Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 3 » Alpha Flight vol. 3 #7

Alpha Flight vol. 3 #7

Alpha Flight vol. 3 #7

"Waxing Poetic" - part 1

Postacie
Cytat

Zuzha Yo do Mapleleafa: "You want to spend night with me. Just ask. I might even say yes, eh?"

Streszczenie

Sasquatch informuje członków Alphy Flight zgromadzonych wewnątrz olbrzymiego statku kosmicznego obcej rasy Plodex, że po naciśnięciu przez niego przycisku autodestrukcji byłoby wielce wskazane, by zaczęli jak najszybciej uciekać. W ostatniej chwili Nemesis przerywa Walterowi wdrożenie planu zniszczenia pojazdu. Stwierdza, że ta obca technologia umożliwiłaby im szybkie przemieszczanie się pomiędzy najodleglejszymi punktami zlokalizowanymi na ziemi za pomocą teleportacji. Niezbyt rozsądne byłoby zatem jej zniszczenie. Dr Langkowski przyznaje jej rację. Wszyscy zastanawiają się, co też trzeba im teraz czynić. Zgodnie uznają, że prowadzenie aktywnej działalności w grupie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę nie jest bynajmniej tym, co ich najbardziej interesuje i co chcieliby robić na codzień. Princeton proponuje, by przespać się z tym problemem i na spokojnie go później omówić. Wszyscy chętnie przystają na tą propozycję. Mając do dyspozycji zamontowany na statku teleporter, każdy przenosi się w wybrane przez siebie miejsce.


Mapleleaf i Zuzha przenoszą się do Montrealu. Na miejscu Major informuje dziewczynę, że jakkolwiek miło było ją spotkać i z nią pracować, to jednak ma w mieście do załatwienia prywatne sprawy i najlepiej byłoby, gdyby każde z nich poszło w swoją stronę. Ta jednak powstrzymuje go. Ma kilka rzeczy do zrobienia, które wiążą się z faktem, iż jest sierotą i uznała, że sama nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. Wmawia Mape'owi, że chce spędzić z nią tę noc. Ten staje jak wryty i nie jest w stanie wydusić z siebie żadnego słowa. Zuzha ciągnie go do pobliskiej knajpki, by przy drinku wszystko omówić. Major nadal pozostając w szoku daje jej się bezwiednie prowadzić.


W tym samym czasie w zachodniokanadyjskiej puszczy. Yukon z teleportu wpada wprost do uroczego bajorka. Kiedy tak się tapla w błocie, w pełnym biegu mija go rozwrzeszczana grupa miejscowych dzieci. Jack zastanawia się, co też może być powodem takiego zachowania. Kiedy znajduje się już w pobliżu swojego królestwa, słyszy wiwatujący tłum. Tłum ten skanduje hasła wymierzone w swego prawowitego władcę. Wszyscy celebrują jego zniknięcie. Yukon widząc to i słysząc nie może uwierzyć w to, co się dzieje na jego terytorium.


W innym miejscu. Rutherford cieszy się na możliwość powrotu do domu, co będzie stanowiło miłą odmianę po czasie, jaki spędził w zakładzie opiekuńczym. Kiedy jednak ląduje na miejscu jest w szoku widząc, jak zrujnowana jest obecnie jego dzielnica, zaś jedyną osobą, jaka staje na jego drodze, jest rosły jegomość z kijem bejsbolowym w dłoni. Każe Princetonoiwi odejść stąd, gdyż nie ma tu czego szukać. Rutherford krzywiąc brwi odpowiada, że wręcz przeciwnie.


Trochę podchmielony Mapleleaf po raz kolejny opowiada o wielkim bohaterze, jakim był jego ojciec. W pewnym momencie Zuzha wymierza mu kuksańca i uświadamia, że mało kto zna jego ojca, tak samo jak i jej. Major przeprasza ją, że tak się rozgadał. Pyta, kim był ojciec Yu. Dziewczyna odpowiada, że nigdy go nie spotkała. Wie tylko, że był totalnym frajerem, bo ją zostawił. Niezwykle wzruszonego Mapleleafa Zuzha wyprowadza na zewnątrz, by zażył trochę świeżego powietrza.


Jeszcze gdzieś indziej. Wewnątrz olbrzymiego statku Plodex. Sasquatch pyta Nemesis, czy według niej głupio wygląda. Ta odpowiada, że sama będąc wcieleniem zemsty, dla niej każdy wygląda głupio. Ma życzenie, by Walter przeprogramował jej ośrodek hamujący tak, by nie była w stanie skrzywdzić żadnego członka zespołu. Nie chce jednak uzasadniać takiego wyboru. Stwierdza tylko, że pomimo faktu, iż jest istotą długowieczną, to jednak nie jest nieśmiertelna i czuje, że jej czas na ziemi powoli dobiega końca. Dr Langkowski ma jednak poważne opory, gdyż obiecał zwrócić ją do departamentu H zaraz po zakończeniu ich misji. Nie potrafi też do końca uwierzyć w szczerość jej intecji. Nemesis zdejmuje maskę, pod którą ukrywała twarz młodej, atrakcyjnej kobiety i zwraca się Waltera po raz pierwszy i jak sama stwierdza po raz ostatni z prośbą, by uczynił to, o czym rozmawiali.


Spacerując ulicą Mapleleaf przeprasza Zuzhę za swe wcześniejsze zachowanie w barze. Gdy tak rozmawiają, nagle na ich drodze stają Reed Richards i The Thing z Fantastic Four, którzy właśnie opuszczali swój budynek. Major salutuje im, a Yu pyta, co to za jedni. Gdy jednak obie postacie nie wykonują żadnego gestu w ich stronę, Mapleleaf zaczyna zastanawiać się, co jest przyczyną tak niegrzecznego zachowaniu dwóch tak znanych postaci. Sytuacja szybko się wyjaśnia, gdyż okazuje się, że oboje trafili do muzeum figur woskowych, poświęconego superbohaterom. Zuzha ciągnie go do środka. Myśli Majora zaprząta tylko jedna myśl, Yu trzyma go za rękę. Gdy tak zwiedzają, stojąca z boku postać bacznie ich obserwuje. Mówi sam do siebie, że już niedługo wszyscy ugną się przed potęgą Manimatora.


Z powrotem w kanadyjskich lasach. Patrząc na świętujący tłum i zbeszczeszczony własny pomnik Yukon uświadamia sobie z bólem co, a raczej kto jest przyczyną i źródłem tej euforii jego ludu. Całe to wydarzenie obserwuje ukryty na drzewie młody Plodex.


Po nastaniu wieczoru Mapleleaf i Zuzha zastanawiają się, gdzie jeszcze mogliby się udać. Yu wyręcza go uznając, że najwyższa pora wracać do domu. Niespodziewanie pojawia się koń Majora Thunder. Uporawszy się z początkowym zaskoczeniem oboje dosiadają go i gdy tak unoszą się coraz wyżej ich usta zaczynają zbliżać się do siebie. Do pocałunku tych dwojga jednak nie dochodzi, gdyż przed nimi pojawiają się Thor, Storm i Human Torch.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.