Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #529

Amazing Spider-Man #529

Amazing Spider-Man #529

"Mr. Parker Goes To Washington" - part 1

Postacie
Cytat

Policjant o Spider-Manie: "Look, buddy. There's a rumor going around the station about something that went down at the hospital... and... well, some of the guys are saying that he is dead. So, like, I don't think ya should do anything to, y'know... upset him."

Streszczenie

Peter i Mary Jane śpią sobie smacznie w małżeńskim łożu, gdy wraz z pierwszymi promieniami słońca budzi ich nawołujący Petera elektroniczny głos. Okazuje się, że to Tony wzywa go do laboratorium, przemawiając przez statuetkę orła stojącą na szafce. Gdy Peter znika w łazience, MJ przygląda się uważnie figurce, dopytując się, czy aby na pewno jest to tylko głośnik. Tony zapewnia, że jest to tylko i wyłącznie głośnik, po czym rzuca komentarz na temat jej opalenizny. Na próżno próbuje wyjaśnić, że to był tylko żart...


W laboratorium, Stark kończy właśnie konstruować nowy kostium Spider-Man - prezent dla Petera. Ten oczywiście docenia gest, ale nie rozumie, co było nie tak z jego starym kostiumem. Odpowiedź jest oczywista: był zwykłym ubraniem, podczas gdy ten cud nowoczesnej technologii zawiera liczne usprawnienia. Na początek, jest wykonany z kewlaru odpornego na wysokie temperatury i pociski małego kalibru, a do tego ma podpięte płaty gęstej sieci, umożliwiające szybowanie na krótkich dystansach. Ma także wbudowany podsłuch częstotliwości alarmowych oraz skanery podczerwieni i nadfioletu, filtry chroniące przed toksynami oraz system naprowadzania, a wszystko to kontrolowane przez procesor w tytanowej płytce na piersi. Niestety, ku rozczarowaniu nowego posiadacza, nie posiada promieni laserowych, ani rakietowych butów. Przed wypróbowaniem nowego kostiumu, Peter chciałby jeszcze wyjaśnić, co stało się z ręką jego żony po tym, jak została złamana w szpitalu [przy okazji walki z Morlunem podczas "The Other" - Gil], Tony opisuje więc szczegółowo, w jaki sposób zamaskował złamanie, używając wypróbowanych przez lata technik. Peter próbuje ukryć fakt, że zrobiło to na nim spore wrażenie, a przy okazji chciałby jeszcze spróbować namówić szefa na rakietowe buty.


Godzinę później. Na autostradzie trwa pościg za dwoma bandytami, którzy napadli na bank, wzięli zakładniczkę i próbują uciec z miasta. Podczas gdy policja próbuje zachować wszelką ostrożność, rabusie nie są na tyle delikatni i zatrzymują pościg, przebijając chłodnicę jednego z radiowozów serią z uzi, doprowadzając tym samym do karambolu. Podczas gdy jeden z nich przygotowuje się do usunięcia zakładniczki, kierowca zauważa na pobliskim budynku Spider-Mana i wpada w panikę. Partner uspokaja go, twierdząc, że nie ma tu budynków, po których Pająk mógłby do nich dotrzeć. Ma rację, ale w tym czasie Peter przygotowuje się do spróbowania czegoś nowego. Ma pewne opory, ale w końcu decyduje się na skok z budynku, a gdy rozkłada ramiona, powierzchnie z pajęczyny powodują, że unosi się lutem ślizgowym i ląduje na dachu samochodu bandytów. Zrywa pokrycie dachu, ale zostaje ostrzelany, więc musi odskoczyć do tyłu. Obserwując rabusiów w podczerwieni, jednocześnie podsłuchuje policyjny komunikat o blokadzie na zjeździe z autostrady, a ponieważ właśnie zbliżają się do wspomnianego zjazdu, wystrzeliwuje sieć na kierownicę i zmusza samochód do skrętu. Bandyci tracą kontrolę nad pojazdem, ale na widok blokady, kierowca wciska hamulec. Drugi próbuje ostrzelać policjantów, ale Spider-Man odbiera mu broń, a następnie uwalnia zakładniczkę z bagażnika. Kiedy wydaje się, że akcja dobiegła końca, ten sam bandyta wyciąga pistolet zza paska kolegi i celuje do Pająka, krzycząc, że to wszystko jego wina. Pada strzał. Spider stara się zasłonić zakładniczkę, podczas gdy policjanci obezwładniają bandytę. Ten cieszy się, że udało mu się zabić Spider-Mana, ale szczęka mu opada, kiedy widzi, że odbita kula spada na ziemię. Pająk podchodzi do niego i przygląda się groźnie, a jeden z policjantów komentuje, że dziwne plotki krążą o Spider-Manie od czasu jego domniemanej śmierci [patrz: "The Other" - Gil], więc lepiej go nie denerwować. Peter jednak oddala się, pozostawiając po sobie ogromne wrażenie.


Wieczorem Peter, Mary i Tony jedzą wspólnie kolację w Wieży. Peter opowiada ze szczegółami o swoich wrażeniach z "jazdy próbnej" i dziękuje za tak wspaniały prezent, ale mimo wszystko nie daje mu spokoju pytanie: jaki interes miał w tym Tony? Ten najpierw twierdzi, ze to zwykła przyjacielska przysługa, ale pod naciskiem dodaje, że jest coś, o co chciałby poprosić. Zapraszając ich na balkon, rozwodzi się nad tym, jak wiele mają wspólnego z Peterem i jak dobrze się dogadują, a wreszcie, że to jemu ufa najbardziej spośród nowych Avengers. Dodaje także, że Parkerowi stali się dla niego jak rodzina i właśnie dlatego chciałby oficjalnie uczynić Petera swoim protegowanym, co oznacza przede wszystkim wzajemną lojalność. Peter chciałby wiedzieć, co Stark ma na myśli, ale ten zgadza się powiedzieć tylko pod warunkiem, że informacja zostanie zachowana w tajemnicy przed innymi, a zwłaszcza przed Stevem. Po dłuższym zastanowieniu i podkreśleniu, jak wielki ma wobec niego dług wdzięczności i zaufania, Peter zgadza się na jego warunki. Tony dziękuje i wręcza mu kartkę, prosząc by zapoznał się z jej treścią i przygotował do wyjazdu do Waszyngtonu. Treść listu to oficjalne wezwanie przed Rządową Komisję Do Spraw Nadludzi w celu złożenia zeznań w sprawie kluczowej dla bezpieczeństwa narodowego.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #529

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.