Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1

Postacie
Zapowiedź

Znalazła się w naszym świecie, aby uratować swój. Jej matka była bohaterką, a ojciec zielonym Hulkiem. Więc jak to się stało, że Lyra, która chciała iść w ślady She-Hulk, zasiliła złowieszcze szeregi Frightful Four Wizarda? Sprawdź, jak inne siłaczki Marvela zareagują na to!

Cytat

Lyra: "Jennifer Walters... What... What have they done to you?"

Streszczenie

Nie tak dawno temu, gdzieś na południowo-zachodnich amerykańskich pustyniach. Kryjówka Thundry. Orb - rodzaj futurystycznej, sztucznej inteligencji i zarazem latająca kamerka - powiadamia swoją właścicielkę, wojowniczkę z przyszłości, że coś się do nich zbliża. Jednak Thundra nie zwraca uwagi na jego gadanie, bardziej zaaferowana jest próbą dokopania się do wody. Kiedy w końcu zaczyna słuchać, jest już za późno, bo atakuje ją Lyra, jej córka. Zielonoskóra wojowniczka ma za złe swojej matce, że pozostawiła ją samą w przyszłości i całą odpowiedzialność za kobiecą rasę w odwiecznej wojnie płci zwaliła na jej barki. A co gorsza, przed odejściem ujawniła, że Lyra miała prawdziwego ojca, przez co ta stała się znienawidzonym wyrzutkiem w oczach swoich sióstr. Zielona wojowniczka długo czekała na tę konfrontację i przy okazji mordobicia wylewa wszystkie swoje żale. Wie nawet, że jej matka zmówiła się z Rulkiem. Lecz im bardziej Lyra podchodzi do tego emocjonalnie, tym słabsza się robi. A Thundra nie chce tego słuchać ani znać faktów z przyszłości swojego świata. Według niej może to źle wpłynąć na jej ciągłość. Oddaje córce każdy cios z nawiązką i po jednym z potężnych razów Lyra pada nieprzytomna. Wówczas Thundra odchodzi nieco zasmucona i zawstydzona faktem, że musiała pobić własne dziecko.

Tymczasem, w tajnej bazie Intelligencii. Leader oraz MODOK obserwowali to starcie przez szpiegowskie kamery i z satysfakcją stwierdzili, że Lyra ma potencjał, a jej nienawiść do matki mogą łatwo wykorzystać, werbując ją do Frightful Four na miejsce, którego nie chciała Thundra.

Dwa dni później, Nowy Jork. W małej kafejce Lyra w swojej ludzkiej postaci próbuje wtopić się w tłum i zaznać nieco zwyczajnego życia. Wtedy dosiada się do niej Bentley Wittman, lepiej znany jako Wizard, i proponuje członkostwo w swoim Frightful Four. Od słowa do słowa i szybko dochodzi do starcia. Lyra przekształca się w zieloną olbrzymkę, a do walki dołączają Klaw oraz Trapster. Wojowniczka z przyszłości nawet dobrze sobie z nimi radzi, kiedy nagle na plac boju wkracza Red She-Hulk. Czerwona olbrzymka z przypisaną do siebie agresją i ordynarnością prędko rozprawia się z przeciwniczką, przy okazji ujawniając, że obie się już wcześniej spotkały. Lyra jest pokonana, ale Red She-Hulk nie zaprzestaje swoich działań i, gdyby nie interwencja Wizarda, mogłoby dojść do najgorszego. Wittman nakazuje odwrót i zaznacza, że zielona wojowniczka nigdy nie zazna spokoju za tej Ziemi ani nie zdoła wtopić się w tłum. A dzięki członkostwu w jego drużynie będzie mogła dokonać zemsty na swojej matce i zaznać akceptacji. Wizard daje jej 24 godziny na zastanowienie, po czym wraz z towarzyszami odlatuje swoim statkiem powietrznym. Gdy znikają oni na horyzoncie, Lyra z przekąsem mówi sama do siebie, że już się nad tym zastanowiła i dostanie to, czego chce.

Dwadzieścia cztery godziny później. Lyra przystała na warunki Wizarda i dołączyła do jego Frightful Four. A na dowód swojej lojalności i wyraźną prośbę nowego pracodawcy zniszczyła bez żadnych skrupułów swoją elektroniczną, zegarkową towarzyszkę, Boudiccę, gdyż mogła ona stanowić zagrożenie dla systemów komputerowych Intelligencii. Jakiś czas później Lyra pomogła im porwać Reeda Richardsa z Baxter Building [patrz Hulk vol. 2 #19 - BB] i szybko zyskała ich zaufanie. Na tyle, że zabrali ją do swojej tajnej siedziby głównej, odbudowanego i przerobionego Helicarrierera Gold, któremu zmieniono nazwę na Hellcarrier, żeby brzmiała ona bardziej złowieszczo.

Teraźniejszość. Lyra medytuje w swojej kajucie na pokładzie Hellcarriera i zbiera siły. W końcu nadeszła chwila, aby wdrożyła ona w życie swoje prawdziwe plany. Wojowniczka z przyszłości ukradkiem przemyka korytarzami i włamuje się do tajnego laboratorium. A tam, ku swojemu zaskoczeniu, natrafia na wielki pojemnik, w którym znajduje się ciało Jennifer Walters, oryginalnej She-Hulk.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.