Avalon » Serie komiksowe » Fusion » Fusion #1

Fusion #1

Fusion #1

"Gods & Monsters" - part 1

Postacie
Cytat

Iron Man: "This lighthouse is giving off an interesting energy profile. The signature doesn't belong to the building."
Ares: "Let me strike it, and see if it transforms. Into a serpent, perhaps. Or a bull!"
Ms. Marvel: "Maybe later, Ares."

Streszczenie

Ruiny posiadłości rodziny Cyblade, Westchester. Ellis Baker siedzi przy ognisku. Nagle wyczuwa czyjąś obecność. Po chwili okolica zostaje rozjaśniona przez zielone światło.

Quinjet Avengers, gdzieś nad Syracuse. Ms. Marvel nie jest zadowolona z obfitych reportaży o pierwszej misji nowych Avengers [Mighty Avengers #1-6]. Wasp i Wonder Man uważają, że to jest konieczne, aby zgodnie z życzeniem Iron Mana grupa odzyskała zaufanie ludzi po wojnie super-bohaterów [Civil War]. Black Widow odbiera wiadomość o incydencie z udziałem super-ludzi w okolicy. Ms. Marvel każe to zbadać, mimo ostrzeżeń Natashy, że takie zadania należą do Thunderboltów. Nagle w kierunku Quinjeta zmierza rzucona przez kogoś ciężarówka. Jest za późno na unik, więc Black Widow każe opuścić pojazd, który chwilę później eksploduje w wyniku zderzenia. Avengers szybko znajdują winowajcę: jest to członek Cyberforce, Ripclaw. Carol rzuca się na niego i wbija go w budynek, ale po chwili wylatuje uderzona przez przeciwnika. Simon rusza za nią, aby ją złapać, a Wasp próbuje użądlić Ripclawa. Jego skóra jest za twarda, ale Janet udaje się odwrócić uwagę mutanta i Black Widow uderza go w splot nerwowy, a Carol i Simon powalają go i każą mu się poddać. Ripclaw jednak ucieka i po drodze niszczy pazurami filary budynku, w którym znajduje się wielu robotników. Avengers pomagają ludziom, co pozwala mutantowi uciec. Z oddali całe zdarzenie obserwuje Moonstone, która stwierdza, że Ms. Marvel i reszta będą sprzątać bałagan przez kilka następnych godzin, co da czas Thunderboltom na schwytanie Ripclawa.

Westchester. Cyblade żałuje, że musieli wrócić do ruin jej rodzinnej posiadłości, ponieważ widok napawa ją smutkiem. Velocity wraca zrobiwszy zwiad okolicy i mówi, że nie znalazła nic podejrzanego, więc nie wie, dlaczego Ripclaw chciał tu wrócić. Ten znajduje ognisko i stwierdza, że był tu ultra-człowiek, który używał swoich zdolności i coś się z nim stało. Dzięki swojej psychometrii odkrywa ślady czegoś mrocznego i przestraszony nakazuje oddalić się stąd jak najszybciej.

Park Stanowy przy rzece Connetquot. Thunderbolci znajdują drugiego Ripclawa i szybko się z nim rozprawiają. Moonstone każe zabrać go do Góry Thunderboltów.

Wieża Avengers. Po przejrzeniu danych Iron Man dowiaduje się jedynie, że Ripclaw to mutant, którego jakiś czas temu spotkał Wolverine [Cyberforce/X-Men]. Black Widow sprawdza zdjęcia zebrane przez S.H.I.E.L.D. i odkrywa, że podobnego osobnika widziano w okolicach Estuarium przy Long Island. Avengers wyruszają tam i na wyspie Misquit znajdują latarnię, w której Tony znajduje źródło dziwnej energii. Po chwili z budynku wylatuje Heatwave, a zaraz za nim wypada gotowy do walki Ripclaw.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Fusion #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.