Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Son Of Hulk » Realm Of Kings: Son Of Hulk #1

Realm Of Kings: Son Of Hulk #1

Realm Of Kings: Son Of Hulk #1

"The Conquest Of Jarella's World" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie nowego potwora, który w tych niebezpiecznych czasach rzuca wyzwanie walczącym w kosmosie królom. To Hiro-Kala, syn Hulka, a jego apokaliptyczne działania mają tylko jedno na celu, zniszczyć całe uniwersum. Nagle ten młody i wszechpotężny potwór odnajduje się w subatomowym świecie Jarelli w samym centrum Microversum. W miejscu, gdzie jego ojciec niegdyś odnalazł miłość i akceptację, on będzie musiał stoczyć straszliwą batalię przeciw inwazji krwiożerczych obcych.

Cytat

"This warning will not be repeated. A mare slave stole the Old Power from a dying coward, and used it to poison the Devourer of Worlds. This boy, still dressed in rags and shackles, transformed the Old Power within himself into something new, something pure and impossible to deny. It is said that he carries a burden which revolves around the fate of all that is, like an invisible wheel, forever spinning, teetering along the edge of the unknown and Armageddon. He is here to walk that dark perimeter, because no one else dares to try. He is Hero-Kala, son of The Hulk. He is here to destroy your world, so that the universe may live. Prepare yourselves." -- excerpt from The Voices Of The Resurrected, presumably a ship-to-space message, planet unknown, date unknown

Streszczenie

[Uwaga: Jest to kontynuacja przygód Hiro-Kali i jego załogi z serii Son Of Hulk. - BB]

Na krawędzi wielkiej kosmicznej Wyrwy zatrzymał się kamienny okręt z niedobitkami z planety Sakaar. Jego dowódca, Hiro-Kala, wraz z Axemanem i Lihlą zaczął zastanawiać się, co dalej. Z zaciekawieniem spoglądał w nicość bijącą zza Wyrwy, rozważając ogrom możliwości i zagrożeń, jakie mogą się tam skrywać. Nagle Hiro-Kala zaczął się kurczyć i w wiązce energii wystrzelił w kierunku kosmicznego rozdarcia. Zatrwożony, ale i nad wyraz lojalny Axeman rozkazał czym prędzej wyruszyć za nim z ratunkiem i wkrótce również i kamienny okręt zniknął w Wyrwie.

Microversum, subatomowa planeta K'ai, niegdyś niemal ojczyzna niewiarygodnego Hulka. Młoda, zielonoskóra blond dziewczyna, siostrzenica Jarelli, przeklina obrzęd, w jakim przed chwilą brała udział, jak i sam pomysł jego przeprowadzenia. Miał on przywołać Hulka, a zamiast tego zniszczył budynek, w którym się odbywał i nic nie dał. Tymczasem wszędzie dookoła panował istny chaos, a setki, tysiące psyklopopodobnych istot [Psyklop, od lat uważany za zmarłego, był przedstawicielem uśpionej rasy kosmicznych insektoidów czczących Dark Gods, dla których poszukiwał on źródła potężnej energii - BB] plądrowało planetę K'ai i pożerało dusze jej mieszkańców. Siostrzenica Jarelli uważała Hulka za potwora, mimo, iż jest on tam czczony jak bohater, ale jednak jest zawiedziona, że przywołanie się nie powiodło, bo w ostateczności liczyła na jego pomoc.

W tym samym czasie, kilometry powyżej. Nad planetą K'ai przeleciał kosmiczny próbnik ze statku Micronautów rejestrując wszystko, co dzieje się poniżej. Niestety w czasie lotu rozbił się o wielki okręt, którego technologia sugerowała, że on również jest jakoś powiązany z Psyklopem.

Endeavor III, statek Micronautów. Cyborg Death's Head o imieniu Carl, najnowszy członek załogi, odebrał alarm z próbnika i po analizie danych dowiedział się, co się dzieje na planecie K'ai. Czym prędzej ruszył powiadomić o tym pozostałą dwójkę załogi, księżniczkę Mari oraz Arcturusa Ranna.

A ci akurat po raz kolejny kłócili się o przyszłość Micronautów. Drużyna już nie jest tym, czym kiedyś i Mari obwinia o to Ranna. Przestało mu zależeć i kompletnie pogrążył się on w poszukiwaniu Enigma Force, mitycznej energii, od której zależy jego moc. Mari już miała rzucić to wszystko w diabły i odejść, nie pierwszy raz zresztą, kiedy pojawił się Carl z informacjami, że planeta K'ai jest niszczona prawdopodobnie przez Psyklopa. Komandor Rann niechętnie, ale przystał na to, żeby się zaangażować.

Planeta K'ai. Siostrzenica Jarelli wpadła wprost na kilka psyklopopodobnych istot. Te już się przygotowywały do pożarcia jej duszy, ku chwale Dark Gods oczywiście, kiedy nagle tuż obok, w eksplozji magicznej teleportacji, pojawił się Hiro-Kala. Insektoidy w dziwny sposób połączyły się z nim na poziomie mentalnym i uruchomiły w jego głowie wizje przyszłości. Te, których Hiro-Kala nienawidzi i które deklarują jego los. Te, w których stoi on na czele wielkiej kosmicznej floty, niszczy dziesiątki światów i dzieli uczucie z Lihlą. Psyklopopodobne istoty myślały, że to go osłabi i stanie się on smakowitym dla nich kąskiem. Lecz to tylko rozwścieczyło hulkowego syna. Hiro-Kala buchnął w nich swoją nową, zieloną energią, wizje zostały przerwane, a po przeciwnikach nie pozostał nawet ślad. Siostrzenica Jarelli wykorzystała ten moment i uciekła niezauważona.

Tymczasem wielki kamienny okręt, który podążał za Hiro-Kalą, właśnie pojawił się na orbicie i mając problemy ze sterownością po przeniesieniu się do Microversum, łupnął w statek Psyklopa, niszcząc i strącając go z nieba.

Hiro-Kala wyszedł na ulice miasta, nic sobie nie robiąc z powszechnie panującego chaosu i walących się wszędzie płonących szczątków statku Psyklopa. Syn Hulka jest ciekaw, jak się tu znalazł i po co. Wyczuwa też wszechobecność pradawnej mocy, którą poprzysiągł zniszczyć. Natomiast wszystkie psyklopopodobne istoty zauważyły już jego obecność i ruszyły w jego kierunku. I gdy były wystarczająco blisko, Hiro-Kala ponownie buchnął energią. Tym razem tak potężnie, że zielony blask rozległ się niemal po całym K'ai. Ze wszystkich przeciwników pozostały jedynie perzyny, a Hiro-Kala postanowił pozostać na tej planecie i uratować ją niezależnie od tego, czy jej mieszkańcy będą chcieli jego pomocy, czy nie.
  

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Realm Of Kings: Son Of Hulk #1 Realm Of Kings: Son Of Hulk #1 Realm Of Kings: Son Of Hulk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.