Avalon » Serie komiksowe » Original Sin Annual » Original Sin Annual #1

Original Sin Annual #1

Original Sin Annual #1

"The Silent War of Woodrow McCord"

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden!

Streszczenie

Rok 1958, Kansas. Howard Stark i Nick Fury pozbywają się wszelkich dowodów inwazji, wrzucając ciała kosmitów z powrotem przez portal. Gdy jedynym, które pozostaje, jest to należące do Woodrowa McCorda, Fury protestuje, stwierdzając, że zasłużył on na pogrzeb z honorami, Howard odpiera więc, że nikt nie może się dowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

Jakiś czas później, baza w Górach Skalistych. Fury zgadza się zostać człowiekiem na straży, ma jednak jeden warunek – chce dowiedzieć się więcej o McCordzie. Stark prowadzi go więc do gabinetu Woodrowa, gdzie znajdują się jego memuary – te sprzed 1945 nadal spisane w ziemskim języku. Howard przyznaje, że potem Woody więcej czasu spędzał poza Ziemią, niż na niej.

1931. Młody Woodrow wspomina swojego ojca, po którym został nazwany, i lokalnej legendzie. Myśli o nim, gdy robi coś nadzwyczaj odważnego i głupiego, jak skok na gigantycznego potwora sprowadzonego przez Entari – rasę kosmicznych handlarzy niewolników, którzy przybyli zdobyć nowy "towar". Powala jeźdźca, gdy jednak opadają na ziemię i zaczynają walczyć, kosmita zostaje zastrzelony przez nowoprzybyłego mężczyznę w skafandrze kosmicznym, który w kilka chwil radzi sobie z najeźdźcami. Jak się okazuje, jego imię to Stafford, i jest on ostatnim z Ludzi na Straży – grupy powstałej w 1913, by walczyć przeciwko inwazji Marsjan. Wszyscy oni jednak zostali wymordowani przez Entari – poza Staffordem, który przyjmuje Woodrowa pod swoją pieczę. Przez kolejne lata McCord pracuje w tajnej bazie i dopiero po ponad dziesięciu latach, w 1943, decyduje się zacząć odwiedzać pobliskie miasto, gdzie, pijany, zaczyna opowiadać historie o kosmitach. W tym samym czasie Stafford zaczyna coraz mniej dbać o zachowanie tajemnicy, przez co okoliczni mieszkańcy coraz częściej widują na niebie latające spodki. Jednej z nocy miejscowi próbują przekonać Woodrowa do opowiedzenia jednej z historii, ten jednak oznajmia, że w Górach nie znajdą niczego poza dziką naturą, irytując tym mężczyzn. Jakiś czas później przyznaje barmance, że między ludźmi nie zawsze wie, jak się zachować i daje się ponieść w związku z rzeczami, których nie może kontrolować, zapominając o tych, które może. Próbuje ją pocałować, ta jednak odmawia, a gdy mężczyzna pyta, czy naprawdę myśli, że jej narzeczony wróci, dziewczyna wściekła wytyka mu, że jego niestworzone opowieści nikomu nie pomagają i jeśli nie ma nic więcej do powiedzenia, może nie powinien się do niej odzywać.

Woodrow wraca do bazy, a spoglądając na kadłub rakiety, zauważa zbliżający się ku niemu cień i w ostatnim momencie unika ciosu zadanego przez Entariego-zabójcę korzystającego z urządzenia maskującego. Udaje się mu go powalić, wtedy jednak z cienia wyłania się drugi kosmita, który przypila go do rakiety. Nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, na miejscu zjawia się Stafford, który w kilka chwil go powala – jego "nieostrożność" była bowiem jedynie przynętą na Entarich, a teraz przyszła pora na kolejny ruch. Wyrusza w przestrzeń kosmiczną, po raz pierwszy zabierając ze sobą Woodrowa, i po jakimś czasie docierają do bazy, gdzie w spelunie człowiek na straży odnajduje Teraphina Moxa, który zdradził Entarim lokalizację jego bazy. Nagle na miejscu zjawia się dowódczyni Entarich, Dreel, która zabiła pozostałych obrońców Ziemi. Teraz strzela do Stafforda, powalając go, wtedy jednak z cieni wyłania się McCord, korzystający z urządzenia maskującego kosmitów, i kilkoma salwami zabija jej kompanów, a Stafford przebija Dreel ostrzem. Następnie każe podopiecznemu wyeliminować pozostałych na miejscu kosmitów, którzy widzieli jego twarz, a gdy Woodrow protestuje, Stafford wytyka mu, że od początku tego chciał, po czym, odchodząc, przekazuje mu swoje obowiązki człowieka na straży. Gdy znika, kosmici decydują się zaatakować McCorda, ten więc zaczyna ich ostrzeliwać, w końcu pozostawiając przy życiu jedynie Moxa. Każe mu powiedzieć wszystkim, którzy zechcą słuchać, że będzie ukrywał się wśród nich i że jeśli ktoś spróbuje zaatakować Ziemię, będzie miał z nim do czynienia.

1968. Howard Stark prezentuje Fury'emu pierwszy helicarrier S.H.I.E.L.D., po czym zmienia temat i zauważa, że od miesięcy nie otrzymał od niego raportu. Pyta, jak wygląda sytuacja na straży, Nick jednak zaniemawia – jak się okazuje, jest to jedynie LMD, a gdy inny robot informuje prawdziwego Fury'ego o sytuacji, ten stwierdza, spoglądając na Ziemię z pokładu swego satelity, że Howard nie musi wiedzieć o wszystkim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1 Original Sin Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.