Avalon » Serie komiksowe » Marvel Divas » Marvel Divas #1

Marvel Divas #1

Marvel Divas #1

Book One of Four: "Bad News At Good Day"

Postacie
Zapowiedź

Hellcat, Black Cat, Firestar i Photon - piękne i samotne bohaterki Marvela. Co je czeka w tej miniserii? Romanse, akcja, spotkania z "eks" i zaskakujące wydarzenia - jak w najlepszych operach mydlanych.

Cytat

Monica (transportując przyjaciółki drogą lotniczą): “It’s like we’re in high school and I’m the only one with a driver’s license.”

Streszczenie

Patsy Walker właśnie skończyła swoją nową książkę. Jej agentka Lola zorganizowała wielką akcję promocyjną, w której znalazło się miejsce na takie rzeczy, jak karmienie pismaków plotkami o jej romansie z Tonym Starkiem oraz urządzenie promocyjnego przyjęcia na dachu Baxter Building. W czasie, gdy Lola wydziera się na dziewczynę od Public Relations, która zamiast Thora zaprosiła Kaczora Howarda, a Patsy udziela wywiadów, Felicia Hardy i Monica Rambeau porównują „ciacha” z dostępnej oferty. Patsy dołącza do nich, zastanawiając się, gdzie mogła się podziać czwarta członkini ich paczki, Angelica Jones. Dziewczynom psują się nastroje, gdy okazuje się, że na imprezę zaproszono kilka kobiecych gwiazd światka superbohaterskiego. Gdy Sue Richards zaczyna opowiadać dziennikarzom, jak to brały udział w misji dyplomatycznej, zniesmaczone Patsy, Felicia i Monica postanawiają wymknąć się po angielsku i spotkać z Angelicą w ich ulubionej knajpce.

 

Jak w ogóle powstała nieoficjalna paczka Div Marvela? Dziewczyny spotkały się na imprezie dla singli, szukając nowej wielkiej miłości. Z poszukiwań nic nie wyszło, ale bardzo szybko odkryły, że mają wiele wspólnego - są pięknymi, młodymi superbohaterkami po wielu przygodach, obecnie wolnymi i nienależącymi do żadnej drużyny. We wspólnym towarzystwie fajnie im było razem wyskoczyć na basen, do kina, spa, galerii sztuki, czy skopać kilka Skrullowych zadków w czasie wielkiego crossovera.

 

W swoim ulubionym barze dziewczyny zaczynają opowiadać o swoich miłosnych perypetiach. Pierwsza zwierza się Monica, która ma problem z facetem. Swego czasu Black Panther zaprosił ją do grupy ratowniczej, którą zebrał by pomóc ofiarom huraganu w Nowym Orleanie. Ich pomoc okazała się bardziej potrzebna niż myśleli, bo przyszło im odpędzić najazd wampirów. Był tam też Jericho Drumm, Brother Voodoo, który zaprosił ją na randkę. Randka ta skończyła się w jego łóżku. Niestety, po wszystkim zaproponował Monice, żeby trochę u niego została, a ona się spłoszyła i uciekła. Nie rozmawiała z nim od tamtego czasu, a teraz on jest w Nowym Jorku, a ona znalazła laleczkę voodoo z miłosnymi symbolami pod drzwiami mieszkania. Nie chce się wiązać, ale jak ma to powiedzieć facetowi, który zawodowo zmienia ludzi w zombie?

 

To przypomina Felicii jej problem. Aktualnie spotyka się z Tomasem Friehartem [Fani Spider-Mana znają go pewnie pod ksywą Puma - Demo]. Ostatnio zabrał się z nią na poszukiwanie lokalu dla firmy detektywistycznej, którą planuje założyć. Nie spodobało jej się, kiedy w jednym z lokali zaczął zasypywać agentkę nieruchomości pytaniami i postanowiła pogadać z nim na osobności i przypomnieć, kto tu dokonuje wyboru. On jednak łatwo odgadł, że miejsce, w którym aktualnie byli to jej faworyt i pochwalił wybór. Niestety, zaraz potem palnął najgłupszą rzecz z możliwych - zaoferował, że zapłaci. Musiał ją od razu uspokoić, gdy rzuciła się na niego z pazurami i wyjaśnić, że jej porządnie nadwyrężone przez kryzys gospodarczy finanse nie wystarczą na rozkręcenie interesu i postanowił pokryć koszty, by pokazać jak bardzo ją kocha. Mimo wszystko Felicia nie zgodziła się, by za nią płacił, bo wie, że nie byłaby to pożyczka, a datek. Uważa, ze sama może zdobyć potrzebne pieniądze.

 

Ta dwuznaczna, w świetle kryminalnej przeszłości Black Cat, sugestia powoduje, że zapada niezręczne milczenie. Chcąc je przerwać, Patsy zaczyna opowiadać, jak to ostatnio wpadła w bibliotece na swojego byłego męża, Daimona Hellstorma, ale przerywa jej pojawienie się Angie. Dziewczyna jest cała we łzach i wygląda, jakby miała zaraz znów wybuchnąć płaczem. Gdy udaje się ją choć trochę uspokoić, dziewczyna wyjawia powód rozpaczy - była u onkologa. Ma raka.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Divas #1 Marvel Divas #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.