Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #5

X-Man #5

X-Man #5

"The Man Who Fell To Earth"

Postacie
Cytat

Madelyne Pryor: "My name? My name is... Madelyne Pryor."

Streszczenie

Szwajcarskie Alpy. Z krateru kilkunastometrowej średnicy wychodzi młody chłopak. Właśnie przeżył zderzenie ze skałą z szybkością spadającego meteorytu. Zwykły człowiek nie mógłby tego przeżyć, ale Nate nie jest zwykłym człowiekiem. Jest mutantem i nawet jak na mutanta jest niezwykły. Jest prawdopodobnie najpotężniejszym mutantem na Ziemi. Ale to nie jest jego Ziemia. Jego świat został zniszczony, a on znalazł się w naszym, ale Nate jeszcze tego nie wie. Wydaje mu się, że wciąż jest na Ziemi rządzonej przez Apocalypse'a, a pierwsza świadoma myśl to: znaleźć Magneto! To jednak nie takie proste. Chłopak jest zdezorientowany, pierwszy raz w życiu widzi niezniszczoną przyrodę i śnieg! Zagubiony błąka się po lesie, aż przypadkiem wychodzi na drogę. Niestety kierowcy nadjeżdżającej ciężarówki-cysterny nie udaje się wyhamować i potrąca Nate'a. Przestraszony mężczyzna zatrzymuje pojazd i podbiega do leżącego na ziemi, poturbowanego Nate'a. Kiedy okazuje się, że chłopak przeżył, pomaga mu wstać i prowadzi do ciężarówki. W trakcie jazdy Nate traci przytomność, a we śnie powracają wspomnienia ze świata Apocalypse'a i zdarzenia ostatnich tygodni. Na wspomnienie pojedynku z Holocaust'em chłopak odzyskuje przytomność, ale wciąż jest mocno zdezorientowany, nie rozpoznaje pojazdu, w którym się znalazł. Od razu przychodzi mu do głowy, że kierowca pracuje dla Apocalypse'a. Wpada w gniew i tracąc kontrolę nad swoją mocą niszczy ciężarówkę. Kierowca ucieka w ostatniej chwili, ale Nate zostaje w środku. Siła wybuchu cysterny pozbawia go świadomości. Gdy dochodzi do siebie, dociera do niego, że popełnił duży błąd. Przypominają mu się słowa Forge'a, który ostrzegał, że Apocalypse wyczuje każdą manifestację mocy Nate'a. Podnosząc się z ziemi młody mutant spostrzega znak drogowy z napisem "Montreux Szwajcaria 2 km" i zdaje sobie sprawę, że znalazł się naprawdę daleko od domu. Chłopak rusza w kierunku miasta. "Muszę być ostrożniejszy" postanawia. "Muszę ukryć swoje ślady, ukryć swoje myśli".


Instytutu Xavier'a. Podczas rozmowy z Bishop'em, profesor Charles Xavier przerywa w pół słowa, wyraźnie czymś przejęty. Na pytanie Bishopa o przyczynę jego zachowania, Xavier tłumaczy, że wyczuł potężnego telepatę, który natychmiast się przed nim ukrył. Coś takiego jeszcze nigdy nie zdarzyło się najpotężniejszemu (do tej pory) umysłowi na Ziemi.


Szwajcaria. Nate wałęsa się po obcym mieście. Ludzie sprawiają tu wrażenie szczęśliwych i spokojnych, co wydaje mu się dziwne. Nadal nie wiele pamięta, a jeszcze mniej rozumie z otaczającego go świata. Widok bawiących się dzieci sprawia, że zadaje sobie pytanie czy kiedyś był taki młody, skoro tego nie pamięta... Jednak zamiast wspomnień z dzieciństwa w jego głowie pojawia się imię - Jean, Jean Grey, ale jest dla niego pozbawione znaczenia. To tylko z powiększa frustrację chłopaka i powoduje, że jego telepatia zaczyna działać niekontrolowana. Natłok cudzych myśli oszałamia go, wygląd miasta i poruszających się nim pojazdów jest niezrozumiały. Próbując znaleźć coś zrozumiałego, chłopak dostrzega zakapturzoną postać, która przypomina mu Forge'a. Zaczepia mężczyznę ,który okazuje się zwykłym przechodniem. Wystraszony i zaskoczony mężczyzna, bierze Nate'a za szaleńca i pośpiesznie się oddala. Młody telepata czuje się zagubiony, rozpaczliwie potrzebując oparcia wysyła telepatycznie za odchodzącym przechodniem prośbę o pomoc. Dopiero wtedy mężczyzna uświadamia sobie kiepska kondycję chłopaka (który ucierpiał przecież w wypadku) i oferuje mu pomoc, a skoro Nate nie chce znaleźć się w szpitalu zabiera go do swojego domu. Po drodze Nate zauważa, że rozumie obcy wcześniej język, prawdopodobnie za sprawą nieświadomego wykorzystania swoich mocy. Mężczyzna przedstawia się jako Sven Claris, zostawia Nate'a w swoim domu i radzi mu odpocząć, a sam wraca do miasta, kupić cos na kolację. Zanim wychodzi, Nate również się przedstawia, jako Nate Grey. Po wyjściu Svena, zastanawia się, czemu użył tego nazwiska. Zasypiając widzi tańczącą, rudowłosą kobietę. Gdy się budzi, nie jest sam. Ale zamiast Svena w pokoju jest z nim nieznajoma rudowłosa, która przedstawia się jako Madelyne Pryor.

Autor: Toranga

Galeria numeru

X-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.