Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #4

Alpha Flight vol. 3 #4

Alpha Flight vol. 3 #4

"You Gotta Be Kiddin' Me" - part 4

Postacie
Cytat


Puck: "[...] How many other little girls spoke from the womb?"

Streszczenie

Dwaj mali chłopcy, bracia Michael i Edmond przeglądają rzeczy swojego ojca, jednego z największych super bohaterów jaki stąpał po ziemi: Majora Mapleleafa. Zasłynął podczas walk w czasie drugiej wojny światowej, gdzie nie uznając kompromisów i kierując się jasnymi i prostymi zasadami walczył z faszystami. Chłopcy wynoszą go ponad Kapitana Amerykę i zastanawiają się, dlaczego odszedł na emeryturę. Kiedy młodszy z nich stoi w kapeluszu noszonym niegdyś przez Majora, w drzwiach staje ich ojciec i wymierza mu policzek. Każe Michaelowi zejść na dół, gdyż musi coś wytłumaczyć jego bratu. Chłopcy przepraszają go, ale to nie zmienia decyzji ojca. Gdy zostaje sam z Edmondem mówi do chłopca, że ten kapelusz to nie zabawka tylko symbol, i że powinien być otoczony należnym mu szacunkiem. Chłopiec ze łzami w oczach odpowiada, że bardzo go szanuje. W oknie widać uniesioną rękę ojca.


Jadący na swym koniu Major Mapleleaf wraz z E'en'twerem zastanawia się, czy to nie dziwne, że kiedy dorósł stał się bohaterem, którym dzisiaj z pewnością jest. Na co E'en odpowiada pytaniem, czy kiedykolwiek się zamknie. Nie zrażony tym Mapleleaf stwierdza, że przez ostatnie dwie godziny podróży streszczał mu swoją drogę do stania się bohaterem, pora więc teraz na rewanż i w zamian E'en'twere powinien mu opowiedziec, jak doszło do tego, że teraz jest tym kim jest. Ten zaskoczony odpowiada, że nie ma żadnej historii o jego własnym powstaniu. Szybko zmienia temat i proponuje, by zajęli się swym zadaniem. Obaj przybyli na biegun, by znaleźć rozbity pojazd Plodex, za pomocą którego mają dostać się do uwięzionych oryginalnych Alpha Flight.


Tymczasem w Calgary w centrum handlowym. Okupująca toaletę Puck jest niezwykle zdenerwowana przed swoim debiutem w roli super bohatera. Po wyjściu kieruje się w kierunku największego tłumu, który otoczył jeden z automatów do gry. Gdy już zdołała się przez niego przecisnąć, widzi Sasquatcha zabawiającego się w jakąś grę video. Gdy oburzona wyrzuca mu, że mają zadanie do wykonania, ten łapie ją za rękę i mówi, że przyszła idealnie na czas, po czym oboje znikają pod podłogą, która zapadła się pod nimi.


Wysoko w górze leci Rutherford trzymając Nemesis. Podróż obojgu umila Princeton, który przedstawia coraz to wymyślniejsze propozycje na swe bojowe pseudo. Nemesis odrzuca wszystkie po koleji bez mrugnięcia okiem. Nie zrażony Ruhtherford stwierdza, że jakby tydzień temu ktoś mu powiedział, że wydarzy się tyle rzeczy w jego życiu, które w tym okresie miały miejsce, to by nie uwierzył. Nemesis wyrywa się z jego rąk i spadając mówi, że życie jest pełne niespodzianek. Wystraszony Princeton nurkuje w ślad za nią. Gdy już ją prawie ma, ta sama unosi się w powietrzu. Zdenerwowany pyta, dlaczego Nemesis nie powiedziała mu, że potrafi latać, na co ta odpowiada, że nie pytał jej o to. Rutherford cicho stwierdza, że z tą dziewczyną jest coś nie tak.


We wnętrzu pojazdu Plodex Major Mapleleaf jest rozczarowany tym co widzi. Opuszczony statek cały skąpany jest w mroku. Major Ofiaruje się, by wrócić na górę po latarkę, którą ma w torbie przy siodle. E'en odpowiada, że to nie będzie konieczne i sam generuje własne światło, którym rozświetla tunel, w którym obaj się znajdują.


Sasquatch wpada wprost do żółtej mazi. Tak jak przypuszczał, pojazd przez lata przebywania na ziemi zaadaptował się do ziemskich warunków, by ukryć swe istnienie w jak najefektywniejszy sposób. Nagle słyszy krzyk dobiegający z góry i po chwili w jego ręcę wpada Zuzha Yu. Stojąc w tej samej mazi oświadcza, że ma już dość sposobu, w jaki Walter ją traktuje. Ten nie zwraca na dziewczynę uwagi, badając w tym czasie dziwną substancję, w której stoją, a która zawiera szablon genetyczny wszystkiego, co się w niej znalazło. Jakby na potwierdzenie tych słów wypływa pięć hybryd o kształtach zbliżonych do Sasquatcha.


Nemesis i Rutherford znaleźli się niespodziewanie w jednym ze wspomnień Princetona. Witają go tu postacie, które spotkał jako kanadyjski policjant pracujący w Chicago w czasie prohibicji. Mająca już dość Nemesis przecina swym sztyletem jedną z witających ich kobiet w pół. Gdy wściekły Rutherford pyta ją, co najlepszego zrobiła, ta odpowiada, że to była tylko iluzja, wytworzona przez system obronny pojazdu. Wszystko znika i zostają sami na wąskim moście oplecionym pierścieniem wykonanym z metalicznego urządzenia.


Tymczasem Mapleleaf i E'en walczą z bandą małych zielonych ludków, przez które zostali zaatakowani. Po chwili już obaj siedzą związani. Przed nimi na tronie siedzi Mole Man. Jest zaskoczony tchórzostwem Fanastic Four, którzy wysyłają tu swe rezerwy, dla szpiegowania jego słabości. Major odpowiada, że nie współpracują z Fantastic Four, i że są Kanadyjczykami. Mole Man po zastanowieniu przeprasza ich i puszcza wolno.


Cała szóstka podzielona na dwójki porusza się teraz w całkowitych ciemnościach. Nagle Rutherford i Nemesis słyszą coś jakby rozmowę. Po chwili wszyscy spotykają się w jednym pomieszczeniu, przy czym każda para wchodzi do niego na innej płaszczyźnie. Co dla jednych jest podłogą, dla drugich jest sufitem, a dla trzecich ścianą.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.