Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Mister Negative » Dark Reign: Mister Negative #1

Dark Reign: Mister Negative #1

Postacie
Zapowiedź

Hood uderza w samo serce kryminalnych operacji Mr. Negative'a, wykorzystując do tego całą hordę klasycznych przeciwników Spider-Mana, takich jak Scorcher, Speed Demon, Squid i White Rabbit. Czy tego chce, czy nie, bohater zostanie wplątany w to starcie dwóch pretendentów do władzy w nowojorskim półświatku.

Cytat

Hood: “So Negative wants to play hardball, huh? Fine with me, bad for him. I’m from Brooklyn. Brooklyn invented hardball.”

Streszczenie

“Kim jest dobry człowiek? Nauczycielem złego człowieka. Kim jest zły człowiek? Przełożonym dobrego człowieka.”

"Znaj biel, ale zachowaj czerń!”

- Tao Te Ching

 

Chinatown. Rezydencja Mr. Negative. Właśnie gości w niej White Dragon i jego ludzie. Choć łączy ich wspólna narodowość, White Dragon nie ukrywa swojej pogardy dla gospodarza, gdyż wedle jego informacji wywodzi się on z prowincji, której mieszkańców jego przodkowie sprzedawali jako niewolników. Negatyw przypomina mu, że sam jest sługą „starego barbarzyńcy” [Negative używa chińskiego określenia „lao fan” - Demo], Hooda. Dragon stwierdza, że on również. Hood chce, by Negative płacił mu procent z cotygodniowych przychodów i uznał jego władzę nad światem przestępczym, przechodząc pod komendę White Dragona i jego ludzi. Negatyw o dziwo zgadza się, tłumacząc, że w tym przymierzu widzi szanse na pokonanie maggi [Marvelowy odpowiednik mafii - Demo], do którego dąży. Dragon stwierdza, że to nie będzie sojusz, a służba, a gdy ściskają sobie dłonie, Negative przyznaje mu rację - w tej samej chwili białe elementy stroju Dragona stają się czarne.

 

Czterdzieści pięć minut później. Odmieniony White Dragon wpada do jednej z melin Hooda i zaczyna tłuc kogo popadnie, krzycząc, że Mr. Negative jest nieśmiertelny i niczym nie spętany oraz każąc wszystkim trzymać się z daleka od Chinatown. W końcu zostaje zabity przez Hooda, który postanawia dać swojemu nowemu przeciwnikowi porządną lekcję pokory.

 

Wiele lat temu do zatoki New York po 112 dniach żeglugi wpłynął statek wypełniony po brzegi nielegalnymi imigrantami z Chin. Szef przemytników zmusił kapitana, aby podpłynął jak najbliżej i nie nawiązywał kontaktu przez radio, co skończyło się osiadnięciem statku na mieliźnie. Załoga uciekła na szalupach, a imigranci mieli wybór - poczekać na ratunek, co oznaczało powrót do Chin, albo spróbować dopłynąć do miasta. Wszyscy skoczyli do wody. Warunki nie były ku temu zbyt dobre: z 212 Chińczyków przeżył tylko jeden - Martin Li. Wszyscy o tym wiedzą, bo Li wyjawił swe pochodzenie, otrzymując Prezydencki Medal Wolności. Miał już wtedy takie wpływy, by móc bez kłopotów zyskać obywatelstwo. Martin Li jest filantropem, jego F.E.A.S.T. jest tego najlepszym dowodem. Niestety Dexter Bennet nie lubi nikogo popularniejszego niż on sam, więc kazał Betty Brantznaleźć coś na niego. Betty trafiła na pewien trop - choć Li jest bogaty, to jego żona żyje w obskurnym mieszkaniu. W tej właśnie chwili Betty odwiedza kobietę.

 

Jadąc limuzyną, Martin Li dzwoni do May Parker, prosząc, by poleciła mu trzech wolontariuszy najlepszych na uroczystość otwarcia kolejnego centrum F.E.A.S.T. Nagle jego limuzyna zostaje zatrzymana przez agentów H.A.M.M.E.R. na granicy Chinatown.

 

Spot teleportuje ludzi na swoje stanowiska. Najpierw Lightmaster wywołuje impuls elektryczny, który wyłącza całą elektronikę w dzielnicy. Teraz kolej na resztę. Biuro podróży, przykrywka dla przemytu ludzi Negative’a, zostaje zaatakowane przez White Rabbit. Squid demoluje jego ekskluzywny burdel, zamaskowany jako salon masażu. Scorcher puszcza z dymem nielegalne kasyno, każąc ludziom zapamiętać sobie raz na zawsze - w mieście rządzi tylko i wyłącznie Hood.

 

May dzwoni do Petera i prosi, by nie wychodził z domu - coś dziwnego dzieje się w Chinatown, a ona martwi się o swojego szefa, bo ich rozmowa nagle się urwała. W telewizji Peter widzi agentów H.A.M.M.E.R. zapewniających, że to ćwiczenia na wypadek ataku terrorystycznego. Peter stara się przekonać samego siebie, że ktoś tak bogaty jak Li ma na pewno armię ochroniarzy i cokolwiek się dzieje, to nie jego problem. Bezskutecznie. Spider-Man rusza do Chinatown.

 

Limuzyna Li dociera do kwatery jego przestępczego alter ego. Mr. Negative każe Hammerheadowi nie panikować - przewidział to i ma plan, musi się tylko przygotować, a on i Inner Demons muszą powstrzymać przeciwników do tego czasu. Wyjaśniwszy to, wchodzi do jednego ze swoich ukrytych tuneli. Gdy oddział przestępców, którymi dowodzi Answer, dociera do siedziby Negative’a, rozpoczyna się bezpardonowa walka między przestępcami.

 

Spider-Man postanowia przed zrobieniem porządku w dzielnicy zadbać, by Martin Li był bezpieczny. Zakrada się do jego domu. W ciemnościach nie rozpoznaje osoby siedzącej przy fortepianie i mylnie interpretuje doniesienia pajęczego zmysłu. A gdy łapie Mr. Negative’a za ramię, mroczna energia powala go, a jego strój zaczyna zmieniać kolory.

 

Inner Demons są nieśmiertelni, ale i z tym napastnicy potrafią sobie poradzić - Spot teleportuje ich na drugi koniec miasta. Hammerhead zostaje sam, a Answer każe mu wybierać - albo się podda, albo zginie. Nagle ktoś zaczyna krzyczeć, że Mr. Negative nigdy się nie urodził, więc będzie żył wiecznie, i choć nic go nie pęta, jest połączony ze wszystkim. To odmieniony Spider-Man przybył, by w imieniu swojego pana wymordować najeźdźców.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Dark Reign: Mister Negative #1 Dark Reign: Mister Negative #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.