Avalon » Serie komiksowe » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #1

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #1

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #1

"The Mysterious Island of Duktor Doom!"

Postacie
Streszczenie

Peter Porker wywołuje zdjęcia siebie jako Spider-Hama walczącego z rabusiami, i udaje się do redakcji Daily Beagle, by je sprzedać. Tam jednak wpada – dosłownie – na trójkę młodych chłopaków, a gdy J. Jonah Jackal wygląda ze swojego biura, by zobaczyć źródło hałasu, każe swoim nowym stażystom wziąć się do roboty, zamiast się obijać. Przegląda zdjęcia Porkera i odmawia ich publikacji, nie zamierzając dawać herosowi darmowej reklamy. Stwierdza jednak, że fotograf przyda mu się przy eskapadzie, na którą zamierza zabrać młodzieńców – którzy przedstawiają się jako bratanek redaktora, J. Jeremiah Jackal Jr, ponadprzeciętnie inteligentny Bunsen Bunny i "wychowany przez ulicę" Upton Adam Stray. Wkrótce później cała piątka wyrusza rozklekotanym samolotem na poszukiwania Trapezoidu Saint Croix, gdzie w ostatnim czasie zaczęły w niewyjaśnionych okolicznościach znikać pojazdy.

Wkrótce lecą nad Wyspami Dziewiczymi, gdy nagle jakaś siła zaczyna przyciągać ich samolot, który zaczyna się rozpadać od przeciążeń. Tajemniczy łotr stojący za zniknięciami każe ich jednak wypuścić, stwierdzając, że ma wystarczająco dużo więźniów. Samolot nadal się rozpada, Porker potajemnie wykorzystuje więc swoje sieci, by utrzymać go w całości, dopóki nie wylądują – a w każdym razie nie rozbiją się. Gdy grupa wyrusza na poszukiwania, Bunsen zauważa kleistą substancję utrzymującą samolot w całości i zaczyna się zastanawiać, co to może znaczyć. Wkrótce, gdy przedzierają się przez dżunglę, Jackal zostaje znokautowany przez coś, czego pozostali nie są w stanie dostrzec, a po chwili to samo dzieje się z młodymi. Przed kolejnym atakiem ostrzega Porkera jego pajęczy zmysł, unika go więc i odkrywa, że stał za nim kaczor ujeżdżający kangura. Zaskoczony obecnością torbacza na Karaibach, daje się znokautować następnemu atakującemu.

Jakiś czas później cała piątka budzi się i odkrywa, że została uwięziona w tajnej bazie Ducktora Dooma. Ten wyjaśnia, że podczas swojej ostatniej potyczki z Fantastic Fur został pokonany, gdy do jego zbroi zostały przymocowane generatory antygrawitacyjne, które uniosły go w atmosferę. Gdy w końcu przestały działać, trafił do Australii, gdzie kangury zaczęły czcić go jako boga, postanowił zabrać je więc do swojej tajnej bazy. Następnie wysyła ich do celi, gdzie odkrywają, że pozostali więźniowie są niespełna rozumu – jeden z nich jednak wyjaśnia, że jest to efekt eksperymentów Ducktora. Nie wie jednak, na czym polegają, a po chwili strażnik zabiera go, wraz z kilkoma innymi więźniami. Następnie zostaje podłączony do urządzeń i zmuszony do grania rocka – jak bowiem Doom wyjaśnia swojemu słudze, największe zarobki pochodzą właśnie z rocka, a, jak odkrył, kangury posiadają wrodzony gust muzyczny, który pomoże mu w stworzeniu idealnego zespołu. Torbacze tymczasem zaczynają obrzucać więźniów-rockerów pomidorami, Ducktor odsyła więc ich do celi. Zamiast nich sprowadzeni zostają stażyści z Beagle'a, a gdy Jonah protestuje, strażnik nokautuje go. Korzystając z braku świadków, Porker uwalnia się i, już jako Spider-Ham, infiltruje bazę. Szybko jednak zostaje zauważony, rusza więc do ataku na sługi Dooma. Ten tymczasem wyjaśnia swojemu podkomendnemu, że jedynym, co robi maszyna, do której są podłączone jego króliki doświadczalne, jest wysyłanie impulsów elektrycznych, przez które ci krzyczą, skaczą i wyginają się – sam dołącza w tle skomputeryzowaną muzykę, tworząc teledysk rockowy. Okazuje się jednak, że i ten eksperyment nie przypadł do gustu kangurom. W tej chwili w pomieszczeniu zjawia się Spider-Ham, Ducktor wysyła więc przeciw niemu torbacze, samemu potrącając kontrolki i uwalniając stażystów. Bunsen udaje się więc na szczyt zbudowanej na wzór wulkanu bazy, gdzie odkrywa gigantyczny magnes – służący do ściągania samolotów. Każe kompanom wycelować go do środka bazy, samemu odnajdując panel sterujący. Tymczasem Jonah budzi się i, wykorzystując dziurę w kratach, wychodzi z celi. Odnajduje Spider-Hama pokonanego i o krok od zmiażdżenia głowy, młot nagle jednak wyślizguje się z rąk sługi Dooma i zaczyna się unosić – podobnie, jak sam Ducktor, a to za sprawą magnesu. Upton zaczyna też puszczać muzykę, a widząc to, kangury zaczynają przyklaskiwać Doomowi, który krzyczy, że nie chce być gwiazdą i zamierzał władać z cieni. Jackal postanawia wykorzystać okazję, by uwolnić innych więźniów, widząc jednak Parkera każe mu zrobić zdjęcia Ducktora.

Jakiś czas później. Solówka Dooma staje się hitem, którego słuchają wszyscy, na których wpada Peter. Gdy dociera do redakcji Daily Beagle odkrywa, że nawet Jonah się mu przysłuchuje – po tym, jak jego artykuł został przetłumaczony na 17 języków, a on sam zarobił na tym niezłą sumkę, stał się największym fanem Ducktora.

Autor: S_O

Galeria numeru

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.