Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Imperial Guard » Realm Of Kings: Imperial Guard #1

Realm Of Kings: Imperial Guard #1

Postacie
Zapowiedź

Gladiator jest nowym cesarzem Shi'Ar, a Straż Imperialna to wykonawcy jego woli. Czy drużyna podoła niebepiecznej misji, której powodzenie może być jedynym sposobem na uratowanie rozpadającego się królestwa?

Cytat

Starbolt: "Looks like our beloved emperor decided to get his hands dirty. And then some!"

Kallark: "Sorry, I... I felt i should do something."

Streszczenie

Planeta Izumbard. Przywódca rebeliantów wygłasza swoje oświadczenie skierowane do dowództwa Shi'ar. Przypomina, że przez siedemnaście stuleci tutejsze stocznie produkowały najlepsze statki dla Imperium. Jednocześnie ogłasza niepodległość planety i oderwanie jej spod zwierzchnictwa Shi'ar, zauważając, że nie są wcale pierwszymi, którzy to uczynili. Informuje również, że ludzie głodują, robotnicy są wykończeni a oni mają sześć godzin na wycofanie floty. Nagle przerywa. Został bowiem powiadomiony, że coś zbliża się do ich pozycji.


Na miejscu pojawia się Straż Imperialna. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom mają znaczną przewaga nad przeciwnikiem. Warstar nie ma sobie równych, nawet gdy są wyposażeni w kombinezony wydobywcze. Titan samą swoją siłą sieje popłoch. Electron wykorzystuje przeciwko buntownikom ich własne urządzenia. Flashfire pochłania skierowany na niego ostrzał, by po chwili zwrócić go w miejsce wystrzelenia. Na Neutronie i Plutonii pociski nie robią żadnego wrażenia. Po kilku chwilach rebelianci zostają pokonani. Plutonia nakazuje ich dowódcy poddanie się, ten jednak walczy do końca. Zostaje zabity przez Voltara, który zaskakuje go od tyłu i przebija swoim ostrzem. Następuje wybuch spowodowany przeciążeniem sieci energetycznej. Plutonii udaje się przefazować przez wybuch, Voltar nie ma tyle szczęścia i ginie.


Cały przebieg akcji na bieżąco obserwuje i objaśnia Mentor. Imperator zauważa, że kolejnym celem powinno być powstrzymanie przed startem nowo wybudowanych statków, by nie mogły zaatakować. Jest trochę zniecierpliwiony, bowiem posiadany tytuł uniemożliwia mu czynne wzięcie udziału w całej operacji. Mentor uspokaja go, tłumacząc, iż podjął już odpowiednie kroki.


Oddział Gwardii atakuje platformy dokujące statki. Manta oślepia rebeliantów, Starbolt i Hussar zajmują się działami. W tym czasie Fang odcina źródło zasilania. Nagle cała konstrukcja rozpada się na dwie części. Okazuje się, że to Kallark zdecydował się przyłączyć do walki, po czym ogłasza pomyślne zakończenie misji.


Statek flagowy Shi'ar. Admirał Ka'ardum informuje Kallarka, że planeta została opanowana i zaprowadzono już na niej porządek. Kanclerz Araki ma zastrzeżenia co do jego pojawienia się na polu walki. Imperator tłumaczy, że był żołnierzem bardzo długo i po prostu pewne nawyki dały o sobie znać. Przypomina również, iż bardzo trudno jest go zabić.


W jednej z kwater jest przetrzymywana prawdziwa pani kanclerz, okazuje się bowiem, że Talon od pewnego czasu podszywa się pod nią. Prawdziwa Araki niedługo ma się obudzić, jednakże bez pamięci o swoim obecnym stanie.


Koszary Gwardii Imperialnej, Chandilar. Gwardziści świętują. Manta proponuje wzniesienie toastu za nieżyjącego Voltara. Fang wyraża swoje niezadowolenie z faktu, że jeden z nich został Imperatorem. Neutronowi nie odpowiada kierunek rozmowy. Dochodzi do walki, którą przerywa Mentor w otoczeniu Smashera i Oracle. Informuje on zebranych, że zostali wyznaczeni do misji specjalnej.


Kallark przedstawia cel ich misji. Mają się udać do Wyrwy i zbadać jakie stanowi ona zagrożenie, bowiem nie są w stanie zdobyć tych informacji poprzez sondy. Wie, że jest to ryzykowna misja. Ponieważ flota jest obecnie niewielkich rozmiarów, zorganizował zastępczy transport, statek pod dowództwem Razy i Ch'oda ze Starjammers.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1 Realm Of Kings: Imperial Guard #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.