Avalon » Serie komiksowe » Logan » Logan #1

Logan #1

Postacie
Zapowiedź

Eduardo Risso wkracza na pokład. Tym razem przygody mutanta, który jest najlepszy w tym, co robi, przyniosą odpowiedzi dotyczące człowieka znanego jako Logan.

Streszczenie

Japonia. Wolverine stwierdza, że gdy z ciała człowieka zostaje wyrwane jego serce, pachnie ono rozgrzanym żelazem i obumarłymi kwiatami – i z taką właśnie wonią kojarzy mu się ten kraj. Nie tak dawno mutant odzyskał wspomnienia z całego swego życia [patrz House of M – przyp. S_O], i właśnie to go sprowadza do tego miejsca – miejsca, w którym stał się mężczyzną. Docierając do świątyni wyczuwa jakiś zapach i domyśla się, że jego przeciwnik czekał na niego ponad sześćdziesiąt lat i wysuwając pazury proponuje, by to zakończyli. W następnej chwili zostaje zaatakowany od tyłu przez... rozkładające się, płonące ciało.

Wiele lat wcześniej. Logan zostaje obudzony przez amerykańskiego żołnierza, który wykrzykuje hasło, oczekując odzewu. Mężczyzna oznajmia więc, że jest Kanadyjczykiem, a po chwili spędzonej na wytykaniu sobie nawzajem błędów popełnionych przez ich państwa podczas trwającej wojny, Amerykanin przedstawia się jako porucznik Warren. Wyjaśnia, że znajdują się w japońskiej bazie naukowej, do której został przeniesiony z obozu pracy, w którym zginęła reszta jego oddziału. Domyśla się, że będą ich torturować. Wtedy Logan ucisza go, informując, że do ich celi zbliżają się trzej strażnicy i że będzie to ich najlepsza szansa na ucieczkę. Warren sądzi, że współwięzień postradał zmysły, ten odpiera więc, żeby nie właził mu pod nogi. W następnej chwili drzwi celi się otwierają. Kanadyjczyk rzuca się na jednego z żołnierzy, nim ktokolwiek zdąży zareagować. Po chwili jednak jeden z Japończyków wbija mu bagnet w bok, a widząc to, do walki dołącza Warren, rzucając się na żołnierza i zaczynając go dusić. Logan tymczasem dopada do trzeciego strażnika i odruchowo podkłada mu dłoń do podbródka, jednocześnie nieświadomie wysuwając pazury i w ten sposób go zabijając. Gdy jest już po wszystkim, każe Warrenowi wybrać najmniej poplamiony krwią mundur – przed nimi jeszcze długa droga do wolności.

Nocą obaj uciekinierzy przemykają się lasem. Warren pyta Logana, jak tu trafił, ostatnie jednak, co ten pamięta, to jego misja w Birmie. Amerykanin zaczyna narzekać, stwierdzając, że wolałby walczyć przeciw Niemcom, którzy przynajmniej walczą jak ludzie, porównując Japończyków do zwierząt. Logan ucisza go. Wtedy słyszą krzyk – należący do miejscowej kobiety, która ich zauważyła. Warren zaczyna do niej celować, a gdy Logan przypomina, że to tylko cywil, Amerykanin odpiera, że wszyscy w Japonii są zabójcami na usługach cesarza. Gdy próby przemówienia mu do rozsądku nie przynoszą skutku, Logan zaczyna celować do Warrena, żądając, by ruszył w dalszą drogę. Ten jest pewien, że jego niedawny kompan od początku był szpiegiem, wściekły jednak odchodzi. Gdy Amerykanin znika za drzewami, Logan zauważa, że kobieta padła przed nim na kolana, próbuje ją więc przekonać w jej języku, że nie jest to potrzebne. Kobieta jest zaskoczona, że zna on japoński, po czym prosi, by udał się z nią do jej domu – nie będzie w stanie dostać się do portu przed wschodem, u niej będzie mógł więc przeczekać do kolejnej nocy. Logan stwierdza, że jeśli ktoś go odnajdzie, obaj zginą, kobieta jednak jedynie się uśmiecha. Wszystko to z ukrycia obserwuje Warren.

W chatce pożywiający się ryżem Logan stwierdza, że nie wie nawet, jak podziękować swej wybawicielce, ta więc przedstawia się jako Atsuko, po czym sięga po miecz. Nie po to jednak, by zaatakować, lecz by przekazać go Kanadyjczykowi. Ten odczytuje napis na przywiązanej do rękojeści szarfie – "kamikaze". Atsuko wyjaśnia, że jej ojciec zaciągnął się po tym, gdy matka zginęła podczas bombardowania. Przed jego ostatnią misją armia przysłała jej ten miecz, wraz z obciętymi paznokciami jej ojca – by miała co pogrzebać. Przyznaje, że jest zmęczona ciągłą wojną i, zdejmując kimono, oświadcza, że Logan jest pierwszą osobą, którą spotkała od jej wybuchu, po której widać spokój ducha. Mężczyzna stwierdza, że to niepotrzebne, kobieta zrobiła bowiem dla niego wystarczająco dużo, ta odpiera więc, że teraz pora, by to on zrobił coś dla niej. Logan stwierdza, że musiał zginąć i pójść do Nieba, Atsuko odpiera więc, że nie jest w Niebie, lecz w Hiroszimie.

I wtedy wydało mu się to najpiękniejszym słowem w jakimkolwiek języku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Logan #1 Logan #1 Logan #1 Logan #1 Logan #1 Logan #1 Logan #1 Logan #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.