Avalon » Serie komiksowe » Factor X » Factor X #1

Factor X #1

Factor X #1

"Sinister Neglect"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Surrender Artemis! You and your band of Artemis have nowhere to go!"
Havok: "Why bother talking Scott? They are runaways. They might as well be flatscans. They are nothing!"

Streszczenie

Na przedmieściach Manhattanu trwa ucieczka zbiegów z Zagród Hodowlanych Sinistera. Zostają dogonieni przez Elite Mutant Force, których dowódca - Cyclops - rozkazuje się zbiegom poddać. Jeden z nich - Avalanche - broni się przy pomocy fali sejsmicznej. Cyclops obezwładnia go swym optycznym promieniem, a jego brat Havok pozbywa się kolejnego zagrożenia, które stanowi kontrolujący płomienie Pyro. Bliźniacy Beaubier - Northstar i Aurora - pozbywają się kolejnych uciekinierów, którzy wolą raczej zginąć niż powrócić do Zagród. Cyclops toczy pojedynek z przywódczynią zbiegów, Artemis, która odrzuciła ofertę Sinistera dołączenia do Elite Mutant Force. Jednym strzałem zabija ją Havok, co jego brat ma mu za złe. Alex jednakże przypomina regułę Apocalypse'a, iż przetrwają jedynie najsilniejsi.

Tymczasem wewnątrz pomnika Apocalypse'a stojącego w miejscu dawnej Statuy Wolności, Sinister obserwuje na monitorach braci Summersów. Żałuje, iż musiał ich porzucić, lecz nadal stanowią istotną część jego planu. Planu, którym Nathaniel Essex ma zamiar nie dopuścić do zniszczenia Ziemi w obliczu finałowego starcia ludzi i mutantów, w imię czego Sinister zdradził swojego pana.

Na Manhattanie więźniowie są wrzucani z powrotem do cel, a Cyclops powstrzymuje Cannonbala przed zbędnym okrucieństwem. Odpierajac zarzuty Havoka, przypomina bratu, iż trwają właśnie negocjacje z Wysoką Radą Ludzkości, a rozejm zakazuje stosowania wobec więźniów okrucieństwa i dokonywania na nich eksperymentów. Przypomina Alexowi równieź, iż więźniowie uciekli na jego warcie. Havok przyjmuje to oskarżenie mocno poirytowany. Później schodzi do laboratoriów Beasta, który, wbrew zakazom, ten nadal kontynuuje swe szalone eksperymenty. Obaj niezobowiązująco rozmawiają o starszym Summersie, który przeszkadza im w realizacji ich planów.

Tymczasem Cyclops rozmawia z braćmi Bedlam i wyznaje im, iż niepokoi go nieobecność Sinistera, zwłaszcza po niepokojącej ostatniej rozmowie jaką odbyli [X-Men Alpha]. Niestety Sinister nadal jest nieobecny, a Scottowi nie udaje się wejść do jego laboratorium. Zastanawia się, gdzie jego przybrany ojciec mógł zniknąć. Tymczasem ten, obserwując swego przybranego syna na monitorze, mówi do siebie, iż Summers nie zorientował się jeszcze, że ostatnia rozmowa była pożegnaniem, a Scott jest teraz wolny.

Alex przybywa do klubu Heaven, który jest neutralnym miejscem spotkań dla ludzi i mutantów. Indaguje Angela o Gambita, którego ponoć tu ostatnio widziano, kiedy lokal atakuje Henry Gyrich - terrorysta walczący o prawa ludzi, uzbrojony w ładunki wybuchowe. Bracia Bedlam szybko go obezwładniają, a Alex moze udać się na schadzkę z piosenkarką Scarlett McKenzie, łamiąc w ten sposób jedno z podstawowych praw Apocalypse'a, który zakazał kontaktów pomiędzy mutantami a ludźmi.

Po powrocie do bazy Alex i Bedlamowie spotykają Cyclopsa, który oskarża ich o lekceważenie obowiązków. Havok zaś jest gotów walczyć z jednym z braci, który powtarza plotkę, iż Alex zadaje się z ludzką kobietą. Scott prowadzi wszystkich do kwatery Sinistera, gdzie przy świadkach jeden z braci Bedlam na jego rozkaz forsuje drzwi. Wewnątrz wszystko jest zniszczone i okazuje się, iż Sinister odszedł. Dowodzenie przejmuje zatem Cyclops, co wyraźnie nie podoba się Alexowi.

Na Manhattanie statua Apocalypse'a wylatuje w powietrze, po tym jak Sinister uruchomił sekwencję autodestrukcji...

Autor: Prelate Kumos

Galeria numeru

Factor X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.