Avalon » Serie komiksowe » Ender's Game: Command School » Ender's Game: Command School #1

Ender's Game: Command School #1

Postacie
Zapowiedź

Ender dostaje dowódctwo Armii Smoka, jednostki o której po szkole chodzą legendy... że jest najbardziej pechową armią w dziejach. Jak chłopiec poradzi sobie z wrogimi zespołami, kiedy już ze swoimi podwładnymi może mieć problem? Szczególnie jeden, najmniejszy z nich, chce mu zaleźć za skórę...

Cytat

Ender: "You... You're too short to reach the ceiling rung. You can use a side handhold if you want".
Groszek: "Go suck on it".

Streszczenie

Graff informuje Endera, że został dowódcą armii Smoka. Armii, która została rozwiązana cztery lata wcześniej ze względu na przesąd, że ciąży nad nią fatum. Informuje też chłopca, że skład jego armii jest ostateczny i nie może wystawić nikogo na listę transferową. Dostał dzieciaki z potencjałem, których przydzielenie pod jego skrzydła nie powinno rozwścieczyć pozostałych dowódców.

Ender udaje się na pierwsze spotkanie ze swoimi podopiecznymi i od razu rozpoczyna szkolenie. Odwraca zwyczajową kolejność zajmowania koi tak by najmłodsi stażem byli najbliżej drzwi. Od razu zarządza też ćwiczenia w nieważkości, dając dzieciakom tylko 3 minuty na ubranie skafandrów jednocześnie informując, ze w przeciągu tygodnia czas ten spadnie do 2 minut. Przed wejściem do sali karze zebrać się armii po przeciwległej ścianie i pozwala użyć uchwytów ściennych najmniejszemu z grupy. Chłopiec odrzuca jednak jego propozycję i z impetem skacze w nieważkość.

Ostatni do sali bojowej wkracza Ender. Zwraca uwagę, że wszyscy są ustawieni głowami do sufitu korytarza, z którego wchodzili. Rozkazuje wszystkim się przeorientować tak, by brama przeciwnika zawsze była w dole. By sprawdzić, czy lekcja została zapamiętana, jeszcze raz pyta o zasadę najmniejszego z armii. Groszek odpowiada.

Andrew orientuje się, że chłopiec jest całkiem łebski i postanawia dać go na świecznik. Uczy swą armię, że nogi świetnie sprawdzają się w roli tarczy, że należy cały czas być w ruchu i dać się zamrozić w pozycji, która maksymalnie utrudni przeciwnikowi manewry. Podczas treningu często zadaje mu pytania i porównuje inne dzieciaki z Groszkiem. Co zainteresowanemu nie bardzo się podoba.

Po treningu obaj chłopcy zostają na końcu. Groszek mówi, że wie, co Ender chce osiągnąć przez takie zachowanie i ostrzega go - albo będzie jego najlepszym żołnierzem, albo najgorszym. Aby to udowodnić żąda dowództwa plutonu. To wyprowadza Andrew z równowagi. Oznajmia, że Groszek dostanie pluton kiedy udowodni, że pozostali podążą za nim w wir walki. Groszek uznaje to rozwiązanie za sprawiedliwe i przewiduje, że jeśli Ender dotrzyma słowa, to dostanie swój pluton w przeciągu miesiąca.

Tego wieczora, analizując wydarzenia dnia, Ender zastanawia się, dlaczego tak napadł na Groszka. Wyrzuca sobie, że jest taki sam, jak Bonzo. I Peter. A to nauczyciele są jego wrogami.

W czasie wolnym udaje się na ćwiczenia z przyjaciółmi. W sali bojowej zastaje tylko majora Andersona, który informuje go, że ponieważ teraz wszyscy dowódcy chcą szkolić swoich ludzi, powstał grafik użycia sal bojowych w czasie wolnym. Od tej pory można też ćwiczyć tylko ze swoimi ludźmi. Oznacza to, że Ender nigdy już nie będzie mógł ćwiczyć z Shenem i Alai.

Odnajduje ich w sali gier. Z początku chłopcy droczą się, jakby nic się nie zmieniło. Zaraz potem przestają udawać. Następnym razem, kiedy znajdą się razem w sali bojowej, będą po przeciwnych stronach. I każdy zrobi wszystko, co w jego mocy, by wygrać.

Ender kontynuuje szkolenie swojej armii nieświadom, że Graff zaplanował im najintensywniejszą rutynę bojową w historii szkoły. Nie ma czasu na subtelności. Armia Smoka pierwszą bitwę rozegra już 3 tygodnie od powstania.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1 Ender's Game: Command School #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.