejszym powietrzu. Według Pietro to nic nie znaczy, Słońce bowiem nadal wschodzi i świeci. Lorenzo uważa, że chodzi o coś więcej. Za pomocą teleskopu dostrzega dziwny kształt na powierzchni Słońca. Ich mistrz stwierdza, że muszą działać. Pytają się go, cóż mogą uczynić, skoro Słońce jest tam, a oni stoją na Ziemi. Ten odpowiada, że należą do Tarczy i to oni muszą coś zrobić. Dodaje również, że zrobi to, co zawsze robił. To, co zawsze robi Leonardo da Vinci. Zbuduje coś.

Florencja, rok tysiąc pięćset trzeci. Leonardo da Vinci oznajmia, że skończył budowę. Pietro cieszy się, bowiem kształt na Słońcu, choć powoli, ciągle rośnie. Razem z Lorenzo pomagają ubrać mistrzowi jego strój. Ten informuje ich, że dzięki temu kombinezonowi może poruszać się między różnymi miejscami. Drugie urządzenie, w kształcie kuli, jest zupełnie inne. To coś wyjątkowego, coś, co pozwoli uratować wszystkich. Leonardo wzbija się w powietrze i kieruje w stronę Słońca.

Pracowania Galileusza, Rzym, rok tysiąc pięćset osiemdziesiąty drugi. Galileusz kończy budowę swojej maszyny. Jest przekonany, że dzięki niej uda mu się zażegnać niebezpieczeństwo. Nad miastem bowiem pojawia się Galactus wraz ze swoim heroldem.

Rada poucza Leonida, że od pierwszego pokolenia, po dzień dzisiejszy, należą oni do Tarczy. Bronią ludzkości przed znanym i nieznanym. Sam Bóg nakazał im ochronę świata. Rada tłumaczy chłopakowi, że ma zapełnić lukę, bowiem zawsze znajdzie się potrzeba ochrony. Za wszystkim, czego dokonują, znajduje się cel, a oni są inżynierami zmian. Każdy ich wynalazek ukształtował społeczeństwo, pozwolił im ewoluować i przetrwać. I to jest właśnie ukryta prawda na kartach historii. Od czasu Imhotepa popychają do przodu ludzkość i jej strzegą. Są ochroną, są schronieniem, są Tarczą. A on musi się do nich przyłączyć.

Rzym, Nieśmiertelne Miasto, trzy lata później. "Przychodził do mnie, gdy zachodziło słońce. Mroczny mężczyzna. Night Machine. Mój ojciec."

Night Machine wita się z synem. Leonid pyta ojca, gdzie się podziewał przez ostatnie trzy lata. Nie dostał bowiem od niego żadnej wiadomości i martwił się, że coś mu się stało. Ten przyznaje, że w tym czasie był martwy. Teraz jednak powrócił, by odnaleźć go w tym miejscu. W miejscu, które zamierza zniszczyć. Nagle rozlega się alarm. Night Machine zabiera syna ze sobą. Ma mu coś do pokazania. Zatrzymują się przed drzwiami zwanymi Iter. Drzwiami, które był zamknięte przez wieki, a klucz do nich zaginął. Night Machine pokazuje, że posiada klucz i otwiera je. Informuje syna, że powinien podążać wzdłuż schodów. Tam czeka na niego jego powołanie. Pojawiają się strażnicy. Night Machine zabija ich za pomocą wyładowań elektrycznych, po czym staje do walki z dwójką agentów: Starkiem i Richardsem. Tymi samymi, którzy sprowadzili tu Leonida.

Leonid dociera na szczyt. Tam obserwuje zaznaczone na niebie konstelacje.

"Tak długo jak sięgam pamięcią, każde pojawienie się mojego ojca wzbudzało u mnie silne emocje. Coś się wydarzy, a dzień jutrzejszy to nic innego jak obietnica możliwości. Jego powrót to sygnalizuje. Konieczną zmianę. Odrodzenie. Muszę stać się kimś więcej."


Na szczycie wita go Leonardo da Vinci. Jak sam mówi, w swoich rękach trzyma nadzieję i ratunek. Jego tajemnicza kula cała promienieje.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1 S.H.I.E.L.D. #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.