Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #23

X-Man #23

X-Man #23

"Crash Course"

Postacie
Cytat

Nate Grey: "Who...?"
Bishop: "Think of me as your conscience, exile."

Streszczenie

Nate Grey siedzi pochłonięty oglądaniem telewizji od kilku dobrych godzin. To dla niego coś nowego, w jego świecie tego nie było. Pojawiająca się Threnody stara się wyciągnąć go na zewnątrz. Zauważywszy, że to nic nie daje zirytowana sama wychodzi. Nate jest ostatnim czasem dla niej taki oziębły z powodu tego, czego dowiedział się od Sinistera. Ich związek był zaplanowany przez niego od samego początku jako kolejna próba manipulacji. Kilka godzin temu rozmawiał o tym z Threnody, pozwoliła mu ona nawet przeskanować swój umysł. Grey jednak nie dowiedział się niczego, mutantka sama nie wie, jaką rolę miał odegrać w planie Sinistera. To jednak wcale go nie uspokoiło. Wie, że czuje coś do niej, ale wie też, że nie może jej zaufać. Tymczasem w sąsiednim zaułku tajemnicza postać obserwuje budynek opuszczonej wieży zegarowej, w którym mieszka Nate.


Liberty Island. Madelyne Pryor musi przejść inicjację, by stać się członkinią Hellfire Club. Staje do walki ze Scribe - członkinią londyńskiej odnogi klubu. Z oddali jej zmagania obserwują Shaw, Tessa, Selene i Fitzroy. Scribe dzięki swojej mocy fazowania zyskuje znaczną przewagę i przelewa pierwszą krew. Madelyne jednak walczy dalej.


Soho. Tajemnicza postać wspina się po budynku, by dotrzeć do mieszkania Grey'a.


Na Liberty Island walka trwa nadal. Scribe jest gotowa do zadania Madelyne ostatecznego ciosu. Fitzroy zauważywszy już wcześniej coś dziwnego w Scribe, rwie się do pomocy. Shaw powstrzymuje go. Tymczasem Pryor wyrywa się swojej przeciwniczce i wyciąga z jej wnętrza Mountjoy'a - mutanta, którego moc polega na przejmowaniu ciał innych. Pokonawszy dwójkę wrogów pomyślnie kończy swoją inicjację i staje się pełnoprawną członkinią Hellfire Club.


Mieszkanie Nate'a. Mutant budzi się, by zobaczyć stojącego przed nim Bishopa. Dzięki psi-tarczy udało mu się niezauważenie podejść Grey'a. Bishop chce z nim porozmawiać, lecz ten atakuje go telekinezą. Lucas absorbuje jego energię i kontruje. Nate nie daje za wygraną, uderza go barkiem i wraz z nim wypada przez oszkloną tarczę zegara na zewnątrz. Spadających mutantów łapie Rogue i odstawia na dach budynku. Bishop dostaje od niej ostrą reprymendę za nieostrożne działanie. Tłumaczy się, że chciał zrobić tylko mały zwiad. Na jaw wychodzi, że Grey jest przez nich śledziony, od kiedy jego działalność w parku stała się zbyt głośna. Bishop był tym kimś, kto obserwował go kilka dni temu [patrz X-Man #22 - Don David]. X-Men nie mogli pozwolić, by mutant o takiej mocy jak on pozostał bez kontroli. Zwłaszcza Lucas, który jako jedyny dysponuje wspomnieniami ze świata Age of Apocalypse niepokoi się sprawą przybyłego stamtąd Nate'a. Ten jednak mocno poirytowany nie planuje wdawać się z nim

i w żadną dyskusję. Mimo wszystko na pożegnanie Rogue zaprasza go by odwiedził rezydencję Xaviera. Pogrążony w rozmyślaniach Grey wraca do swojego mieszkania. Nagle odczuwa pewnego rodzaju energetyczny napór. Wyczuwa coś znajomego, coś z innego świata. Zaczyna z niedowierzaniem rozglądać się po pomieszczeniu.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.