Avalon » Serie komiksowe » Fallen Son - The Death Of Captain America » Fallen Son - The Death Of Captain America #1

Fallen Son - The Death Of Captain America #1

Postacie
Zapowiedź

Jak Wolverine zareaguje na śmierć jednego z najwspanialszych bohaterów Uniwersum Marvela?

Cytat

Daredevil do Wolverine'a: "Did you think you could sneak on me? I could smell the beer on your breath four blocks from here."

Streszczenie

W opuszczonym zakładzie fryzjerskim spotyka się dwóch ludzi. Na dzień dobry, Logan oświadcza, że nie kupuje całej tej historii, ale jego rozmówca był na miejscu i widział wszystko na własne oczy. Wolverine przypomina, że wysłał go tam Nick Fury, więc może tylko zobaczył to, co miał zobaczyć, jednak Winter Soldier jest pewien, że nie było to żadne oszustwo i Captain America nie żyje. Logan mówi, że nie wszystko jest tym, na co wygląda, jak ten warsztat. Soldier dobrze o tym wie, tak samo jak wie, że w podziemiach tego miejsca znajdowała się tajna kwatera S.H.I.E.L.D.. Kiedy o tym mówi, pociąga za dźwignię przy fotelu, na którym siedzi, a ten zapada się kilka metrów niżej. Wolverine pomaga mu się wygrzebać z dziury, a ponieważ przy tym nazywa go dzieciakiem, Winter Soldier głośno protestuje. Logan przeprasza, ale dodaje, że właśnie tak przeszedł do historii, jako Bucky - dzieciak, który partnerował Kapitanowi w czasie wojny. To, jak zginął, zbudowało jego legendę, a jednak teraz stoi tutaj, żywy. Soldier mówi, że tego samego dnia zginął też Steve i właśnie do tego zmierzał Logan - to nie pierwszy raz, kiedy wszyscy myślą, że on nie żyje. Barnes pyta, czego właściwie chce od niego, a Wolverine odpowiada, że skoro Kapitan nie żyje, chce zidentyfikować ciało. Soldier zgaduje, że chce wejść wprost do kwatery głównej S.H.I.E.L.D. i zamierza poprosić go o towarzystwo, ale musi odmówić, bo ma inne rzeczy do roboty. Gdy się rozstają dodaje jednak, żeby pożegnał Steve'a od niego, jeśli go znajdzie.


Daredevil, jak każdej nocy, patroluje rejon Hell's Kitchen. Już ma odetchnąć ciszą, która zapada nad ranem, kiedy nagle wyczuwa coś i musi uskoczyć przed pazurami Wolverine'a. Pyta, co mają znaczyć te podchody, więc Logan wyjaśnia, że chciał się upewnić, czy ma do czynienia z oryginałem, czy z podstawionym Daredevilem. Potem mówi, że chce odnaleźć ciało Kapitana i że chciałby skorzystać z wyostrzonych zmysłów Murdocka przy jego identyfikacji. Daredevil uważa ten pomysł za co najmniej ryzykowny dodając, że zostaną aresztowani, jak tylko ktoś ich zobaczy, na to jednak Logan znalazł sposób.


Na Helicarrierze S.H.I.E.L.D. trwa właśnie dyskusja między dyrektorem Starkiem, a komandor Hill na temat zbyt długiego przetrzymywania więźnia - pierwszy upiera się, żeby zatrzymać go aż do skutku, druga natomiast powołuje się na określone dyrektywy, które każą przekazać go dalej. Wolverine i Daredevil przemykają niezauważeni wśród agentów, a towarzyszy im astralna postać doktora Strange. Stephen ostrzega ich, że zaklęcie maskujące ma ograniczony czas działania, więc muszą wrócić dokładnie w to miejsce w ciągu dziesięciu minut. On będzie czekał tutaj, bo ilość zaklęć, które musiał rzucić naraz, aby ich ukryć, wymaga koncentracji i jest dość wyczerpująca.


