Avalon » Serie komiksowe » Beta Ray Bill: Godhunter » Beta Ray Bill: Godhunter #1

Beta Ray Bill: Godhunter #1

Beta Ray Bill: Godhunter #1

"Godhunter" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Galactus pożarł niezliczoną ilość światów, więc zniszczenie planety Korbinitów nie było dla niego czymś wyjątkowym. Znacznie więcej znaczyło dla Beta Ray Billa, który obiecał chronić Korbinitów i zawiódł ich zaufanie. Pora na zemstę...

Cytat

Beta Ray Bill (do Stardust): "Tell your master this: any world which I cannot defend, I will destroy. No matter where he runs, he will find naught but dust to sustain him. He will sicken. He will waste away. His hunger threatened the universe. Now, his hunger threatens him. GALACTUS WILL STARVE!"

Streszczenie

Do wybrzeży Japonii zbliża się gigantyczna fala tsunami. Zostaje jednak zatrzymana przez pole siłowe wytworzone przez statek Beta Ray Billa, Skuttlebutt, na tyle długo, by połączona moc Mjolnira i Stormbreakera mogła uspokoić morze. Gdy Thor świętuje wygraną nad żywiołem, Bill stwierdza, że najwyraźniej nie wszystkie jego pomysły są szalone. Asgardczyk przeprasza za swoje wcześniejsze słowa, nadal jednak uważa, że jego przyjaciel nie powinien wprowadzać swojego planu w życie. Bill odpiera, że jego przeprowadzenie jest konieczne, i pyta, czy Thor do niego dołączy. Odinson odpiera, że jest osłabiony [po zniszczeniu Mjolnira i wygnaniu z Asgardu w Thor #600 – przyp. S_O], ale nie zrobiłby tego nawet, gdyby był w pełni sił. Jeszcze raz prosi przyjaciela, żeby to przemyślał, jednak ten jest nieprzejednany i stwierdza, że musi znaleźć swój cel i wymierzyć sprawiedliwość.

Jakiś czas później Bill spotyka się z agentką Brand w odbudowywanej po ataku Skrullów siedzibie S.W.O.R.D. Abigail potwierdza, że wszystkie cywilizacje informują się nawzajem o przypadkach zaobserwowania Galactusa, jednak nie jest pewna, czy przekazanie mu tych wiadomości nie zagrozi Ziemi, jeśli nie uda mu się pokonać Pożeracza Światów. Bill pokazuje jej Stormbreakera, tłumacząc, że powstał on w ten sam sposób, co młot Thora, i posiada te same ograniczenia, co on. Jest jednym z niewielu, którzy są na tyle godni, by go unieść, Brand może więc być pewna, że ich nie zdradzi. Kobieta daje się przekonać, ale w ramach rewanżu prosi Korbinitę o zajęcie się pewnym planetobójcą, który zbyt długo unikał sprawiedliwości – Voidianem. Słysząc znajome imię, Bill stwierdza, że nie będzie to przysługa, lecz przyjemność.

Jakiś czas później, w katedrze-zbrojowni Voidiana. Jeden z "mnichów" wymienia całą broń masowego rażenia, którą wytworzyli, jednak gdy wspomina, że zalegają z produkcją jednego jej typu, jego przywódca dosłownie rozrywa go na molekuły za pomocą swoich organów. Chwilę później do pomieszczenia przebija się Beta Ray Bill, ogłaszając koniec samowoli łotra. Ten, niezbyt się przejmując groźbami, tworzy za pomocą organów dwie małe czarne dziury, które mają wciągnąć nieproszonego gościa. Bill jednak niszczy z pomocą Stormbreakera "instrument zagłady", po czym informuje szaleńca, że podczas gdy on zostanie uwięziony, jego broń znajdzie się w bezpiecznym miejscu.

Planeta I'than IX, wykorzystywana dotychczas jako ośrodek badawczy, zostaje ewakuowana ze względu na niedawno zaobserwowanego zbliżającego się Galactusa. Gdy ostatni ze statków opuszcza jej orbitę, pojawia się Stardust, przeklinając ich krótkowzroczność i odrzucenie przywileju, jakim jest bycie pożartym przez Galactusa. Atakuje statek, jednak w ostatniej chwili pojazd zostaje uratowany przez Beta Ray Billa, który, wspomagany przez Skuttlebutt, przystępuje do walki. Po krótkiej potyczce Bill zrzuca herolda na opuszczoną planetę, gdzie okłada go dalej. Statek informuje go, że mieszkańcy zdążyli uciec, ale za to na planecie pojawił się sam Galactus, Bill każe więc wykorzystać broń Voidiana. Po chwili cała planeta eksploduje, a Korbinita każe Stardust przekazać swojemu panu, że zniszczy każdy świat, którego nie uda mu się obronić, i będzie to robił tak długo, aż Pożeracz opadnie z sił i umrze z głodu, po czym odlatuje z powrotem na pokład Skuttlebutta. Galactus nie zamierza jednak tolerować tego typu zachowania i wysyła w ślad za kosmitą swojego drugiego herolda – Silver Sufera.

[Uwaga – w numerze znajduje się też przedruk komiksu Thor #337 – pierwszej części historii przedstawiającej debiut i origin Beta Ray Billa]

Autor: S_O

Galeria numeru

Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1 Beta Ray Bill: Godhunter #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.