Avalon » Serie komiksowe » Gambit and the X-Ternals » Gambit and the X-Ternals #1

Gambit and the X-Ternals #1

Gambit and the X-Ternals #1

"Some of us Looking to the Stars"

Postacie
Cytat

Magneto: "You are a mutant, Lila..."
Jubilee: "So what's her power? 'Sides the ability t'stick her chest out?"

Streszczenie

Jubilee biegnie w nocy jedną ze zrujnowanych ulic Ameryki Północnej. Słysząc grupę Infinites za swymi plecami, wspomina różne incydenty ze swego krótkiego życia. Pamięta, jak obchodziła swoje szóste urodziny - dzień, w którym Apocalypse zbombardował Stany Zjednoczone bombami atomowymi. Z kolei w dniu dwunastych zamanifestowały pierwszy raz jej mutacyjne moce. W noce takie jak ta, dziewczyna żałuje podjęcia decyzji sprzeciwiania się wszystkiemu, co En Sabah Nur i jego ludzie sobą reprezentują. Od tej pory, wraz z grupą przyjaciół, kradła od bogatych i dawała biednym. Teraz jednak, to wszystko może dobiec końca, ponieważ armia bezwzględnych żołnierzy niebezpiecznie się zbliża, a ona sama potyka się i upada na ziemię. Infinites trzymają swe strzelby wymierzone wprost w Azjatkę, lecz zanim udaje im się wystrzelić, Guido paroma silnymi ciosami rozprawia się z kilkoma z nich. Niektórzy jeszcze trzymają się na nogach, lecz jest to tymczasowe, ponieważ Sunspot wykorzystuje swe zdolności emitowania promieniowania słonecznego i rozrywa maszyny na strzępy bez większego problemu. Mimo że Jubilation jest już bezpieczna, to jednak jest poirytowana faktem, że jej towarzysze wciąż traktują ją jak dziecko. X-Ternals kończą tą dyskusję i postanawiają opuścić miejsce pojedynku aby dostarczyć skradzione lekarstwa i zaopatrzenie potrzebującym ludziom.

Cała trójka dociera do Ludzkiej Świątyni Odkupienia, gdzie ponoć zwykli cywile są nagabywani do przeciwstawienia się tyranii rządzących Homo Superior, lecz nic z tych protestów nie wynika - miejsce to jest jednym wielkim mitem, stworzonym w celu uspokojenia obywateli. Tutaj gromadzą się wszyscy słabi i chorzy, jednak mutanci wiedzą, że wyciągniętych rąk jest zbyt wiele. Na miejscu spotykają swoja koleżankę - Lile Cheney, która zarządza, że najbardziej potrzebujący otrzymają pomoc jako pierwsi. Była piosenkarka zabiera Guido, Jubilee i Roberta do podziemi budynku, gdzie znajduje się lider grupy - Remy LeBeau. Razem wchodzą do sekretnego pomieszczenia, za drzwiami którego znajduje się sieć tuneli. Jubilation rozjaśnia je dzięki swym fajerwerkom, jednak osobnik, którego widzą, nie jest tym, którego się spodziewali. Jest to Magneto - przywódca X-Men. X-Ternals gotowi są na ewentualne starcie z Mistrzem Magnetyzmu, lecz Gambit, który dopiero teraz się pojawił uspokaja ich mówiąc, że Erik nie przyszedł tu go szukać, lecz jest razem z nim. Cajun był kiedyś członkiem drużyny Magnusa, jednak musiał po pewnym czasie odejść, ponieważ zakochał się w Rogue, a ona wybrała Lehnsherra. Okazuje się, że Magnus przybył tutaj, aby prosić Remy'ego i jego towarzyszy o kradzież najcenniejszego kryształu we wszechświecie - M'Kraan.

