Avalon » Serie komiksowe » Last Defenders » Last Defenders #1

Last Defenders #1

Last Defenders #1

"Destiny Falls"

Postacie
Zapowiedź

Defenders powracają! I zobaczcie, kto jest w drużynie. Mutant Colossus, niesamowita She-Hulk, nieprzewidywalny Blazing Skull oraz enigmatyczny Nighthawk! Wrzuceni w sam środek nowoczesnego świata, Defenders są obecnie poddawani politycznym naciskom. Ale na szczęście na horyzoncie pojawiają się wyższe cele.

Cytat

Blazing Skull: "Okay, I left my handbook back in Cleveland... What are the "Sons of the Serpent"?"

Streszczenie

Lokalizacja bliżej nie określona. Uzbrojona po zęby grupa agentów specjalnych S.H.I.E.L.D. przeszukuje las, aż w końcu wpada na zakamuflowane wejście do podziemnego bunkra. Wtedy zaskoczyli ich członkowie Sons of the Serpent broniący swojej siedziby. Agenci S.H.I.E.L.D. byli bez szans i strzelaninę przeżył tylko jeden z nich, ale był ciężko ranny. Członkowie Sons of the Serpent postanowili zabrać go do swojego wodza i lidera - Supreme Serpent.

Trzy tygodnie później, Waszyngton, hydroelektrownia Grand Coulee. Nighthawk oraz Gargoyle rozprawili się z braćmi Grimm i powstrzymali ich przed wysadzeniem tamy. Teraz wystarczy im tylko wezwać ekipę sprzątającą z S.H.I.E.L.D. oraz odtransportować pokonanych przestępców do więzienia The Raft, z którego uciekli podczas incydentu z Electro i New Avengers [patrz początki New Avengers - BB]. Mimo udanej misji, Gargoyle myśli powoli o zakończeniu swojej superbohaterskiej przygody i powrocie do rodzinnego Christiansboro. Według niego samego, nie pasuje on do tej całej nowej Inicjatywy oraz nie przepada za Gyrichem. Nighthawk prosi go, aby się jeszcze wstrzymał z tą decyzją. Od jakiegoś czasu zabiega u Starka, żeby ponownie przywrócić do życia drużynę Defenders i wtedy obydwaj będą mogli na stałe wyrwać się z Camp Hammond.

Później, w helicarrierze S.H.I.E.L.D. wysoko ponad Nowym Yorkiem. Nighthawk ma spotkanie ze Starkiem w sprawie powołania Defenders. Richmond najchętniej widziałby w drużynie swoich starych druhów, takich jak Devil Slayer, Gargoyle czy Hellcat. Jednak Stark skierował do tej grupy zupełnie kogo innego. Jego wybrańcami zostali weteran Drugiej Wojny Światowej - Blazing Skull - oraz Colossus [w świecie mutantów w tym czasie trwało Messiah CompleX, a X-Men zostali rozwiązani - BB]. Od dziś Defenders są częścią Inicjatywy, a ich stanem do ochrony jest New Jersey. Wtedy Nighthawk zauważa, że brakuje jeszcze jednego członka, bo drużyna powinna być czteroosobowa. Stark odpowiada, że tę ostatnią osobę Richmond będzie musiał sam zwerbować, on da mu tylko namiary na nią.

Sześć godzin później, gdzieś w kanałach pod Manhattanem. Nighthawk zlokalizował ostatniego członka swojej drużyny. Okazała się nim She-Hulk. Ta akurat złapała niejakiego Scorchera i miała go oddać w ręce sprawiedliwości. Zielona olbrzymka w pierwszej chwili odmówiła słysząc propozycję Nighthawka, ale później dała się mu przekonać, słysząc, że w ten sposób będzie mogła zrobić Starkowi na złość.

Wiele lat temu, w świątyni ukrytej gdzieś w Himalajach. Hellstrom klęczy przed Ancient One i z uwagą wsłuchuje się w jego słowa. Starzec mówi, że już niczego więcej nie może go nauczyć. I mimo, iż Hellstrom jest świetnym uczniem, to nie jemu przeznaczone jest zostać Sorcererem Supreme. Ancient One czeka na kogoś innego, mężczyznę z zachodniego świata, a Hellstrom powinien odejść i gdzie indziej szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Teraz, New Jersey, Hoboken, nowa siedziba główna Defenders. Nighthawk, Blazing Skull, Colossus oraz She-Hulk mają swoją pierwszą odprawę. Wywiad S.H.I.E.L.D. wykrył w okolicach wzmożoną aktywność organizacji o charakterze ksenofobicznym i przestępczym - Sons of the Serpent. Agenci S.H.I.E.L.D. próbowali wcześniej zinfiltrować jedną z siedzib przestępców, ale zaginęli w czasie akcji. Wśród nich był także niejaki Joaquin Pennysworth, co wyraźnie poruszyło Nighthawkiem [Joaquin Pennysworth jest synem J.C. Pennyswortha, byłego wspólnika Richmonda - BB]. Zaginieni agenci mieli nadajniki, ale nie można ich teraz namierzyć, dlatego pierwszym zadaniem nowych Defenders będzie zaatakowanie innej komórki organizacji Sons of the Serpent i uzyskanie od nich odpowiedzi, gdzie przetrzymują jeńców.

Tymczasem. Transia, góra Wundagore. W jednym z laboratoriów na stole leży atlantycki wojskowy - Warlord Krang. Zapłacił on sporo mechanicznym istotom, żeby eksperymentowały na nim podczas nieobecności ich pana, High Evolutionary. Krang, mimo odczuwanego straszliwego bólu, zachęca mechaniczne istoty do przeprowadzania na nim dalszych modyfikacji genetycznych.

Atlantic City, Trump Plaza. To tutaj właśnie znajduje się jedna z kryjówek Sons of the Serpent. Właśnie trwa jakiś rytuał nad dość dużym zbiornikiem wody, kiedy przez okno wpadają Defenders. Nasi bohaterowie szybko rozprawiają się z przeciwnikami, mimo, iż współpraca nie układała im się najlepiej i często wchodzili sobie w drogę. Defenders próbowali też uważać na cywili, ale strefa walki ogarnęła i pobliskie kasyno. Mimo wszystko udało się, Sons of the Serpent zostali pojmani, a nikomu z postronnych nic się nie stało. Nighthawk próbował od razu przesłuchać jednego z przestępców, ale niczego się od niego nie dowiedział. Wtedy nagle ze zbiornika wodnego wypełzła wielka, skrzydlata wężowa bestia z pyskiem tyranozaura o nazwie Quetzalcoatl.

Niesprecyzowany wymiar, galaktyka Gevlischwarz, planeta Yann. Czarnoksiężnik Yandroth stoi na pałacowym tarasie i wspomina, jak to został tu przywleczony przez Christophera Ganyroga jako więzień i potępieniec, ale zgładził go oraz innych przeciwników i ponownie został panem i władcą tej planety. Wysłuchuje go latająca głowa robota. To Recorder, który został przysłany na Yann z misją dyplomatyczną z innej planety do poprzedniego władcy. Yandroth oszczędził go tylko po to, żeby był on świadkiem jego zwycięstwa i podobno ma on jakąś rolę do odegrania w planach czarnoksiężnika. Yandroth wciąż ma obsesję na punkcie Defenders i bacznie analizuje ich kolejne składy. Sam był przyczyną, dla której powstała ta drużyna i uważa, że jest z nią w jakiś sposób związany. Sądzi, że będzie mógł na nią wpływać, jeśli jej członkami zostaną odpowiednie osoby.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Last Defenders #1 Last Defenders #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.