Avalon » Serie komiksowe » American Dream » American Dream #1

American Dream #1

American Dream #1

"Shattered Dream!"

Postacie
Zapowiedź

Odziana w amerykańską flagę bohaterka próbuje pogodzić swoje życie prywatne z karierą superbohaterki. American Dream ma jednak na głowie poszukiwania zaginionej narzeczonej, które to doprowadzą ją do starcia z nowym, niepowstrzymanym wrogiem i przerażającym nowym rodzajem terrorystów.

Streszczenie

American Dream wpada na motocyklu do magazynu pełnego terrorystów. Pokonanie ich nie sprawia jej żadnych trudności i już po chwili policja może wparować do środka, tylko po to, aby po niej posprzątać. Przeszukując magazyn natrafiają na coś, co przypomina bombę atomową. Tymczasem bohaterka odjeżdża, śpiesząc się na spotkanie. Nie słyszy krzyków meksykańskiej dziewczyny, która woła ją z tłumu.

Zatrzymuje się dopiero przy Instytucie Sztuki, gdzie chciał się z nią spotkać Thunderstrike. Zauważa jednak, że jej chłopak wciąż jest w cywilnym wcieleniu i w najlepsze rozmawia z kumplami. Szybko wjeżdża w zaułek, a Kevin zauważa ją i szybko odłącza się od kumpli. W zaułku Dream przeprasza go - kiedy zapraszał ją na obiad, myślała, że ma na myśli wspólny patrol i nie wzięła cywilnych ciuchów. Kevin stwierdza, że nic się nie stało - chciał tylko, żeby poznała jego znajomych. Dziewczyna przeprasza jeszcze raz i odjeżdża. Jest na siebie wściekła. Kompletnie zapomniała, że Thunderstrike ma normalne życie. Wypomina też sobie, że praktycznie cały czas spędza w jakimś kostiumie - już nawet nie pamięta, kiedy wyskoczyła gdzieś jako Shannon Carter.

Bohaterka nie wie, że obserwuje ją mechaniczny insekt, sterowany przez Red Queen. Kobieta pragnie zemsty na Avengers za śmierć jej rodziców, ale ponieważ ze stworzonej przez nią grupy Revengers ostali się tylko ona i Ion Man, obrała sobie bardziej ostrożną metodę - ma zamiar wykończyć ich po kolei, począwszy od najsłabszej członkini zespołu - American Dream. Musi tylko wymyślić odpowiednią metodę egzekucji.

Tymczasem American Dream wraca do Avengers Mansion, wspominając swoje dzieciństwo. Jej rodzice mieszkali w mały miasteczku i wszyscy wiedli szczęśliwe życie, aż nie zginęli w wypadku. Ona sama przez jakiś czas musiała poruszać się na wózku inwalidzkim. Na szczęście zaopiekowała się nią ciocia Peggy, która pracowała w Avengers Mansion i miała okazję poznać takie sławy, jak Captain America czy Thor. W swoim pokoju bohaterka zdaje sobie sprawę, że od kiedy się wprowadziła, wciąż nie wypakowała większości swoich rzeczy. To było rok temu.

Następnego dnia ubiera się w uniform przewodniczki i oprowadza turystów po posiadłości. Młoda Meksykanka pyta, w jaki sposób mogłaby skontaktować się z Avengers, więc po zakończeniu wycieczki zabiera ja na rozmowę. Dziewczyna mówi, że nazywa się Sophia. Jej narzeczony, Marco, zaginął i nie może pójść z tym na policję, bo był nielegalnym emigrantem. Widziała wczoraj American Dream w okolicy, gdzie zaginął, i chciała ją prosić o pomoc. O ile ona pomaga zwykłym ludziom. Shannon zapewnia, że tak. Później przebiera się w kostium i rozmyśla nad problemem, zmierzając na spotkanie w sprawie bomby z poprzedniego dnia. Nie wie, że dalej śledzi ją robak Red Queen.

Tymczasem saperzy odkrywają, że dziwny obiekt to nie bomba, tylko jakiś pojemnik. Nagle otwiera się on, wypuszczając kryształowego potwora, który ich atakuje. American Dream dociera a miejsce akurat, gdy wydostaje się on na dziedziniec. Zaczyna z nim walczyć, każąc policjantom wezwać resztę Avengers. Atakuje stwora wszystkim, co ma, jednak tylko go rozwściecza i dostaje porządne lanie. Obserwująca to Red Queen stwierdza, że potwór może być dla niej bardzo użyteczny. Tymczasem American Dream pada, pokonana przez stwora, który najzwyczajniej w świecie odchodzi.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

American Dream #1 American Dream #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.