Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #1

Iron Man: The Inevitable #1

Iron Man: The Inevitable #1

Book One: "This Old Truth"

Postacie
Cytat

handlarz: "Someone in Berlin is selling a used ion pulse rifle on eBay..."

Streszczenie

"Prawda jest pojęciem względnym" - mówi do siebie mężczyzna, spoglądając na holograficzny obraz Iron Mana. Stwierdza, że jego przeciwnik próbuje po raz kolejny ukryć swą tożsamość przed światem. Nieważne jednak, co Tony Stark zadeklaruje w mediach - przed Spymasterem nie uda mu się ukryć prawdy. [Akcja The Inevitable dzieje się wtedy, gdy Stark publicznie twierdził, że nie używa już zbroi Iron Mana, lecz robi to wynajęty do tego celu pilot - przyp. Jaro]

Noc, odludne miejsce. Dwaj mężczyźni prezentują zaawansowane laserowe urządzenie. Tłumaczą, że cała konspiracja związana z transakcją była nieunikniona z powodu nielegalności całego przedsięwzięcia. Tony Stark odpiera, że rozumie ich doskonale, jednak musi zaraz udać się w inne miejsce. Finalizuje zakup i wspomina, że zdaje sobie sprawę, że jego kontrahenci nie stworzyli tego urządzenia sami. Stwierdza, że jest już spóźniony i każe szoferowi się odwieźć.

Na przyjęciu charytatywnym Stark zostaje zaczepiony przez założycieli organizującej je fundacji - Gretę i Sinclaira Abbottów. Podczas krótkiej rozmowy Tony odmawia picia alkoholu, co nie umyka uwadze Sinclaira, który czyni dość kąśliwą uwagę na ten temat. Po chwili dzwoni telefon Starka - okazuje się, że została zlokalizowana baza handlarzy bronią, z którymi przed chwilą rozmawiał. Mężczyzna przeprasza Abbottów i opuszcza przyjęcie, tłumacząc się pilnym spotkaniem.

Handlarze zostają zaskoczeni przez nagłe pojawienie się w ich kryjówce Iron Mana. Bohatera atakuje laserowy system obronny bazy, jednak po krótkiej potyczce zostaje on unieszkodliwiony. Po wszystkim, Iron Man oddaje przestępców w ręce agentów S.H.I.E.L.D., którzy są zaskoczeni ogromem arsenału, jaki został tu zebrany. Bohater oznajmia im, że zgodnie z układem Starka z Nickiem Furym, zabiera ze sobą laserowy system obronny.

W jednej z siedzib swojej firmy Tony wita doktor Maggie Dillon, która jest specjalistką od leczenia psychiatrycznego nadludzi. Pokazuje jej laserowe urządzenie, tłumacząc jednocześnie, że to będzie jej nowy pacjent. Zaskoczona kobieta słyszy, że w maszynie znajduje się świadomość Arthura Parksa, znanego niegdyś jako Living Laser. W pewnym momencie wszyscy myśleli, że zginął, on jednak przekształcił się wówczas w byt będący świadomą energią. Iron Man pokonał go, a Parks został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną. Teraz Stark jednak myśli, że świadomość przestępcy jest uśpiona i uwięziona w urządzeniu, jakie odnalazł. Chce, by doktor Dillon spróbowała skontaktować się z Parksem. Kobieta jest sceptyczna co do całego przedsięwzięcia, ostatecznie jednak daje się przekonać do udziału w nim.

W swoim domu Greta Abbott stwierdza, że Tony Stark będzie trudnym przeciwnikiem. Jej mąż, ubrany w kostium Spymastera, zgadza się z nią. Do pokoju wchodzi służący, oznajmiając, że systemy obronne posiadłości wykryły intruza. Sinclair zakłada maskę i udaje się na powitanie gościa, którym okazuje się przestępca znany jako Ghost.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.