Podczas gdy Gambit przedstawia swym ludziom szczegóły planu, nad nimi, pokonany wcześniej patrol Infinites, a raczej to, co z niego zostało udaje się z powrotem do siedziby, gdzie już czeka na nich Prelate Rictor, który nie marzy bardziej o niczym innym, niż wydostać się z tej "dziury". Jego podwładni jednak po raz kolejny go zawiedli. Julio Richter wie teraz, że upragniony awans coraz bardziej się od niego oddala. Wiąże jednak pewne nadzieje ze spotkaniem Jeźdźców Apokalipsy na Manhattanie, gdzie mieliby raz na zawsze rozprawić się z X-Ternals.

Tymczasem grupka Gambita przemierza Tunele Morlocków w towarzystwie Magneto. Jubilation, Guido i Sunspot mają pewne wątpliwości co do misji, którą właśnie im powierzono. Lila wykorzystuje sytuację umizgując się do Gambita, a Magnusa dziwi fakt, że Ci dwoje są parą. LeBeau tłumaczy, że nie mógł przecież zabrać mu Rogue, skoro ona tak bardzo go kocha. Podróżnicy dochodzą do zamkniętych drzwi, za którymi ponoć znajduje się sławne laboratorium Apocalypse'a, lecz wahają się wiedząc, że może to być pułapka. Mistrz Magnetyzmu mówi, że właśnie z tego powodu przybył tu razem z nimi, a człowiek, który poinformował go o istnieniu tego miejsca był niegdyś bibliotekarzem En Sabah Nura. Lila postanawia przerwać tę bezcelową gadaninę i otwiera zamek, a za wrotami znajduje się kilkupiętrowy, technologiczny labirynt wypełniony różnego rodzaju urządzeniami. Na holoekranach wyświetlane są miliony niezbadanych układów słonecznych. Widząc to, rozbójnicy zdają sobie sprawę, że nigdy nie czuli się tak mali i nic nieznaczący. Wahają się przed wejściem do środka. Nerwowo zwiedzają to niezwykłe pomieszczenie, lecz nagle natrafiają na grupę sługusów Apocalypse'a - religijnych fanatyków zwanych Madri. Nie są oni zbyt dużym wyzwaniem dla Gambita i jego naładowanych ostrzy, czy dla Guido i Jubilee z ich manewrem "Fastball Special". Roberto z kolei odnajduje osobę odpowiedzialną za utrzymywanie tego miejsca - Dr Petera Corbeau, któremu Erik uratował kiedyś życie. Naukowiec oznajmia, że zgodnie z prośbą penetrował krańce galaktyk w poszukiwaniu Imperium Shi'ar. X-Ternals dopiero teraz dowiadują się, że tajemniczy kryształ znajduje się w przestrzeni kosmicznej. Cheney stanowczo odmawia udania się na tę podróż, lecz zostaje jej powiedziane, że to właśnie jej zadaniem będzie przetransportowanie swych przyjaciół na inną planetę. Okazuje się bowiem, że Lila także jest mutantem i posiada nieujawnione dotąd moce teleportacyjne, które teraz Corbeau ma zamiar w pewien sposób pobudzić. Dzięki specjalnej maszynie, kobieta wreszcie dowiaduje się, jak ich użyć. W międzyczasie jednak, "przyjęcie" zostaje przerwane przez Prelate'a Rictora i oddział Infinites, którzy domagają się bezwarunkowego poddania się odszczepieńców. Magneto postanawia sam rozprawić się z zagrożeniem, co czyni bez większego problemu. Tymczasem byłej piosenkarce udaje się otworzyć portal, który wciąga Gambita i resztę X-Ternals. Rictor - bojąc się, że mutanci mu uciekną - wskakuje do niego za nimi. Widzący to Lehnsherr zdaje sobie sprawę, że teraz nie jest już w stanie nic zrobić dla swych nowych sojuszników, lecz rozumie, że prawdziwość wizji, które ostatnio miewał za sprawą Bishopa, może zostać zweryfikowana dopiero po odnalezieniu kryształu M'Kraan...

Autor: Killah

Galeria numeru

Gambit and the X-Ternals #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.