Avalon » Serie komiksowe » Edge of Spider-Verse » Edge of Spider-Verse #1

Edge of Spider-Verse #1

Postacie
Zapowiedź

• Peter Parker z lat '30 znajduje się w sytuacji w której musi się zmierzyć nie tylko z Mysterio, ale także z wlezieniem po kolana w pajęczy event tego roku!

Streszczenie

1939, Nowy Jork. W Roxie Movie Theater pokazywany jest film przedstawiający walczącego Spider-Mana. Nagraniu towarzyszy pytanie: czy gdy kończy się okres prohibicji, a większość bosów mafii nie żyje lub siedzi za kratami, postać taka jak Spider-Man ma sens dalej działać? Po chwili jeden z mężczyzn opuszcza seans wraz z towarzyszącą mu kobietą. Przechadzając się ulicami miasta, oblepionymi plakatami z jego podobizną, zapraszającymi na pokaz magicznych sztuczek Mysterio, stwierdza, że znalazł tego, w którego żyłach płynie krew Anansi.

Wystawa Światowa w Nowym Jorku. Peter, Mary Jane i ciocia May oglądają poszczególne wystawy, aż w końcu decydują się pójść jednak na pokaz tajemniczego Mysterio. W trakcie występu, magik zostaje związany łańcuchem i umieszczony wisząc do góry nogami w zbiorniku z wodą pełną ryb. Po jakimś czasie, jego asystentka włącza generator, która wysyła wiązkę 50 tys. V, zabijając każdą istotę w akwarium. Mysterio udaje się jednak wydostać z pułapki i pojawić tuż obok kobiety. Publiczność jest zachwycona, lecz Peter uważa, iż mężczyzna tak naprawdę nigdy nie trafił do zbiornika. Tymczasem wśród widowni wciąż rozprzestrzenia się dziwny gaz. 

Później. Po występie zarówno Mysterio jak i asystentka ściągają maski, w których ukryte były filtry do powietrza. Gdy rozmawiają o tym, jak przejąć władzę w mieście, do pomieszczenia wchodzi Wilson Fisk. Razem idą do pokoju, w którym wisi związany Ox, dawny pomocnik Goblina. Opowiada on wydarzeniach z roku 1933 i pojawieniu się Spider-Mana.

Tego samego dnia cała trójka udaje się do posiadłości Felici Hardy, uznawanej za byłą kochankę Spider-Mana. Kobieta nosi maskę i Mysterio prosi, by ją zdjęła. Jej kamerdyner nalega, by wyszli, ale po chwili ginie z ręki Fiska. Kobieta ściąga maskę i informuje, że rany zrobiła jej osoba, która podobnie jak oni, pytała o Spider-Mana. Fisk stwierdza, że kobieta im się nie przyda, Mysterio jest innego zdania.

Później. Mary Jane odnajduje w gazecie ogłoszenie kolejnego występu Mysterio, który wyzywa Spider-Mana, by ten poświęcił swą krew w celu uratowania zamaskowanej kociej kobiety.

31 sierpnia 1939 r. Zaczyna się pokaz i Mysterio woła Spider-Mana, który po chwili pojawia się na scenie. Asystentka magika rozprasza tajemniczy gaz, który miesza zmysły bohatera, nie mogącego zaatakować przeciwnika. Mysterio ogłusza go i umieszcza w zbiorniku, który zaczyna być zapełniany wodą, tuż po tym, jak magik pobiera krew od Petera. Umieszczony za kotarą, Spider-Man tworzy z sieci maskę, umożliwającą mu przetrwanie pod wodą, a następnie ucieczkę ze zbiornika. Po chwili zarówno Mysterio jak i jego asystentka zostają pokonani.

To jednak nie kończy zmagań Spider-Mana, gdyż newiele później na scenie pojawia się kolejna zamaskowana tajemnicza postać we fraku z bronią w ręku. Z pomocą przybywa mu inna postać w stroju Spider-Mana, z którą po chwili teleportuje się. Publiczność jest zachwycona występem, a uwolniona Felicia zabiera ze sobą próbkę krwi Spider-Mana.

Rok 2099. Otto tłumaczy Peterowi, że postać, która przed chwilą go zaatakowała chce zabić wszystkich przedstawicieli ich rodzaju. Dlatego też zwołał to zebranie i przedstawia mu kilku innych Spider-Manów. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1 Edge of Spider-Verse #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.