Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #1

New Warriors vol. 3 #1

New Warriors vol. 3 #1

"Pilot"

Postacie
Cytat

Microbe (do Tiger Sharka): "Well, you haven't showered in four days, brushed your teeth in ten. You don't wash your hands after you go to the bathroom (they like it, by the way)... In the Vault you picked up what you think is a rash (it isn't) in the showers when... Oh, my--"

Streszczenie

Oficjele pewnej stacji telewizyjnej zaczynają oglądać zajawkę kolejnego programu typu reality-show, niezbyt do tego przekonani. Zaczyna się ona od przedstawienia Nowego Jorku jako najgęściej zasiedlonego przez superbohaterów miasta na świecie, jednak opowieść szybko przenosi się do małego miasteczka Fairbury w Illinois, gdzie od ponad dwóch miesięcy mieszkańcy żyją w obawie przed superłotrami, nie mogąc doczekać się herosów. Spiker zapowiada jednak, że wkrótce ich troski miną, bo przybywa pomoc w postaci New Warriors.

Namorita i Nova obserwują z ukrycia Robbie'ego, który w przebraniu roznosiciela pizzy puka do drzwi jednego z domków. Lokator próbuje mu odebrać pudełko, a gdy słyszy, że musi zapłacić, rzuca się na chłopaka, pokazując przyczepiony do ramienia łańcuch, który Baldwin rozpoznaje jako adamantowe kajdany z Vault. Słysząc nazwę więzienia, Tiger Shark zrywa szlafrok, pod którym znajduje się jego kombinezon, a z wnętrza domku wyłania się Armadillo, informując, że nie zamierzają wracać. Robbie prowokuje więc Arlissa, rzucając mu w twarz kawałek pizzy i już po chwili z dużą prędkością wylatuje z ganku. Nova chce wkroczyć do akcji, ale kamerzysta Dave musi to wcześniej uzgodnić z producentem Ashleyem Brothersem, który siedzi w wozie transmisyjnym. Operator informuje go, że Speedball został uderzony zbyt mocno i nie może wykorzystać tego ujęcia. Ashley próbuje przekazać to nadlatującemu Robbie'emu, ale ten tylko odbija się od pobliskiej ściany i wraca na miejsce akcji, więc producent pozwala na wejście Novy i Namority. Atlantydce nie podoba się jednak, że mówi się jej, kiedy ma działać, i zaczyna się szamotać z kamerzystą, a trzymany w odwodzie Microbe nie jest pewien, czy jego moce przydadzą się podczas walki. Tymczasem Tiger Shark i Armadillo łapią Speedballa łańcuchem, a po chwili w podobny sposób unieruchamiają Nitę i Richa. Ci jednak wzlatują wysoko ponad ziemię, ciągnąc przeciwników ze sobą. Po chwili dwójka łotrów spada, a Nova sugeruje, żeby Shark poddał się, bo nie może walczyć z przeciekającym strojem i nieprzytomnym i zwiniętym w kłębek wspólnikiem. Arliss jest jednak innego zdania i - używając Armadillo na łańcuchu jako swoistej maczugi - powala kolejnych Wojowników, aż Microbe prosi, by tego nie robił. Zdziwiony Shark rzeczywiście przestaje i pyta, co taki maminsynek robi w drużynie, więc nowicjusz wyjaśnia, że potrafi rozmawiać z zarazkami - udowadnia to, wyliczając szczegóły higieny osobistej przeciwnika. Denerwuje to łotra, który zamachuje się na Zachary'ego, jednak ten zostaje odepchnięty przez Night Thrashera. Dwayne rzuca jedną ze swoich pałek, paraliżując Sharka, a następnie Wojownicy kontratakują, pozbawiając wroga przytomności.

Gdy pracownicy więzienia zabierają łotrów ze sobą, Ashley informuje ich, że wyszło świetnie, jednak z powodu kłopotów technicznych muszą powtórzyć scenę uderzenia Speedballa. Namorita, słysząc to, wścieka się i chce odejść, jednak zmienia zdanie, gdy jedna z mieszkanek miasta obejmuje ją, dziękując za pomoc. Parę godzin później Robbie informuje Nitę, że udało im się nagrać scenę, i pyta, czy odpowiada jej cała ta sytuacja. Atlantydka stwierdza, że po prostu dziwnie się czuje, wiedząc, że jest cały czas obserwowana, i obawia się, że ludzie będą się z nich śmiać. Chłopak pociesza ją i przypomina, że jest w drużynie ze Speedballem, więc ośmieszenie jej nie grozi. Thrasher popędza dwójkę i każe wsiąść do vana, bo mają nowe zadanie - najwyraźniej ktoś zajął ogród zoologiczny gdzieś w Kansas.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.