Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #11

X-Man #11

X-Man #11

"The X-Cutioner's Song!"

Postacie
Cytat

Nate Grey: "You're Rogue! Leader of The X-Men an' you're married to Magneto!"
Rogue (śmiejąc się): "Magneto?! Honey, not in this lifetime!"

Streszczenie

Waszyngton, tajne pomieszczenie w podziemiach budynku FBI. Carl Denti, agent federalny, który jako X-Cutioner zajmuje się ściganiem i wymierzaniem sprawiedliwości mutantom dopuszczającym się morderstw, zbroi się na kolejną misję. Tym razem jego celem jest Rogue. Po namierzeniu swojej ofiary znika wchodząc do teleportera.

Plaża w Północnej Karolinie. Rogue rozmyśla o wydarzeniach ostatnich dni, gdy jednym pocałunkiem omal nie zabiła mężczyzny, którego kocha [patrz X-Men #41 - Don David]. Z zadumy wyrywa ją widok lecącego, czy raczej spadającego z nieba Nate'a Greya wycieńczonego po psychicznym pojedynku z Xavierem. Uderza o klif i rozbija się o piaszczysty brzeg tuż przed Rogue. Zdezorientowany i oszołomiony telekinetycznie odpycha kobietę, która starała się mu pomóc. Następnie z marnym skutkiem stara się odlecieć i w efekcie ląduje w wodzie. Chociaż zostaje wyłowiony przez Rogue wciąż próbuje się jej pozbyć. Zdenerwowana mutantka rzuca nim na plażę w efekcie czego traci on przytomność.


Westchester, Nowy Jork, instytut Xaviera. Profesor zauważa, że jego tajemniczy gość Blaquesmith zniknął. Ciągle frapuje go spotkanie z Natem, którego wskazał mu Blaquesmith. Charles upewnił się jedynie, iż nie jest to Stryfe, lecz poza tym nie posiada żadnych informacji na jego temat. Kontaktuje się więc z dr MacTaggert i opowiada jej o swoim psychicznym starciu z tym niezidentyfikowanym mutantem, który był wstanie wyrzucić go z planu astralnego, czego nie potrafiła dokonać nawet Phoenix. Mają więc do czynienia z bardzo silnym telepatą, może nawet najsilniejszym do tej pory i do tego nie do końca kontrolującym swoje moce. Xavier postanawia zaalarmować wszystkich swoich podopiecznych, bo tajemniczy mutant może być źródłem wielkiego zagrożenia.


Mniej więcej w tym samym czasie, Nate dochodzi do siebie i w trakcie przepraszania za atak, rozpoznaje Rogue jako lidera X-Men i żonę Magneto, tym ostatnim faktem wywołując jej rozbawienie. Kobieta wyjaśnia że w tej chwili nie ma i nie chce mieć nic do czynienia z X-Men. Grey coraz lepiej rozumiejący, że nie jest to jego świat, zwalcza pokusę wysondowania jej umysłu w celu zdobycia informacji. Przedstawia się jej tylko i pyta o wyspę Muir, dr MacTaggert i wirus spuścizny. Zanim zaskoczona Rogue ma szansę odpowiedzieć, przerywa jej wystrzelony w ich kierunku strumień energii. To X-Cutioner, który chce wykonać na niej wyrok śmierci za zabójstwo Cody Robbinsa. Jednak na jego drodze staje Nate. Rogue stara się przekonać go, aby nie wdawał się w walkę, bo jego moce są zbyt nieokiełznane. Ten jednak bezlitośnie rzuca się na przeciwnika, dając mu zakosztować swojej pełnej mocy. Nie daje żadnych szans X-Cutionerowi i łamie jego lancę, a Rogue w tym czasie ratuje dwójkę dzieci znajdujących się na plaży. Moc Grey'a po chwili po raz kolejny zawodzi, co wykorzystuje jego oponent. Sytuację ratuje jednak powracająca Rogue, powalając X-Cutionera. Stara się przy okazji wytłumaczyć mu, że śmierć Cody'ego była wypadkiem, gdy jej moce pojawiły się po raz pierwszy. Ten wcale nie słucha i atakuje, ale zostaje szybko pokonany przez połączone siły dwójki mutantów. X-Cutioner teleportuje się w bezpieczne miejsce. Po walce Rogue stara się przekonać Grey'a by poszukał pomocy u X-Men i prof. Xaviera. Słysząc te nazwisko Nate natychmiast odrzuca ofertę pomocy. Tak więc kieruje go ona na wyspę Muir na spotkanie z Moirą.

Jakiś czas później Rogue po znalezieniu budki telefonicznej kontaktuje się z Moirą i opowiada jej o tym, co się stało. Jej rozmówczyni uświadamia sobie, że Nate to właśnie ten niezidentyfikowany mutant, przed którym ostrzegał ją profesor. W tym samym czasie, Grey leci w kierunku wyspy Muir.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.