Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Inhumans » Realm Of Kings: Inhumans #1

Realm Of Kings: Inhumans #1

Postacie
Zapowiedź

Inhumans, teraz dowodzeni przez Medusę, starają się utrzymać swoją władzę nad imperium Kree. Dworskie intrygi i zewnętrzne zagrożenia stanowią niebezpieczeństwo, ale najgroźniejsze z nich może czaić się wewnątrz królewskiej rodziny.

Cytat

Karnak: „The Kree people adore us now.”

Medusa: „Good…because I hate us.”

Streszczenie

Kon-Tar, jeden ze światów na skraju imperium Kree. Trwa zaprzysiężenie nowego konsula tego obszaru, skrzydlatego Ikarysa. Obecni przy tym Ronan i Crystal uprawomocniają przekazanie władzy. Nagle na miasto napadają hordy króla Blastaara. Kon-Tar jest położone niedaleko od tzw. „odstąpionych terenów”, na których rządzi Blastaar i dlatego jest narażone na ataki i potrzebuje silnej władzy. Barbarzyńcom przewodzi okrutny Raankor, lecz po chwili Lockjaw teleportuje na miejsce nową elitę Inhumans z Gorgonem na czele. Pułkownik Blastaara drwi ze swego przeciwnika i po chwili dostaje potężny cios. Leżąc atakuje Gorgona promieniem z oczu, na co ten odpowiada mu małym trzęsieniem ziemi. Walkę kończy Ronan, robiąc pożytek ze swego młota. Gorgon uradowany ze zwycięstwa wygłasza do ludu Kree krótką przemowę ku pokrzepieniu serc, a ci wiwatują na jego cześć.

 

Attillan, sala tronowa. Triton melduje Karnakowi i królowej Medusie, iż zebrał już najlepszą z możliwych załogę i jest gotowy do wyruszenia do the Fault, czyli dziury w czasie i przestrzeni wywołanej przez terrigen bomb, by odnależć Black Bolta żywego lub martwego. Drugą dowodzącą na statku zgodziła się być Ra-Venn. Następnie Karnak chce, by królowa wyznaczyła nowych konsulów, lecz ta jest już zmęczona. Uważa, iż to właśnie wypaczone poczucie spełnienia obowiązku zabiło jej męża. Bomba terrigenowa, choć pod przykrywką podniosłego celu, była po prostu kolejną bronią, która spełniła swe zadanie. Karnak napomina o tym, że obywatele Kree uwielbiają Inhumans, lecz ich arystokratom nie podoba się ich panowanie, gdyż  teraz czują się w hierarchii niczym Alpha Primitives. Niepokoi go również wzrastające poparcie dla Gorgona. Wkrótce Kree mogą zacząć domagać się obsadzenia go jako króla. Medusa jest jednak pewna sukcesji swego syna. Obecny przy rozmowie Maximus podchodzi do bawiacych się tuż obok Ahury i Luny. Dzieci udają, że są królem i księżniczką. Maximus zdradza, iż on też uwielbiał tą zabawę, gdy był dzieckiem,a czasem nawet i dorośli się w niej lubują. 

 

Lockjaw teleportuje elitę oraz Ronana z Crystal, z powrotem na dwór Attilan. Małżeństwo udaje się jeszcze do komnat Terrigen. Ronan obawia się, że nie zostanie tam wpuszczony, lecz jego żona jest stróżem tego miejsca, więc raczej uzyska pozwolenie. Po wejściu, Crystal zostaje poinformowana o przyroście Terrigen, lecz po użyciu substancji do bomby terrigenowej, potrzeba jeszcze 65 lat, by uzupełnić zapasy. Para udaje się głębiej w podziemia miasta, rozmawiając o mało emocjonalnej naturze Inhumans. Nagle naprzeciw nim staje grupa wyraźnie rozwścieczonych Alpha Primitives.

 

W centrum dowodzenia pałacu panuje zamieszanie. Jakiś nieupoważniony obiekt wkroczył w strefę Hali. Z kosmicznego statku nad miastem zaczynają wylatywać uzbrojone roboty. Nadawany jest również komunikat, iż Inhumans wszczeli wojnę i teraz zostaną pouczeni przez Devosa Devastatora. Zupełnie niespodziewanie na ratunek teleportują się tam Mighty Avengers!

Autor: Jim J

Galeria numeru

Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1 Realm Of Kings: Inhumans #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.