Po chwili okazuje się jednak, że Wolverine nie zmierza na pokład, gdzie znajduje się ciało, ale do celi wspomnianego więźnia. Daredevil zgaduje, co zamierza i ostrzega, że nie pozwoli mu zabić tego człowieka. Logan mówi, że właśnie po to zabrał go ze sobą, aby dopilnował, żeby zadał tylko kilka pytań i przypilnował procedur prawnych.


Jakiś czas później trafiają do celi, gdzie przetrzymywany jest Crossbones. Dzięki jednemu z zaklęć doktora, jest on jedyną osobą na pokładzie, która może ich widzieć, a gdy tylko wchodzą do celi pyta, czy przyszli go zabić. Logan kładzie obok niego broń, którą zabrał jednemu ze strażników i każe Murdockowi nasłuchiwać pulsu więźnia, a potem pyta, czy zastrzelił Kapitana. Crossbones mówi, że strzelał do niego, ale to nie ten strzał był śmiertelny. Na pytanie, czy Rogers nie żyje odpowiada, że ma taką nadzieję. Twierdzi jednak, że nie pamięta, kto go wynajął, a jego puls wskazuje, że cały czas mówi prawdę. Wolverine pyta, czy pracuje da Red Skulla, ale Crossbones konsekwentnie mówi, że nie wie. W tej sytuacji Logan stwierdza, że jeśli ktoś wynajął go, by strzelił, ale nie pozwolił mu zabić Kapitana, to po prostu go wystawił i jak wieść się rozniesie, ludzie uznają, że był po prostu za głupi, aby powierzyć mu takie zadanie. Ten tekst w końcu wyprowadza więźnia z równowagi. Chwyta za broń i strzela do Logana. To oczywiście nie robi na nim wrażenia, ale przynajmniej daje mu pretekst do ataku. Dwoma pazurami unieruchamia jego szyję i domaga się odpowiedzi. Daredevil chwyta go jednak za rękę i mówi, że Crossbones nic im nie powie, bo nic więcej nie wie. Logan cofa pazury, ale i tak uderza go pięścią w twarz. Murdock mówi, że zmarnowali już dość czasu i powinni wracać, ale Wolverine oświadcza, że nigdzie nie idzie i każe mu ratować własną skórę.


Jakiś czas później, Wolverine wyłania się z ciemności tuż obok trumny, przykrytej flagą. Odsuwa wieko i obwąchuje ciało. Iron Man staje tuż za nim i mówi, że to naprawdę on. Zgaduje, że skorzystał z pomocy Stephena Strange, aby się tu dostać i przyznaje, że to niezła, choć denerwująca sztuczka. Niestety, atakując Crossbonesa, zostawił ślad. Potem zgaduje, po co przyszedł i mówi, że powinien pogodzić się z faktem, że Steve nie żyje. Logan pyta, czy próbuje przekonać jego, czy siebie samego. Tony odsłania twarz i mówi, że Steve był jego przyjacielem, więc nie widzi celu w okłamywaniu kogokolwiek na temat jego śmierci. Wolverine odwraca się bez słowa, ale drogę zastawia mu dłoń Yellowjacketa, który oświadcza, ze jest aresztowany za wtargnięcie do placówki rządowej i pobicie. Logan stwierdza, że i tak stąd wyjdzie, i nie ma tu na myśli gróźb. Oświadcza, że Stark wypuści go i zapewni transport na ziemię, aby mógł przekazać prawdę wszystkim tym, którzy wciąż mają nadzieję i żyją w zaprzeczeniu. Iron Man zgadza się puścić go wolno. Wychodząc, Logan dodaje jednak, że jeśli kiedykolwiek odkryje, że miał coś wspólnego ze śmiercią Kapitana, zabije go bez wahania.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Fallen Son - The Death Of Captain America #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.