Avalon » Serie komiksowe » Foolkiller: White Angels » Foolkiller: White Angels #1

Foolkiller: White Angels #1

Postacie
Zapowiedź

W Los Angeles ginie kolejny drobny przestępca, Darius Goode. Policja nie interesuje się tym faktem, ale Foolkiller sądzi, że to kolejny przejaw działalności ukrytej rasistowkiej organizacji.

Cytat

Foolkiller: "For a town that thinks it's pretty, there's plenty of ugly to go 'round."

Streszczenie

Pięć lat spędził w pudle ze świadomością, że mu się należało. Teraz Darius Goode wychodzi na wolność zastanawiając się, czy ma do czego wracać. Jego rodzice dają mu jasno do zrozumienia, że nie do nich. Zaczyna szukać pracy, ale nikt nie chce zatrudnić byłego skazańca. Aż wreszcie los spogląda na niego łaskawie.

Właściciel firmy rozumie jego położenie i Darius zostaje przyjęty na stanowisko, odprawiając innych kandydatów z kwitkiem. Przez sprzedawcę w sklepie jest traktowany jak człowiek i idąc do mieszkania po raz pierwszy od lat ma wrażenie, że Bóg nad nim czuwa. Jednak w ciemnym zaułku przekonuje się, że to nie On miał go na oku. To gang rasistowskich zbirów znanych jako White Angels.

Darius ucieka tymi samymi ulicami, którymi kiedyś gonił swoje ofiary. Role się odwróciły. Dobija się do domu rodziców, ale drzwi pozostają przed nim zamknięte. Zrezygnowany rzuca się do dalszej ucieczki. Na próżno. White Angels dopadają go. Taki czarnuch nie będzie zatruwał ich ulic. W L.A. jest za dużo kradnących pracę imigrantów, gwałcących ich kobiety czarnuchów i pozostałych śmieci. Rozpoczyna się wymierzanie sprawiedliwości.

Foolkiller przybył do Los Angeles. Jak na Miasto Aniołów, jest tu wielu głupców. I on się nimi zajmie. Rozgrzewkę stanowi menel znęcający się nad zwierzętami. Mike traktuje go jego własnym lekarstwem. Następni będą mordercy Dariusa Goode'a, o którego śmierci zrobiło się głośno po tym, jak znaleziono jego zmasakrowane zwłoki powieszone na latarni.

Foolkiller zaczyna węszyć. Zagaduje go siostra Dariusa, Keisha. Opowiada trochę o bracie, który próbował wyjść na prostą i o bandzie w maskach, która zgotowała mu taki los. Mike obiecuje, że dopadnie morderców. Włamuje się do firmy, w której Darius znalazł zatrudnienie i znajduje akta odrzuconych kandydatów.

Vernon Donaldson siedzi sam w domu oglądając rasistowski program. Słyszy odgłos na ganku i idzie to sprawdzić. Nie znalazłszy niczego powraca do domu, gdzie czeka już Foolkiller z monetą w jednej dłoni, i laską w drugiej.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Foolkiller: White Angels #1 Foolkiller: White Angels #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.