Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #8

Bishop: The Last X-Man #8

Bishop: The Last X-Man #8

"Hello, Old Friend"

Postacie
Cytat

Storm: "The lightning should protect us from the scans...as well as buy us a little time."
Wolverine: "Hmmph. Don'tell me, princess..."
Sentinel" This unit...identyfying mutants known as Storm and Wolverine."
Wolverine: "Tell him."

Streszczenie

Wolverine i Storm uciekają przed Sentinelem. Po chwili zatrzymują się - kobieta nie ma już sił, więc mężczyzna prosi, żeby zdobyła się na ostatni wysiłek. Unoszą się w powietrze. Ororo ma nadzieje, że burza uchroni ich przed wykryciem. Chwilę później, nadzieje okazują się całkowicie płonne - robot ich odnalazł.


Teraz. Bishop, wraz ze swoją drużyną, przedziera się przez dżunglę. Tłumaczy im, że kiedyś to miejsce nazywało się Kalifornia i prosi o wytrwałość - odpoczną później.


Jednostka ma na imię Gol-19. Logan stwierdza, że nie ma zamiaru ufać czemuś, co tępił przez dużą część swojego życia. Munroe odpowiada, że ona wysłucha Sentinela tylko dla uczczenia pamięci Forge'a i poległych przyjaciół, którzy poświęcili się, aby go przeprogramować. Muszą zaufać maszynie i przekazać jej wiadomość.


Później. Grupa rozbiła prowizoryczny obóz. Lucas zwierza się Link, że nie jest pewien czy sobie poradzą z zadaniem, które mają do wykonania. Dziewczyna odpowiada, że na pewno sobie poradzą, bo są silni. Wracają do reszty i Lucas kontynuuje opowieść.


Kolejny dzień minął. Storm i Wolverine nie czuli się bezpiecznie. Ororo jest zaniepokojona klaustrofobiczną ciasnotą jaskini. Logan odpowiada, że może nadszedł czas, by pogodzić się z tą myślą - być może są ostatnimi żyjącymi X-Men. Jeżeli Magneto ma zamiar uderzyć falą elektromagnetyczną, a jedyną ich nadzieją jest ta przerośnięta konserwa, to wkrótce będą musieli wyruszyć.


Następnego dnia, Storm budzi dźwięk syreny. To Gol-19 - mówi, że wyczuwa coś na zewnątrz. Zaniepokojona kobieta daje robotowi swoją przepaskę i prosi, by przekazał to temu, kogo spotka wraz z opowieścią. Wolverine uspokaja kobietę i po chwili ruszają w drogę.


Przed sobą drużyna ma przeprawę przez wąską kładkę nad rzeką. Scorch nerwowo robi krok za krokiem. Po chwili upada, jednak nie towarzyszy temu śmiech. Pyta, co się stało i na co wszyscy się patrzą, a gdy obraca się, dostrzega wystającą ponad poziom wody głowę Sentinela, dookoła leży jeszcze wiele innych. Bishop wie, że są niedaleko, prosi, by towarzysze zaczekali tutaj.


Storm ma prośbę: nawet jeśli wszyscy zginą niech, Gol-19 opiekuje się ich sekretami i czeka. Przed jaskinią już czekają maszyny.


Lucas wchodzi do środka jaskini; za nim, po cichu, podążają inni.


Logan prosi Storm o trochę wiatru. Korzystając z jej pomocy chce wskoczyć na pierwszego przeciwnika, jednak odbija się od niego i wpada w ścianę. Sentinel chce go wyeliminować, on wręcz go to tego namawia - ma kilku przyjaciół, którzy czekają na niego na drugim świecie. Życie ratuje mu Gol-19, niszcząc swoich pobratymców. Mutant dziękuje mu i prosi, by ruszał, bo nadciągają już kolejne roboty. Oni spróbują ich powstrzymać.


W jaskini mutanci znaleźli Cerebro. Bishop podłącza baterie i prosi, aby pomogli mu to przytrzymać - mają mutanta do znalezienia. Zamyka oczy i dostrzega góry, za górami zamek, w zamku okno, w pokoju Fitzroy, a na jego twarzy szaleńczy uśmiech.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.