Avalon » Serie komiksowe » Agent X » Agent X #9

Agent X #9

Agent X #9

"Hold That Ghost" - part 2

Postacie
Cytat


Christine właśnie pozwoliła Dantemu zabić Haydena:
Dante: "Perfect. I was looking for a reason to pay him back for cutting off my hands."
Christine: "You need more of a reason than the fact that he cut off your hands?"

Streszczenie

Supermarket wprawdzie wyleciał w powietrze, ale poza tym, że cały jest upaprany jedzeniem i zaklinował się tyłkiem w garnku, Alexowi nic się nie stało. Co więcej, Niewidzialny Człowiek też został obrzucony różnymi resztkami, dzięki czemu stał się widzialny. Nie widać tylko jednej z jego dłoni, przez co wpada w panikę, myśląc, że ją stracił. Kiedy jednak składa ręce, błagając Haydena, żeby pozwolił mu umrzeć z godnością, okazuje się, że dłoń jest na swoim miejscu. Alex postanawia przychylić się do prośby swojej przyszłej ofiary i zabrać ją w bardziej odpowiednie miejsce.


Christine i Dante próbują właśnie spożyć kolację. Próbują, bo ten drugi nie może poradzić sobie z dwoma hakami, a ona jest za bardzo zdenerwowana bałaganem, jaki robi i w ogóle jego nieudolnością w porównaniu z klasą, jaką pokazuje Hayden.


Skoro Niewidzialny Człowiek życzył sobie godności, Alex postanowił rozpocząć od opanowania innego sklepu i ubrania go... w sukienkę. Na pytanie, dlaczego to robi, odpowiada, że upokarzanie ofiar jest istotną częścią zawodu najemnika. Ale tak naprawdę, chciałby usłyszeć całą historię, zanim go zabije. Cała sprawa rozgrywa się wokół porwania, jednak Niewidzialny upiera się, że może dowieść swojej niewinności, potrzebuje tylko dwudziestu czterech godzin. Hayden daje mu godzinę.


Odrobinę później, podczas podróży autobusem, Alex dzwoni do Christine, żeby poinformować, że ma jej ojca. Ona domaga się, żeby zabił go natychmiast, ale ciekawość Haydena wzięła górę i nie ma zamiaru zabić go dopóki nie pozna rozwiązania tej zagadki i nie dowie się, dlaczego stał się niewidzialny. Aha, poza tym, uwielbia drażnić tą panią.


W swoim biurze, panna Gallhager rzuca wściekle komórką. Obawia się, że po tym telefonie, ktoś może dojść do jej powiązań z zabójstwem, mówi więc Dantemu, że muszą sami pozbyć się tatusia, a najlepiej też całego tego Agenta X. Dante tylko na to czekał.


Alex i Niewidzialny Człowiek dotarli do doków. Ten drugi wybrał to miejsce, bo jest takie ciche i przyjemne - w sam raz, żeby opowiedzieć swoją historię. A jeśli przypadkiem Hayden nie zechciałby mu uwierzyć, chciałby być pochowany w morzu. Kiedy Alex odwraca się na chwilę, żeby się rozejrzeć, Niewidzialny szybko zrzuca sukienkę i próbuje czmychnąć. Zapomniał jednak o kokardce we włosach, dzięki czemu szybko zostaje zlokalizowany i powalony. Alex ostrzega go, że przy następnej próbie zginie. Dopiero po chwili zauważa, że kokardka spadła i wygłosił swoją groźbę do niewłaściwego końca ofiary.


Trochę później, obaj panowie trafiają na jacht należący do korporacji Gal-Hag. Tam pan Galagher zostaje zmuszony do nałożenia makijażu, który wreszcie ukazuje jego prawdziwe oblicze. Nadeszła pora, by podzielił się swoją historią, więc zaczyna opowiadać:


Trzydzieści lat temu był jednym z chemików pracujących dla rządu. Wraz ze swoją grupą wynaleźli formułę niewidzialności, ale armia chciała się upewnić, żeby ta nie dostała się w niepowołane ręce, więc wysłano oddział żołnierzy, żeby zniszczyli laboratorium i zabili naukowców. To w czasie ucieczki oblał się miksturą niewidzialności. Kiedy wrócił do domu, zastał pożar i zrozumiał, że armia nie przepuści też jego rodzinie, więc żeby uratować córkę, ją też oblał miksturą. Bez dostępu do tajnych chemikaliów nie mógł jednak stworzyć antidotum, przez co Christine musiała dorastać jako niewidzialna. Paradoksalnie, dzięki temu stała się specjalistką od kosmetyków i makijażu, które pozwalały jej wyglądać normalnie. Potem założyli firmę produkującą kosmetyki i na bazie formuły niewidzialności stworzyli cudowny krem przeciw zmarszczkom. Niedawno jednak wydało się, że obawy rządu nie były bezpodstawne, bo Gallhager zamierzał sprzedać swoją formułę Sowietom i uciec z kochanką do Meksyku.


Alex przyznaje, że to wiele wyjaśnia, chociaż wciąż nie rozumie, dlaczego Christine oskarżyła go o porwanie. Rozważania przerywa mu jednak pojawienie się Dantego. Unikając jego haków, Hayden każe Gallhagerowi wiać, ale ten twierdzi, że dość ma uciekania. Podczas szamotaniny, zarówno Alex, jak i Dante przebijają podłogę jachtu, który zaczyna nabierać wody. W końcu zjawia się też Christine, grożąc Haydenowi bronią. Ten wyciąga własny pistolet. Dante robi to samo i po chwili wszyscy celują do siebie nawzajem. Christine pyta, dlaczego jej ojciec jeszcze żyje, więc Alex opowiada jej o swoich planach z tym związanych i nadmiernej ciekawości. W końcu panna Gallhager traci cierpliwość i każe Dantemu go zabić. Sytuacja jest jednak patowa, bo z jednej strony czynnik leczniczy Haydena daje mu przewagę, ale z drugiej strony, przeciwników jest dwoje. Dochodzi wreszcie do najbardziej intrygującego elementu układanki, pytania: kto został porwany? Christine tłumaczy, że to była tylko przenośnia - to jej dzieciństwo zostało zabrane. Teraz zamierza osobiście zabić ojca, ale po chwili groźby zmieniają się w dyskusję pod hasłem: "tatusiu, czemu mi to zrobiłeś?" Tymczasem Alex zauważa, że łódź tonie i lepiej byłoby się stąd ulotnić, proponuje pomoc Dantemu. Ten w ramach podziękowania za uwolnienie zaklinowanej nogi, mówi, że pozostałe dwa miliony z jego pensji są ukryte w kamizelce ratunkowej. Skoro rodzinka jest zbyt zajęta kłótnią, żeby uciekać, pozostaje złapać kamizelkę, zostawić granat i znikać.


Wybuch wyrzuca obu panów na nabrzeże, ale nic poważnego im się nie stało. Muszą tylko dojść do porozumienia, jak podzielić pieniądze.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Agent X #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.