Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #6

Astonishing X-Men vol. 3 #6

Astonishing X-Men vol. 3 #6

"Gifted" - part 6

Postacie
Cytat

Nick Fury: "How do you know your Colossus is the genuine article in the first place?"
Emma Frost: "I read his mind"
Beast: "I matched his DNA"
Wolverine: "I smelled him"
Beast: "I also do that."

Streszczenie

Kavita przypomina sobie pierwsze spotkanie z Ordem. Gdyby dostarczył jej swoje dane kilka tygodni wcześniej, to ona wynalazłaby lekarstwo na Wirus Spuścizny. Obcy zaproponował jej współpracę w badaniach nad lekiem na mutację. Choć była sceptyczna, oferta była zbyt kusząca by jej nie przyjąć. Zwłaszcza że Ordowi towarzyszyła agentka Brand.


Wolverine nie może uwierzyć w słowa Fury'ego, że Ord jest chroniony immunitetem dyplomatycznym. Towarzysząca Nickowi zielonowłosa agentka Brand oznajmia mutantom, że to nie ich sprawa. Sam Fury jest zdziwiony obecnością Colossusa. Mięknie trochę, kiedy X-Men wyjaśniają mu, że Peter był królikiem doświadczalnym Orda i prosi Brand o wyjaśnienia. Ostrzega, że ma wielką ochotę zostawić obcego na pastwę rozzłoszczonych mutantów. Agentka niechętnie mówi, że reprezentuje agencję SWORD, która zajmuje się kontaktem z cywilizacjami pozaziemskimi. Wsłuchani mutanci nie zauważają, że Ord odzyskuje przytomność. Nagle do pomieszczenia wbiega grupa zdeformowanych mutantów, zdesperowanych by zdobyć lekarstwo. Wybucha zamieszanie. Podczas gdy Fury wydaje rozkaz użycia gazu usypiającego, Brand zauważa zniknięcie Orda. Nagle coś wciąga ją w podłogę. Tymczasem Ord włamuje się do pokoju przerażonej Tildie.


Agentka Brand leży na ziemi, otoczona przez X-Men. Cyclops żąda, aby dokończyła swoją opowieść. Podczas gdy powyżej trwa bitwa SHIELD z desperatami, Abigail mówi o zdolnościach rasy Orda do widzenia przyszłości. Niedawno dosięgła ich wizja rychłej zagłady całej ich planety. Nastąpi to z winy homo superior, być może członka X-Men. Cały świat zniszczony przez jednego mutanta w ciągu najbliższych trzech lat. Kobieta sugeruje Jean, ale Scott i Emma przypominają agentce, że ona nie żyje. Kitty pyta Brand, czy wiedziała o Peterze. Abigail potwierdza, dodaje jednak, że Fury nie wiedział. Ord przybył na Ziemię z deklaracją wojny, praca nad szczepionką była jedynym ratunkiem. Beast chce wiedzieć, czy doktor Rao też wiedziała o wszystkim. W tym momencie znajduje ich Kavita. Ord zabrał próbki leku, porwał Tildie i uciekł do swojego laboratorium w podziemiach. Słysząc to, Brand wydaje przez radio rozkaz ewakuacji. Wyjaśnia Cyclopsowi, że ich wróg zamierza opuścić planetę.


Chwilę po tym jak wszyscy wybiegają z budynku Benetechu, cały kompleks zostaje rozsadzony przez startujący statek kosmiczny. Mutanci i agenci SHIELD patrzą bezsilnie jak Ord ucieka. Jednak Colossus wpada na pomysł. Po chwili rzucony jego ręką Wolverine pędzi z ogromną prędkością i dopada wahadłowca. W środku Ord zapewnia przerażoną Tildie, że jej koszmary się nie skończą. Zamierza zaprowadzić na Ziemi nieskończoną, wyjącą ciemność. Chyba jednak mu się nie uda, gdyż ręka Wolverine'a przebija szybę kokpitu i Logan wpycha mu dłoń do ust. Obcy jest zmuszony lądować.


Później, agenci SHIELD zabierają skrępowanego kosmitę. Fury oświadcza mutantom, że jego agencja po prostu uda że nic się nie wydarzyło. Wyjaśnia też, że agentka Brand na pewno zostanie ukarana, ale nie przez nich. Jej kompetencje sięgają zbyt wysoko. Nick radzi mutantom nie zapominać, że stoją w obliczu wojny z obcą rasą.


Później w Instytucie Cyclops i Beast analizują sytuację. Wolverine zniszczył dużą część pracy doktor Rao, ale powstanie szczepionki to tylko kwestia miesięcy. Tymczasem grupy zdesperowanych mutantów wzniecają zamieszki a obca rasa grozi Ziemi wojną. Wszystko to przyćmiewa jednak fakt, że Peter wrócił. Po chwili milczenia Scott pyta Hanka, czy chce użyć tej próbki leku, którą nadal ma w laboratorium. McCoy stwierdza, że nie wie. Widział desperację w oczach tych, którzy napadli Benetech w nadziei na wyleczenie i wie, że Logan miał rację. Jako X-Man musi dawać przykład innym homo superior. Ale najważniejsze jest co innego. Peter wrócił.


W parku Peter rozmawia z Kitty. Stwierdza, że świat jest równie pokręcony jak przed jego zniknięciem. Pyta dziewczynę, czy nie uważa za zabawne, że to ona go znalazła. Shadowcat odpowiada cicho, że wydaje się jej to przeznaczeniem. Obejmującą się parę obserwuje z okna Emma. Jakiś głos pyta ją, czy Colossus zmienia sytuację. Frost odpowiada, że mimo jego powrotu Kitty wciąż jest problemem. Gdy przyjdzie czas, nią zajmą się w pierwszej kolejności.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.