Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: The Circle Chase » Deadpool: The Circle Chase #1

Deadpool: The Circle Chase #1

Deadpool: The Circle Chase #1

Round 1: "Ducks In A Row"

Postacie
Cytat

Deadpool do najemników: "I've seen tougher G.I.Joes than you! I mean, before they got that sissy 'life-like hair' and kung-fu grip crud!"

Streszczenie

Sarajewo. Wojna, która wybuchła nie tak dawno temu zamieniła to miastu w gruzy, pozbawiając Bogu ducha winnych ludzi dachu nad głową, ale jednocześnie uczyniła je rajem dla wszelkiej maści oszustów, handlarzy i najemników. Tej nocy jeden z najemnych oddziałów przeczesuje uliczki w poszukiwaniu człowieka, za którego wyznaczono nagrodę. Mają jednak pecha, bo Deadpool zauważył ich pierwszy i nie zamierza czekać aż sam zostanie zauważony. Rzuca się samotnie na cały oddział i spuszcza im łomot, wyśmiewając się, że walczył już z plastikowymi figurkami, które miały więcej ikry. Potem wraca do swojej kryjówki, głośno wyrażając tęsknotę za panem Tolliverem, który był jego najfajniejszym pracodawcą - póki żył, oczywiście.


Kiedy wchodzi do opuszczonej na pierwszy rzut oka ruiny, ktoś przystawia mu pistolet do skroni. To ten imbecyl, Weasel, któremu znowu puściły nerwy. Wade szybko zabiera mu broń i komplementuje wystrój wnętrza, podczas gdy Weas tłumaczy się, że spodziewał się teleportacji, jak zwykle, a poza tym stał się nerwowy, odkąd wszystkie szumowiny dowiedziały się, że za głowę Deadpoola jest wysoka nagroda. Wilson poprawia go: nagrody wyznaczono za wszystkich byłych pracowników Tollivera, zgodnie z jego ostatnią wolą. Weasel oczywiście słyszał o tym. Plotka głosi, że po tym, jak Cable zabił Tollivera, cała wina została zrzucona na Deadpoola, a cały spadek obiecany temu, kto go zabije. Wade najpierw upewnia się, czy aby Weasel nie próbuje wbić mu noża w plecy, a potem wyjaśnia wreszcie, dlaczego chciał się tu z nim spotkać. Chodzi o Vanessę, która zniknęła po śmierci swojej przyjaciółki [w X-Force #22 - Gil], a Wilson chciałby ją odnaleźć, bo w końcu nie jest z nią najlepiej, a czasy są niebezpieczne. Ktoś z tyłu mówi, że niebezpiecznie dopiero będzie, bo przyszedł wyrównać z nim rachunki. Kane jest uzbrojony i gotów do walki.


W tajnej placówce badawczej we Francji, wybuchła panika, kiedy Juggernaut przedarł się przez zabezpieczenia i ściany budynku, w poszukiwaniu swojego kolegi - Black Toma. Dyrektor tego przybytku okazuje się nad wyraz uprzejmy i z chęcią prowadzi Caina do podziemi, gdzie przetrzymywany jest jego kumpel. Po drodze informuje, że zgodnie z poleceniami pana Tollivera, poddano go eksperymentalnej terapii. Gdy otwierają się drzwi, Juggernaut wygląda na mocno zdziwionego.


Tymczasem na ulicach New Delhi w Indiach inna banda najemników ściga niejakiego Nyko. Jego brat pracował dla Tollivera i dlatego żołnierze wpadli na pomysł, że może coś wiedzieć o jego testamencie. On jednak nie jest chętny do rozmowy i rozprawia się z nimi za pomocą wielkiego karabinu. Gdy stoi nad ich zwłokami, zaskakuje go Courier. Podziwia umiejętności strzeleckie pana Halfghanghana i przyznaje, że nie dziwi go ta sytuacja, odkąd otrzymał w spadku całą bazę danych Tollivera. Cały dowcip polega na tym, że Nykożadnych informacji nie dostał. Ale nie po to wezwał tu Couriera, żeby z nim dyskutować, ale by wręczyć mu zlecenie do przekazania odpowiednim osobom. W odwecie za śmierć swego brata, chce śmierci Deadpoola.


Kane rzuca się na Wilsona, domagając się informacji, gdzie jest Vanessa. On sam nic nie wie, ale po co o tym mówić, kiedy szykuje się niezła bitka. Szybko jednak okazuje się, że miecz jest nieskuteczny przeciwko bionicznym ramionom Garrisona. Nie pomaga też broń palna, gdyż cyborg sam się naprawia. Pozostaje więc stare dobre mordobicie połączone z wyzwiskami i wypominaniem sobie dawnych urazów. Gdy już połowa kryjówki zostaje zdemolowana, Weasel postanawia się wtrącić i zwrócić im uwagę, że oboje mają ten sam cel, a żaden nie ma potrzebnych informacji. Całe nieporozumienie wynikło z tego, że obaj myśleli, że ten drugi chce zabić Vanessę. W tej sytuacji Kane postanawia czym prędzej opuścić to miejsce i nie marnować więcej czasu, jednak Wade zatrzymuje go, pytając, czemu szuka Copycat? Garrison wyjaśnia chce ją bronić, zanim któryś z amatorów, wierzących w bajkę o testamencie Tollivera, wpadnie na jej trop. To zabawne, bo Wilson chciał zrobić dokładnie to samo, odkąd dostał na nią zlecenie. Kane każe mu się martwić o własną głowę, bo najświeższe wiadomości donoszą, że Slayback przeżył walkę z nim i chce zemsty.


W tym czasie, osobnik w długim płaszczu wchodzi do podziemnego kompleksu Departamentu K, poszukując danych o jedynym człowieku, który uciekł z Fabryki Bohaterów. Zostaje on dostrzeżony i zatrzymany przez strażnika, lecz chwilę później spokojnie idzie dalej, pozostawiając za sobą zwłoki. Dociera do archiwum i odnajduje kartoteki Wilsona i Kane’a. Ma już wszystkie informacje, potrzebne, by ich odnaleźć i dokonać zemsty.


Juggernaut jest zaskoczony, widząc Toma, podłączonego do skomplikowanej aparatury. Wygląda na ledwo żywego, ale dyrektor przekonuje, że wszystko jest już w porządku, chociaż wymagało to sporo pracy, bo kiedy został tu przywieziony, był dziurawy jak sito. Zachęca Caina, żeby obudził kumpla, co też ten robi. Okazuje się, że Tom może już wstać o własnych siłach, chociaż twierdzi, że poczuje się dobrze dopiero kiedy zabije pewnego człowieka. Okazuje się przy tym, że jego ciało częściowo zmieniło się już w drewno.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: The Circle Chase #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.