Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: The Reunion » New Avengers: The Reunion #1

New Avengers: The Reunion #1

New Avengers: The Reunion #1

"The Lady Vanishes"

Postacie
Zapowiedź

Mockingbird powróciła na koniec Secret Invasion i teraz jej mąż, Ronin, pomaga jej zacząć nowe życie w roli członkini Avengers. Jednak niektóre stare rany okazują się za głębokie. I jaki śmiertelny sekret, który może podzielić ich i cały świat, powrócił razem z nią?

Cytat

Clint, wciągając Bobbi do schowka w szpitalu: "Don't worry, Birdie, I'm not going to get all McDreamy and Meredith on you. -- 'Grey's Anatomy'? Oh, you missed that completely..."

Streszczenie

Przed szpitalem w Nowym Jorku pojawia się latający samochód. Prowadząca go kobieta wchodzi przez okno do jednego z pokoi, sprawdza kartę pacjenta i odłącza aparaturę. Korzystając z zamieszania, jakie przez to powstaje, zakrada się do szatni lekarzy, by ukraść fartuch i notatnik z jednej z szafek. Na korytarzu potrąca stażystę i niepostrzeżenie kradnie jego identyfikator, a następnie próbuje dostać się do zamkniętej części budynku. W tym momencie ktoś chwyta ją za rękę i wciąga do schowka z lekami. Bobbi jest zaskoczona i wściekła, ponieważ wyraźnie kazała mu nie śledzić jej, ale Clint twierdzi, że nie chce spuścić jej z oka, żeby znów mu nie zniknęła.

Wcześniej. Po tym, jak Clint próbował wypytać ją, co się wydarzyło, gdy była przetrzymywana przez Skrullów, Bobbi niespodziewanie spakowała swoje rzeczy i ulotniła się z kryjówki Avengers. Dopiero po dwóch dniach zdecydował się powiedzieć o tym komuś, bo myślał, że potrzebuje tylko chwili spokoju, więc teraz razem z Kapitanem próbują ją namierzyć. Szybko zaczynają się kłócić o to, czy Barton nie stara się za bardzo kontrolować swojej byłej żony i o to, czy w ogóle są jeszcze małżeństwem, czy nie. Rozmowa mimochodem schodzi na temat schedy po Stevie i tego, czy Bucky na nią zasługuje, a gdy bójka wisi w powietrzu, rozlega się sygnał lokalizatora, który namierzył brakujący samochód. Barton natychmiast zamierza ruszać za nią, ale James uprzedza go, żeby nie dał się ponieść, bo chociaż ma do czynienia z prawdziwą Barbarą Morse możliwe, że nie jest ona kobietą, którą znał. On odpowiada, że to zabrzmiało prawie jak Steve i wychodzi.

Teraz. Mimo ostrzeżeń, Clint nadal podąża za Bobbi i powstrzymuje ją przed użyciem karty magnetycznej, która uruchomiłaby alarm. W tym momencie dopada ją przebłysk wspomnień z niewoli u Skrullów, ale udaje, że nic się nie stało. On wykorzystuje pole magnetyczne jej komórki, żeby zakłócić pracę elektronicznego zamka, dzięki czemu dostają się do zamkniętej części szpitala. Okazuje się, że korytarz nie prowadzi na oddział radioterapii, lecz do tajnej placówki AIM. Ona próbuje oszukać naukowca, który ich zauważył, ale strój pielęgniarza Clinta wzbudza podejrzenia i skłania tamtego do wszczęcia alarmu. Bobbi powala go i wstrzykuje truciznę, zmuszając do wyjawienia, że poprzedniego dnia wysłali specjalny transport do Aljaferii w Hiszpanii. Po chwili hala zapełnia się uzbrojonymi agentami AIM, więc Ronin i Mockingbird zrzucają przebrania, rzucając się ochoczo w wir walki. Ona kilka razy zaskakuje go zdecydowanymi i brutalnymi ruchami, lecz w krytycznym momencie to on musi ratować ją, gdy zatrzymuje się przy nagłym przebłysku wspomnień. W końcu decydują się na odwrót, wysadzając kilka okien i wyskakując wprost do czekającego w dole samochodu. Clint stwierdza, że najwyższy czas wezwać resztę grupy, ale Bobbi sprzeciwia się. On zapewnia, że nie musi robić tego sama, żeby coś sobie udowodnić, ale ona odpowiada, że wie co robi i prosi, żeby jej zaufał.

Wkrótce potem docierają do jednego z magazynów w Jersey, który okazuje się być ukrytym arsenałem, zgromadzonym przez Bobbi dawno temu na wszelki wypadek. Kiedy zaczyna mu wykładać zasady szpiegowskiego rzemiosła, Clint oświadcza, że nie ma już S.H.I.E.L.D. i nie ma do czego wracać, więc pyta, co zamierza zrobić. Ona odpowiada, że gdy Skrullowie zaczęli uważnie obserwować ludzkość, doskonale wyczuli i rozgryźli jej słabe strony – wszechobecną korupcję i zepsucie. Próbowali wykorzystać to w swoich planach, podmieniając ludzi w strategicznych miejscach, a chociaż ich inwazja została przyspieszona i poniosła klęskę, te zagrożenia nadal istnieją. Ona zaś wykradła bazę danych Skrullów i ma do pomocy uprowadzonych byłych agentów, więc nie potrzebuje ani Avengers, ani jego. Placówka w szpitalu zajmowała się produkcją broni biologicznej, której AIM zamierza użyć za dwa dni w Saragossie, a ona zamierza temu zapobiec. On tymczasem zdejmuje ze ściany łuk, a gdy ona kończy wywód, używa strzały z siecią, by przyszpilić ją do ściany, po czym zawiadamia Avengers o swoim położeniu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Avengers: The Reunion #1 New Avengers: The Reunion #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.