Avalon » Serie komiksowe » All-New Savage She-Hulk » All-New Savage She-Hulk #1

All-New Savage She-Hulk #1

All-New Savage She-Hulk #1

"W.M.D. (Woman of Mass Destruction)"

Postacie
Zapowiedź

Z alternatywnej przyszłości, gdzie trwa odwieczna wojna płci, nadchodzi całkiem nowa, całkiem inna, dzika She-Hulk! Niebezpieczna misja przywiodła ją do regularnego uniwersum Marvela. Jaki straszliwy sekret skrywa ta zielonoskóra ślicznotka? Okaże się wybawieniem, czy zagrożeniem? Obrońcą, czy najeźdźcą? Odkryj razem z nami tajemnicę kryjącą się za tym tytułem.
Plus osiem stron Director's Cut Extras!

Cytat

Boudicca: "Silence man dog! Bow before the paragon of feminine supremacy on earth!"

Alex: "Could-Could you tell your wristwatch to stop yelling at me?"

Boudicca: "Bow, I say!"

Streszczenie

W tajnej bazie agencji A.R.M.O.R., gdzieś na Florydzie, rozlega się alarm zbliżeniowy. Szybki skan ujawnia, że obiekt przybywa z rzeczywistości #8009, nosi ślady latveriańskiej technologii, odznacza się niezwykle wysoką temperaturą i dotrze do Ziemi za niecałe siedem minut. Dyrektor Charles Little Sky rozkazuje natychmiast przygotować jednostkę przechwytującą i ustalić miejsce manifestacji. Nie jest wcale zdziwiony, gdy okazuje się, że jest nim Nowy Jork.

Kilka sekund później, specjalnie wyposażona grupa zostaje teleportowana w sam środek Manhattanu. Oczekiwanie wydłuża się, więc wszyscy zaczynają się niepokoić. Nagle spod ziemi przebija się wagon metra potwierdzając, że koordynaty były dobre, tylko poziom niewłaściwy. Za wagonem wyskakuje zielonoskóra Amazonka, która przebija się przez oddział jak burza, podczas gdy jej zegarek wyzywa żołnierzy od męskich, szowinistycznych świń. Boudicca, bo tak nazywa się elektroniczna towarzyszka wojowniczki, zostaje uciszona i przestawiona w tryb taktyczny oświadczając, że na wykonanie misji pozostało 5 godzin i 35 minut. Amazonka przebija się przez zaporę czołgów i odbiera jednemu z żołnierzy broń, by wysadzić biegnący pod ziemią gazociąg i skutecznie osłonić swój odwrót.

Chociaż obserwatorzy z A.R.M.O.R. tracą ją z oczu, szybko odkrywają, że nadal mogą śledzić jej trajektorię dzięki charakterystycznemu wzorcowi temperatury ciała. Dyrektor Little Sky rozkazuje obserwować przybyszkę i wdrożyć plan B. Podczas gdy zielonoskóra wojowniczka pędzi ulicami Manhattanu ku bardzo konkretnemu celowi, jej śladem podążają obserwacyjne carriery.

Wcześniej. Ziemia 8009, Malago - stolica Zjednoczonej Siostrzanej Republiki. Lyra zostaje wezwana przed oblicze Gynosure - przywódczyni republiki - która oświadcza, że zamierza powierzyć jej tajemnicę, od której zależy przyszłość ich społeczności. Zabiera ją do sali pełnej zbiorników do klonowania i wyjaśnia, że technologia Kołyski uległa awarii i wszystkie nowe embriony są niezdolne do życia. Przypomina Lyrze, że inne Amazonki często szydziły z niej, ponieważ została stworzona z DNA mężczyzny, które Thundra uzyskała podczas podróży w przeszłość [patrz Hulk: Reging Thunder - Gil], jednak teraz ma okazję dowieść swojej wartości, jeśli tylko podejmie się ryzykownej misji, która pozwoli naprawić Kołyskę. Lyra oczywiście zgadza się na każde ryzyko. Jako przewodniczkę otrzymuje Boudiccę - superkomputer zamknięty w zegarku z tamagotchi, a oprócz tego ostrzeżenie, by trzymała swoją misję w wielkiej tajemnicy i spieszyła się, bo ma zaledwie dziesięć dni. Gdy Lyra oddala się, widać, że na zbiornikach kołyski widnieje zatarte logo Oscorpu.

Wkrótce potem, Lyra wyrusza wraz z kilkoma towarzyszkami ku negusowi rzeczywistości. Nadkładają drogi, by ominąć cmentarzysko nadludzi, które jest obiektem kultu plemienia mężczyzn, jednak środki ostrożności okazują się niewystarczające i nocą ich obozowisko zostaje zaatakowane przez dzikusów.

Teraz. Lyra dociera do swojego celu, który kiedyś był rezydencją Avengers, lecz teraz pozostał tylko kupą gruzu, otoczoną pomnikami. Jest zaskoczona tym odkryciem i nie wie, co robić dalej, a Boudicca okazuje się niezbyt pomocna w tej sytuacji. W tym momencie dostrzega carriery nad swoją głową i postanawia uaktualnić dane. Chwilę później, przebija się na mostek obserwatora i porywa pilota, zanim statek eksploduje. Będąc na ziemi ostro zabiera się do przesłuchiwania, wypytując o Avengers. Pilot - Alexander Erde - okazuje się nader skłonny do współpracy i wskazuje jej drogę do Avengers Tower, więc mimo nalegań Boudicki, Lyra postanawia darować mu życie i zabrać ze sobą na wszelki wypadek.

Tymczasem, dyrektor Little Sky odbiera połączenie od Normana Osborna, który wydziera się na niego za nieudaną akcję w Nowym Jorku i wchodzenie w jego kompetencje. Ponieważ Little Sky wyraźnie się go nie boi, wyjaśnia rzeczowo całą sytuację. Osborn odgraża się, że jeśli zawiedzie to zamknie jego agencję. Asystentka ma jednak dobrą wiadomość dla dyrektora – „plan B’ przyjął zadanie i jest w drodze.

Kolejny oddział, blokujący dostęp do Avengers Tower, również nie jest wyzwaniem dla Lyry, jednak nagle wpada na coś, co uderza ją tak mocno, że wbija się w cokół pobliskiego pomnika. „Plan B” jest już na miejscu, a na imię mu She-Hulk.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

All-New Savage She-Hulk #1 All-New Savage She-Hulk #1 All-New Savage She-Hulk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.