Avalon » Serie komiksowe » Death Of Wolverine: Life After Logan » Death Of Wolverine: Life After Logan #1

Death Of Wolverine: Life After Logan #1

Postacie
Zapowiedź

Jeff Loveness, Joshua Fialkov, Rex Ogle # Mario Del Pennino, Iban Coello, Patrick Scherberger

Streszczenie

Nowa Szkoła Xaviera w starej siedzibie Projektu Weapon X. Cyclops zastanawia się nad swoimi bliskimi – związkami z dwiema telepatkami, ojcem-kosmicznym piratem, synem, który jest starszy od niego i jego własnej młodszej wersji, która go nienawidzi. Dochodzi jednak do wniosku, że spośród nich wszystkich to jego związek z Loganem był najdziwniejszy. Wspomina, że w początkach istnienia zespołu Wolverine robił, co tylko chciał, podczas gdy on, jako dowódca i posiadacz niebezpiecznych mocy zawsze musiał się odcinać. Przypomina sobie, jak niedługo po śmierci Jean [w finale Dark Phoenix Saga – przyp. S_O] Logan podszedł do niego i stwierdził, że nie powinien on opuszczać zespołu – na Księżycu był bowiem świadkiem tego, jak Scott stanął przeciw kosmicznym imperiom gotowym zabić jego ukochaną i odważył się sprzeciwić. Dodał, że ktoś taki zasłużył na jego respekt i że ludzie tacy, jak oni, nie mogą rezygnować. Kilka lat później, gdy Magneto pozbawił Wolverine'a Adamantium [patrz Fatal Attractions] Summers po raz pierwszy zauważył w walczącym w Danger Room Loganie strach. Przypomniał mu wtedy, że nie mogą rezygnować. Razem walczyli ramię w ramię, choć stracili ukochane i dzieci, nigdy jednak nie zrezygnowali – dopóki Cyclops ich nie zdradził – Jean, Logana, Xaviera... Stwierdza jednak, że nie może zrezygnować i że choć nie może wymazać swych błędów, może walczyć o lepsze jutro. Zastanawia się, jak wyglądałby pogrzeb Logana i wpada na pomysł, jak oddać mu honor.

Jakiś czas później. W pewnym barze jeden z gości chwali się, jak gnębił swego syna-mutanta, gdy na miejscu zjawia się Scott. Jakiś czas później, gdy bywalcy leżą już nieprzytomni, Summers wznosi kufel ku pamięci Logana.


"In His Honor"

Postacie:
* Colossus, Nightcrawler

Colossus i Nightcrawler zjawiają się w Japonii, by zrobić coś, co Logan robił każdego roku. Uruchomiwszy induktor obrazu, Kurt udaje się wraz z Piotrem do pilnie strzeżonej bramy, wyjaśniając, że przybyli oddać hołd Mariko. Gdy strażnicy zabraniają im przejścia, Kurt ujawnia swój wygląd, a widząc mutanta, jeden z wartowników udaje się do środka, a po chwili brama otwiera się. Piotr i Kurt stają przed grobem Mariko, a wtedy Colossus wyciąga z pakunku honorowy miecz klanu Yashida i wbija go i stóp nagrobku. Widząc to, strażnicy atakują, mutanci więc ruszają do walki, by oddać honor temu, w robieniu czego Wolverine był najlepszy.


"A Little Piece of You"

Postacie:
* Armor
* Hellion
* Mystique, Sabretooth, Silver Samurai, Viper

Cytat numeru:
Hellion: "Can I help?"
Armor: "'Are you a beer?'"

W barze grupa przeciwników Wolverine'a pije zdrowie zmarłego, siedząca wśród nich Hisako daje im więc wybór – mogą albo przeprosić, albo uciekać. Gdy łotrzy ją wyśmiewają, dziewczyna wytwarza swój pancerz i zaczyna ich okładać, wkrótce jednak jej przeciwnicy zyskują przewagę. Gdy przygotowują się do zadania ostatecznego ciosu, do środka wpada Hellion, który wstrzymuje projekcję Danger Roomu. Gdy zauważa puszkę piwa, która nie znika wraz z hologramami, radzi koleżance jej nie otwierać, opowiadając o kłopotach, w jakie sam wpadł, Armor stwierdza jednak, że wykradła puszkę ze schowka Logana i że nie będzie on jej już potrzebował. Widząc, że chodzi o Wolverine'a, Julian pyta, czy dziewczyna chce o tym porozmawiać, a nawet, gdy ta odmawia, chłopak zauważa, że nie jest ona jedyną, która straciła przyjaciela. Wie, że była jedną Hisako była jedną z jego "aniołków", ta jednak nie przyjmuje żartu zbyt dobrze i uderza go opancerzoną pięścią. Nim jednak Hellion zdąży kontratakować, dziewczyna przyznaje, że czuła, gdy Logan umarł – jej pancerz jest połączony z psychiczną energią jej rodziny i dotychczas była w stanie wyczuć jedynie, gdy umierał jeden z jej krewnych – teraz jednak czuje wśród nich także i Wolverine'a. Julian przyznaje, że to niesamowite i że zawsze będzie miała przy sobie jego część. Dziewczyna stwierdza jednak, że w tym samym czasie przypomina to jej o tym, że Logan osobiście ją trenował, razem uratowali świat, a teraz już go nie ma. Gdy walczy, czuje się bliżej niego, dlatego zapoczątkowała holograficzną bójkę. Przyznaje jednak, że Hellion nie jest samolubnym skurczybykiem, jak każdy o nim myśli i wychodzi razem z nim z Sali Ćwiczeń, zostawiając puszkę piwa – już jej nie potrzebuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1 Death Of Wolverine: Life After Logan #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.