Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #2

Alpha Flight vol. 3 #2

Alpha Flight vol. 3 #2

"You Gotta Be Kiddin' Me" - part 2

Postacie
Cytat


Zuzha Yu: "You are going to look so cute in that French maid's uniform"

Streszczenie

Wśród północnokanadyjskich puszczy skrywa się starożytna rasa - Kemteron, zwana również "Świtem Ludzkości". Po schodach prowadzących do wielowiekowego pałacu wchodzi, witany ukłonami przez swój lud, człowiek zwany jako Yukon Jack, prawowity spadkobierca tej starożytnej cywilizacji. Czekający na niego ojciec mówi mu, że sporo już w swym życiu przeżył i widział wielu, którzy próbowali zastąpić go na jego tronie, jednak przywództwo zarezerwowane jest dla niego; dla E'en'twere'a, ale zanim to nastąpi, musi trochę lepiej poznać świat na zewnątrz. Oburzony Jack pyta, że niby po co ma się zaznajamiać z kulturą, której jedyny wkład w historię planety stanowią ludobójstwa i maksymalna eksploatacja naturalnych zasobów i że nie ma po co jej poznawać, bo i tak świat zewnętrzny nie ma mu nic do zaoferowania. Następnie wypija podany mu przez ojca wywar i odurzony pada na ziemię. Stojąc nad Yukonem jego ojciec stwierdza, że sam mu kiedyś odpowie na te pytania, jeśli wróci. Z cienia tuż za nim wyłania się Walter. Dziękuje mu, że mając świadomość grożącego ziemi niebezpieczeństwa, był zdolny dla jej obrony poświęcić własnego syna, po czym wręcza mu pieniądze. Na pobliskim lądowisku ludzie dr Langkowskiego ładują Yukona na pokład prywatnego samolotu. Sasquatch zapewnia, że dopilnuje, by syn wodza wrócił bezpiecznie. Ten beznamiętnie odpowiada, że nie dba o to.


Póżniej w Montrealu. Knajpa stojąca w cieniu Uniwersytetu McGilla. Zuzha Yu postanowiła kwestię jej członkostwa w Alpha Flight rozwiązać siłując się na ręce. Walter przystaje na to i na dany przez dziewczynę znak zamienia się w Sasquatcha i rzuca nią o ścianę. Stojąc nad nieprzytomną Zuzhą stwierdza, że jest bardzo podobna do swojego ojca, po czym przerzuca ją sobie przez ramię i wychodzi.


Jeszcze trochę później. Tajna lokalizacja, w której doktor zostawił Nemesis. Tej wraca świadomość, jednak jest skrępowana. Walter tłumaczy, że do jej kręgosłupa przymocowany jest żywy metal, który zawiera Prometheum. Metal ten by istnieć, potrzebuje nosiciela, którym nie może być nikt żywy. Może za to nim być ktoś taki jak Nemesis, która jest fizycznie martwa, ale żyje dzięki połączeniu ze swym mieczem duszy. Gdyby jednak próbowała zerwać ten "kręgosłup", zostanie natychmiast odłączona od miecza i pogrąży się w niebycie. Wściekła Nemesis mówi, że zabiłaby jego i każdego członka jego zespołu, gdyby tylko pojawiła się taka okazja. Langkowski z uśmiechem odpowiada, że kogoś takiego właśnie szukał.


Niedługo później. Pokład odrzutowca Waltera. Nemesis widząc nieprzytomnych E'en'twere'a i Zuzhę Yu pyta ironicznie, jak ma zamiar z niej i z tej dwójki utworzyć nowe Alpha Flight. Doktor odpowiada, że potężne dęby rosną z małych rzołędzi. Nemesis zastanawia się, po co doktor to wszystko robi. Walter odpowiada, że jako bio-fizyk i laureat nagrody Nobla był cenionym i szanowanym naukowcem. Zaczął jednak prowadzić badania kosmiczne z promieniami gamma. W jakiś sposób jego ciało zmieniło się, a jego reputacja legła w gruzach. Jednak nie wszyscy utracili w niego wiarę. Jedną z tych osób był właśnie członek Alpha Flight - James MacDonald Hudson. Miał świadomość, że może się to wydawać śmieszne, ale uważał, że robili wtedy coś ważnego, że mogli coś zmienić swym działaniem. Przerywa widząc grymas bólu wykrzywiający twarz Nemesis. Ta poczuła coś bardzo pozytywnego, jakieś niczym nie skażone dobro. Langkowski odpowiada, że nie ma tu nikogo poza nimi. Po wylądowaniu na swym prywatnym poddaszu wyprowadza półprzytomną Nemesis. Wtedy pojawia się postać, której obecność wyczuła. To Major Mapleleaf zjawia się na swym latającym rumaku, by zaoferować swe usługi na rzecz tworzonej Alphy Flight. Dowiedział się od dwóch oficerów, że Sasquatch był w okolicach szkoły, gdy Major prowadził zajęcia. Na pytanie, czy Langkowski zechce rozważyć jego kandydaturę, dostaje odpowiedź, że właśnie został przyjęty. Wyraźnie zaskoczonemu Walter każe odprowadzić Zuzhę, E'en'twere'a i Nemesis do jego mieszkania i tam na niego poczekać. Sam rusza odwiedzić Rutherforda Princetona. Zastaje go nad kieliszkiem w opuszczonej knajpie. Ten z lekka wstawiony opowiada, jak przebalował całą noc i że teraz czuje się całkiem wypalony. Walter proponuje mu zmianę tego stanu rzeczy, po czym obaj wychodzą. Kilka godzin później w swym domu doktor opowiada, jak trzy dni wcześniej Alpha Flight została wezwana do przeprowadzenia śledztwa w pewnej sprawie, które nie pozostałoby bez wpływu na całą ludzkość. Z misji tej wróciła tylko jedna osoba; on sam, ale nie pamięta, co się tam wydarzyło i jaki los spotkał jego towarzyszy. Widząc obojętne miny zgromadzonych zdenerwowany zamienia się w Sasquatcha i wściekły mówi, że mógłby wezwać na pomoc jakąkolwiek super grupę: X-Men, Avnegers, czy nawet S.H.I.E.L.D., ale to jest problem Kanady i na nich spada rozwiązanie go. Wszyscy mniej lub bardziej chętnie zgadzają się.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.